Prokuratūra prašo panaikinti valdininkų sprendimus

Susirūpinusi parko išsaugojimu iniciatyvinė grupė yra kreipusis net į Seimą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Santarvė“ ne kartą rašė, kad Senamiesčio parko gynėjų iniciatyvinė grupė, nelaukdama valdžios veiksmų, ar bus taisomas parko sutvarkymo projektas atsižvelgiant į viešąjį interesą, kreipėsi į įvairias institucijas, tarp jų – ir į Šiaulių apygardos prokuratūrą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Vasario mėnesį  iniciatyvinė grupė Mažeikių parkams išsaugoti ir puoselėti gavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Aušros Jovaišaitės, kuri nagrinėjo  mažeikiškių skundą, raštą. Prokurorė informavo apie atliktus veiksmus. Ji kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, kuri atliko senamiesčio parko sutvarkymo techninio projekto pirkimo vertinimą ir pateikė išvadą, kad neskelbiamu supaprastintų derybų būdu įvykdytas viešasis pirkimas atliktas pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.
Prokurorė surašė ieškinį kreiptis į teismą dėl viešųjų pirkimų komisijos sprendimo panaikinimo ir dėl parko pertvarkos techninio projekto parengimo paslaugų pirkimo sutarties pripažinimo niekine ir negaliojančia.
Tą pačią dieną Šiaulių apygardos prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje, kuri nagrinės galimai nusikalstamus viešųjų pirkimų komisijos veiksmus.

Prašo panaikinti mažeikiškių sprendimus

Neseniai prokurorė A. Jovaišaitė atsiuntė pranešimą iniciatyvinės grupės atstovei Danutei Miškinienei. Informuojama, kad atlikus papildomą tyrimą ir gavus papildomų duomenų iš Aplinkos ministerijos, buvo priimtas sprendimas kreiptis į teismą dėl administracinių aktų panaikinimo.
Todėl gegužės 7 dieną Šiaulių apygardos prokuroras, siekdamas apginti viešąjį interesą, į Šiaulių apygardos administracinį teismą kreipėsi su pareiškimu, kuriame išdėstyti keturi reikalavimai.
Pirma – panaikinti  Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos 2008 m. birželio 20 d. patvirtintą projektavimo sąlygų sąvadą objektui – Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas: Mažeikių miesto senojo parko Birutės g. 34 rekonstrukcija.
Antra – panaikinti Mažeikių rajono savivaldybės nuolatinės statybos komisijos 2009 metų spalio 21 dienos protokolą išduoti statybos leidimą neypatingam statiniui, rekonstrukcijai – Mažeikių parko kompleksinis sutvarkymas Birutės g. 34.
Trečia – panaikinti Telšių apskrities viršininko administracijos Statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyr. specialisto 2009 metų spalio 22 dieną išduotą statybos leidimą statytojui Mažeikių rajono savivaldybės administracijai, statybos darbų rūšiai – rekonstrukcija, statybos objektui – Mažeikių parko kompleksinis sutvarkymas, statinio kategorija – neypatingas statinys.
Ketvirta – panaikinti Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 metų spalio 28 dienos įsakymą „Dėl techninio projekto tvirtinimo“, kuriuo patvirtintas techninis projektas „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas, Mažeikių miesto senojo parko Birutės g. 34, rekonstrukcija“ su bendraisiais statinio rodikliais.

Parko projekto neįgyvendinimo priešistorė

Pusšimtis mažeikiškių bei iniciatyvinė grupė yra kreipusis pagalbos ir į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę bei Seimo narį Stanislovą Giedraitį, prašydami profesionalios senojo miesto parko pertvarkymo projekto ekspertizės bei įvardydami gyventojų netenkinančius sprendimus.
Praėjusių metų kovą Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius kreipėsi į Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungą dėl parko renovacijos techninio projekto įvertinimo. Po pusmečio  įvykusiame Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje specialistai ne tik įvertino projekto sprendimus, bet ir pateikė mažeikiškiams verslo pasiūlymų – kaip toliau eksploatuoti parką.
Ekspertų tarybos siūlymu arti miesto centro esanti rekreacinė erdvė turėtų tapti parku, prižiūrimu tam tikro valdytojo, kuris eksploatuotų parko erdves, galėtų užsiimti komercine veikla ir kartu būtų atsakingas už priežiūrą ir apsaugą. Tai parkui suteiktų visiškai naują saugos ir tvarkingos viešosios erdvės statusą.
Iniciatyvinės grupės Mažeikių parkams išsaugoti ir puoselėti manymu, Savivaldybė sąmoningai ignoravo kraštovaizdžio architektų ekspertizę ir, apeidama gyventojus, susiorganizavo Henriko Štaudės parengtam parko pertvarkos techniniam projektui palankias išvadas.
Techninio projekto paslaugos pirkimas ir kiti Savivaldybės administracijos veiksmai sukėlė mažeikiškių iniciatyvinės grupės įtarimus, todėl jie ir kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydami apginti viešąjį interesą.

4 Atsakymai į “Prokuratūra prašo panaikinti valdininkų sprendimus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  „Matome jūsų apsėtus žaliuojančius laukus. Matome jūsų progresą ir tai, kas yra sukurta Baltarusijoje, didele dalimi yra jūsų prezidento dėka. Matėme, kaip viskas griuvo, ir jis sugebėjo sustabdyti šį procesą ir pasukti priešinga kryptimi.“

  Seimo narys Stanislovas Giedraitis negailėjo pagyrų Aleksandro Lukašenkos režimui. Rožiniai mūsų išrinktojo prisiminimai, kaip jis valdė ir tokios pat svąjonės valdyti taip kaip valdo jo įdelus vadovas, kuriam jis norėtu „podrožat“ (NERADAU ATITIKMENS) Lukašenka, mnetodai nesvarbu.

 2. ismintis parašė:

  dar leninas pasakė, kad valstybę gali valdyti ir valytoja, o iniciatyvinė grupė gal ir žemyną :)

 3. bucikas parašė:

  Nu jo, Balciunui irgi panasios „iniciatyvines grupes“ uzdraude konditerijos krautuvele pertvarkyt i biuru pastata, gi dabar stovi apgriuvusi buda sutvarkytoje gatveje. Panasiai bus ir su parku, dabar salia gyvenantys ciabuviai, megaujasi ramybe, gi renovavus parka i ji suguzetu puse miesto – triuksmas ir tt… Tai reiketu pavadint ne viesuoju interesu, bet savo kiemo interesu.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Na ir teisingai,uzteks nesiskaitymo su miesto gyventojais,dar po tokiu busimu rekonstrukciju reiketu patikrinti galimai neteisetus praturtejimus.
  butu isiklause i gyventojus ir sutare bendru sutarimu ,tai tas parkas jau senai butu sutvarkytas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto