Prokurorai siūlo pažeidėjams skirti tūkstantines baudas

Nuotr. iš LR Vidaus reikalų ministerijos archyvo

Pasinaudojimas svetimu galimybių pasu Kazachstano piliečiams gali baigtis didžiuliais nuostoliais – už šią nusikalstamą veiką prokurorai prašo pažeidėjams skirti pinigines baudas.

Kreipėsi į teismą

Ketvirtadienį Telšių apylinkės prokuratūros prokurorai Šarūnas Vaicekavičius ir Žilvinas Generauskas kreipėsi į teismą su pareiškimais užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu, kuriuo Kazachstano piliečiai, gyvenantys Mažeikiuose, teismo prašomi pripažinti kaltais dėl svetimo galimybių paso panaudojimo.
Lapkričio 6 d. vakarą 27-erių ir 33-ejų metų vyrai užsuko į prekybos centrą „Maxima“ Žemaitijos gatvėje. Apsaugos darbuotojas paprašė jų parodyti galimybių pasus.
Kaip informuoja šalies generalinė prokuratūra, darbuotojas, skenavimo prietaise patikrinęs vieno vyro „QR“ dokumento kodą, jį praleido. Tačiau netrukus pastebėjo, jog kito vyro pateiktas galimybių pasas yra to paties asmens vardu ir pavarde.

Siūlomos piniginės baudos

Abu piliečiai buvo sulaikyti ir perduoti policijos pareigūnams. Vienas jų buvo neblaivus – vyresniajam kazachui nustatytas 1,25 promilės girtumas. Abiejų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo dokumento panaudojimo.
Prokurorų teigimu, svetimą dokumentą vyrai galimai įgijo darbo vietoje – A. K. jį savo mobiliuoju telefonu nusifotografavo leidus 27-erių metų bendradarbiui, o T. T. – dokumento savininkui nežinant.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video