Prostatos vėžys – liga nereiškia nuosprendžio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Išgirdus sunkios ligos diagnozę, tampa neramu. Dar neramiau, jei ta liga – vėžys. Vyrai, sužinoję prostatos vėžio diagnozę, išsigąsta, o vėliau – prisimena girdėtas istorijas ir medicininius mitus. Istorijos yra įvairios, nes kiekvienas sergantis žmogus – unikalus, kaip ir jo ligos vingiai.
Prostatos vėžį gydantys medikai yra optimistiškesni, nes ši liga Lietuvoje yra gerai gydoma, nauji ir modernūs gydymo būdai teikia vilties.
Ligos galima nepastebėti
Nacionalinio vėžio instituto, onkourologijos skyriaus vedėjas, urologas-onkologas Albertas Ulys pastebi, kad prostatos vėžiu galima sirgti ilgus metus, nieko apie tai nežinoti ir visiškai nesijaudinti. Tačiau taip pat šia klastinga liga galima susirgti ir labai greitai bei skausmingai.
Prostatos vėžys dažniausiai kamuoja vyresnius vyrus, skaičiuojama, kad apie 80 procentų prostatos vėžiu sergančių vyrų yra vyresni nei 65 metai. Šia klastinga liga serga ir jaunesni (40 ar 50 metų) vyrai. Tiesa, anot urologo, tokio amžiaus sergančiųjų yra daug mažiau, nors juos užklupusi liga dažnai būna agresyvios formos, greitai besivystanti.
Parengta pagal Nacionalinio vėžio instituto medžiagą

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto