Protesto akcijoje Briuselyje dalyvauja ir mažeikiškiai

Jaunieji ūkininkai iš Mažeikių rajono Adomas ir Stefa Šverbos su kitais Baltijų šalių žemdirbių atstovais trečiadienį dalyvavo Briuselyje vykusiame išplėstiniame COPA-COGECA prezidiumo posėdyje. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

Šiandien vyksiančio Europos Sąjungos Vadovų Tarybos susitikimo metu Baltijos šalių ūkininkai  išreikš savo nepasitenkinimą nesąžininga paramos žemdirbiams skirstymo sistema.
Lietuvos žemdirbių interesus Briuselyje gina daugiau kaip pusšimtis jaunųjų ūkininkų ir žemdirbiškų specialybių studentų, tarp jų – ir mažeikiškiai sesuo ir brolis Stefa ir Adomas Šverbos.


Akcijoje – jaunimo atstovai

Anksčiau Briuselyje vykusiose dviejose protesto akcijose dalyvavo Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis. Jis buvo pasiruošęs ir šį kartą atstovauti Mažeikiams, tačiau protesto akcijos organizatoriai nutarė į Briuselį siųsti jaunuosius ūkininkus ir žemdirbiškų specialybių studentus. 
Anot renginio dalyvių, metas parodyti, jog Lietuvos jaunimas vertas likti ūkininkauti Tėvynėje, užtikrinti savo šalies piliečių aprūpinimą vietoje pagamintu aukštos kokybės maistu bei puoselėti gyvybingą Lietuvos kaimą. Tačiau tam, kad jauniems žmonėms nebereikėtų emigruoti į svečias šalis, būtina suvienodinti sąlygas visiems ES ūkininkams.
Aukštojo mokslo diplomus turintys Stefa ir Adomas Šverbos kol kas ūkininkauja drauge su savo tėvu, tačiau turi sumanymų kurti ir savo savarankiškus ūkius. Ūkininkas Adomas Šverba iš Tirkšlių seniūnijos Spurganų kaimo specializuojasi pieno gamyboje.


Reikalauja sąžiningos politikos

Vakar Baltijos šalių žemdirbių delegacija dalyvavo COPA/COGECA – įtakingiausios ES žemdirbių ir kooperatyvų organizacijos – prezidiumo posėdyje, kur buvo diskutuojama dėl Bendrosios žemės ūkio politikos biudžeto.
Protesto akcija ketvirtadienį vyksta posėdžiaujant Europos Vadovų Tarybai. Akcijos metu žemdirbiai, dainuodami Baltijos šalių liaudies dainas, reikalauja sąžiningos Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos, kuri užtikrintų kaimo vietovių užimtumą, žemės ūkio konkurencingumą ir stabilumą, primena apie nelygiavertį požiūrį į Baltijos žemdirbius skirstant tiesiogines išmokas.
Bendrijos išmokų vidurkis yra 268 eurai už hektarą (925 Lt), o mūsų šalies žemdirbiams siūloma mokėti 144 eurus (497 Lt), arba du kartus mažiau.  Panaši ir Latvijos bei Estijos žemdirbių situacija.
Reikalaujama, kad Baltijos šalių žemdirbiams mokamų tiesioginių išmokų lygis jau nuo 2014 m. sausio 1 d., be jokių pereinamųjų laikotarpių, būtų lygus ES vidurkiui arba kiek įmanoma jam artimesnis.
Šie reikalavimai buvo išsakyti ir bendroje Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrų bei nevyriausybinių žemės ūkio organizacijų vadovų deklaracijoje ir Baltijos šalių peticijoje, kurią pasirašė beveik 100 tūkstančių Baltijos šalių piliečių. Ši peticija pernai įteikta ES Parlamento pirmininkui Martinui Šulcui bei Europos komisarams Algirdui Šemetai ir Dacianui Čiolosui.


Palaiko protestuotojus

„Santarvės“ apklausa parodė, kad mažeikiškiai palaiko Baltijos šalių ūkininkų protesto akciją.  
 Kad diskriminuojami Baltijos šalių ūkininkai turi būti vieningi ir ginti savo interesus, yra pareiškusi ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkininkų asociacijų atstovais.
„Bendromis jėgomis sieksime, kad būtų mažinami didžiuliai žemės ūkio išmokų skirtumai tarp ES narių ir mūsų žemdirbiai galėtų vienodomis sąlygomis konkuruoti su kitų šalių ūkininkais. Laukia sunkios derybos, todėl tvirtas jūsų palaikymas yra labai svarbus siekiant geriausio rezultato“, – sakė Prezidentė.
Mažeikių ūkininkų sąjungos pirmininkas A. Virkutis  taip pat „Santarvei“ yra sakęs, kad niekas kitas problemų neišspręs, patys žmonės turi aktyviai kautis dėl savo ateities.

2 Atsakymai į “Protesto akcijoje Briuselyje dalyvauja ir mažeikiškiai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    As Jus palaikau.Saunuoliai! Tikimes teigiamo rezultato…

  2. lina parašė:

    saunuoliai!!1!1
    gaila,kad tokiu mazai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto