Projekto metu bibliotekoje pagausėjo skaitytojų

Nuotrauka iš Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos archyvo

Ugdymo plėtotės centras drauge su partneriais 2017 m. rugsėjį inicijavo projektą „Pažink valstybę“. Per vos pusę metų trunkančius užsiėmimus mokyklų komandoms buvo patikėta įveikti sudėtingą užduotį: ne tik diskutuoti apie konkrečias valstybei, miestui ar bendruomenei aktualias problemas, tačiau ir analizuoti ir įgyvendinti galimas jų sprendimo priemones.
Šiame projekte dalyvavo ir Mažeikių rajono Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla.
Kokią problemą sprendėme? Jaukesnės aplinkos kūrimas ir skaitytojų pritraukimas į Tirkšlių miestelio biblioteką. Pasirinktas sprendimo būdas: renginių organizavimas, informacijos apie biblioteką sklaida miestelyje.
Pirmo susitikimo metu mūsų mokyklos mokiniams iškilę klausimai: kokia vieta knygai ir bibliotekoms, žmonėms, dirbantiems su knygomis, skirta šiandieninėje Lietuvoje? Kokia Tirkšlių miestelio bibliotekos padėtis? Ar pakanka skaitytojų, nes daug kur Lietuvoje uždaromos bibliotekos?
Mokiniai apklausos būdu pasidomėjo, kiek mūsų, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos mokinių, lanko Tirkšlių miestelio biblioteką. Paaiškėjo, jog tokių mokinių – tik šeštadalis, daugelis skaito mokyklos bibliotekoje. Tada ir kilo mintis: gal Tirkšlių miestelio bibliotekai reikalinga pagalba ieškant daugiau skaitytojų.

Nuotrauka iš Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos archyvo

Sumažėjo miestelio gyventojų skaičius, mažai žmonių skaito, daugiau laisvalaikio leidžia prie televizoriaus ar kompiuterio, sunku rasti daugiau skaitytojų. Tačiau kiekvienas projekto dalyvis surado po du naujus skaitytojus Tirkšlių miestelio bibliotekai. Iš viso pasikvietėme 24, tad dabar biblioteką lanko jau 227 skaitytojai. Taip pat pagaminome 80 lankstinukų apie Tirkšlių miestelio biblioteką ir juos išplatinome miestelio ir jo apylinkės gyventojams. Mokiniai džiaugėsi atliktais savo darbais, įgijo naujų bendravimo įgūdžių, kai kas tapo drąsesnis, išmoko organizuoti renginius.
Kasdien girdime, kad dabar auga karta, kuri vis mažiau skaito. Todėl nusprendėme savo veiklą pradėti nuo mažesniųjų savo mokyklos mokinukų. Jiems Tirkšlių miestelio bibliotekoje pravedėme keletą renginių: pailgintos dienos grupės mokiniams, t.y. 1–4 klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniams, projekto dalyvės organizavo popietę miestelio bibliotekoje „Seku seku pasaką“. Surengta projekto dalyvių paroda „Rudens gėrybių skėčiai“, kuri papuošė miestelio biblioteką. Projekto dalyviai pakvietė savo bendraklasius, 7 ir 8 klasių mokinius, dalyvauti susitikime su miestelio bibliotekininke „Mano bibliotekininko profesija“, kur artimiau susipažino ir su bibliotekoje turimomis knygomis bei kitais leidiniais, buvo pakviesti tapti bibliotekos skaitytojais.
Toliau bendradarbiausime su Tirkšlių miestelio biblioteka, padėsime ieškoti skaitytojų, nes norime, kad biblioteka mūsų miestelyje būtų šviesuomenės susitikimo vieta. Norime, kad žmonės čia lankytųsi, kad būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga, kad nesijaustume atsiliekantys nuo didžiųjų miestų gyventojų.
Sigita KATEIVIENĖ,
Mokyklos bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto