Protesto akcijoje – ir mažeikiškiai pareigūnai

Protestuotojai deklaruoja: per 20 Nepriklausomybės metų nesugebėta priimti įstatymų, kad pareigūnai jaustųsi oriai. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį protesto akciją, kurioje dalyvavo apie penki šimtai žmonių, Vilniuje surengė  teisėsaugos pareigūnai – policininkai, ugniagesiai gelbėtojai, pasieniečiai ir muitininkai.
Eisenoje žygiavo ir mažeikiškiai.

Protestuotojų eisena – iki Vyriausybės rūmų

Protestą „Prieš skurdą teisėsaugoje“ palaikė policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai, muitininkai. Minioje buvo matyti plakatai su užrašais „Mes davėm priesaiką ir jos laikomės. O jūs?“, „Laikas „perkraut“ vyriausybę“, „Mes giname tuos, kurie gina ir saugo“, „Pigi teisėsauga – brangiai kainuoja“, „Artimui pagalba – Dievui garbė – Ugniagesiui skurdas“ ir kiti.
Protestuotojų minia nešė plakatus su Premjero Andriaus Kubiliaus ir finansų ministrės Ingridos Šimonytės atvaizdais, šaržais, vaizduojančiais kitus politikus. Žmonės į protesto akciją suvažiavo iš visos Lietuvos.
Mažeikiams atstovavo po penkis Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei rajono policijos komisariato pareigūnus, jiems talkino kolegos iš Telšių.
„Visi susirinkome prie Seimo rūmų, po to patraukėme Gedimino prospektu iki Vyriausybės rūmų. Varo į neviltį tai, kad prieš kelerius metus buvo sumažinti atlyginimai, ir jų negrąžina į ankstesnį lygį, tuo tarpu kainos per tuos metus vis augo… Paprasčiausiai nebeišgyvename.
Nuvylė tai, kad išėjo su mumis pabendrauti tik vidaus reikalų ministras, tuo tarpu Vyriausybės vadovas ar kiti ministrai nekreipė jokio dėmesio. Reikalausime, kad mūsų reikalavimai būtų įvykdyti, o jeigu į juos nebus atsižvelgta, po dviejų mėnesių dalyvausime dar didesnėse akcijose“, – po mitingo „Santarvei“ sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo Mažeikių grupės atstovas, Mažeikių PGT skyrininkas Linas Grigaitis.

Pateikė reikalavimus

Pareigūnai reikalavo padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti keturiasdešimt  valandų darbo savaitę, mokėti už viršvalandžius, grąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus ir sąžiningus pareigūnus, imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo skaičiavimu, tam visai teisėsaugos sistemai turėtų būti skirta 400 mln. litų daugiau negu šiemet.
Nuo šešioliktos valandos Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktuose į akciją žada įsijungti ir pasieniečiai, kurie itin griežtai tikrins transporto priemones, asmenis, dokumentus.

17 Atsakymų į “Protesto akcijoje – ir mažeikiškiai pareigūnai”

 1. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  „Kam piktintis dėl įvykių Garliavoje? Garliava – tik smulkmena“, nes „esą ten susirinkę žmonės boikotuoja teisėsaugą.“ Labai klystate – tai ne smulkmena, nes ten, Garliavoje, kubiloidų omon‘as pakėlė ranką prieš tautą. Policija atvirai boikuotoja LR Konstituciją, kad mes esame Demokratinė Respublika, o ne Valstybinė Pedofilija, ne Oligarchija, nors realiai taip ir yra. Iš tikro mes esame Oligarchija ir mus terorizuoja jos ramstis – iki dantų ginkluota buka minia, turinti įsipareigojimų KGB arba jo rezervui – policija. O kokioje prabangoje maudosi jų viršininkai. Kur tai matyta, kad dar jiems reiktų algas padidinti.

 2. nebeišeina tylėti parašė:

  Tai ką – nei vieno gero žodžio? Taip pritariu, kokie vadai, tokie ir pavaldiniai. Gal prisimins, gerbiamas Mažeikių kriminalinės policijos viršininkas, kaip prieš beveik keturis metus, uoliai gynė vieną sukčių(jis tai tikrai buvo iš tos pačios sukčių kompanijos), nes jo tėvas ne eilinis kaimietis – juodadarbis ar vargšas pedagogas, o ar jis žino, kad ,,Lietuvos ryto” žurnalistė išėjo iš policijos pastato ir buvo tiek sutrikusi, kad ištarė: ,,argi taip gali būti?” KAS TADA GYNĖ NUKENTĖJUSIUS? Jūsų pavaldinys ragino nerašyti pareiškimą ( prisimenu, kaip šiandien, pažiūrėjęs į banko išrašą ir susižvalgęs su kitu pareigūnu, pasakė – ,, siūlau susimokėti, tikiu, kad tu turbūt tu nesi blogas vaikinas, šį kartą nukentėjai” ir pradėjo aiškinti, kaip veikia sukčiai. Tas vaikinukas klausėsi, o man neišnešė nervai klausytis, nes išrašas rodė į kieno sąskaitą subyrėjo (pats sukčius persivedė) keli tūkstančiai litų. Oi ,kaip nepatiko, kad jaunas vaikinukas atėjo ne vienas, būtų galėję pritaikyti savo ,,smegenų pudrinimo” metodus. Ar išsaugojo jūsų pavaldiniai vieno sukčiaus grasinančio pobūdžio žinutę , pasiūstą vienam iš nukentėjusių – ar tai ne vienas iš įrodymų? Ką darėt keturis metus – rinkot įrodymus, nors jau po metų turėjot ekspertų išvadas apie kompiuterius, kurie buvo paimti iš sukčių?
  PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS BPK 2 STRP.,,PROKURORAS IR IKITEISMINIO TYRIMO ĮSTAIGOS KIEKVIENU ATVEJU, KAI PAAIŠKĖJA NUSIKALSTAMOS VEIKOS POŽYMIŲ, PRIVALO PAGAL SAVO KOMPETENCIJĄ IMTIS VISŲ ĮSTATYMŲ NUMATYTŲ PRIEMONIŲ, KAD PER TRUMPIAUSIĄ LAIKĄ BŪTŲ ATLIKTAS TYRIMAS IR ATSKLEISTA NUSIKALSTAMA VEIKA.“
  Ne atlyginimų reikalaukit, juk ne už minimumą dirbat ir į pensiją galit išeiti anksčiau, o patys tobulėkit, patobulinkit psichologines žinias, kad sugebėtumėt atskirti tikrus nusikaltėlius, riekalaukit naujos technikos, naujų operatyvinės paieškos priemonių, nors iš kitos pusės, jūsų kompetencijos stoka – geras uždarbis advokatams, jie tai puikiai žino ( teko bendrauti su advokatais), kaip policija ,,dirba”, taip, kad advokatai tikrai nebadaus ir nepiketuos.

 3. Vardas neprivalomas parašė:

  Kokie komisarai tokie ir musu milicininkai. Daugiau ka jie ir nesugeba kaip senius tampyt… Saunuoliai tiesiog… Iki tikro policijos vardo oooii kaip jiems dar toli

 4. Tikrai, parašė:

  baisu darosi Lietuvoje gyventi, kai iki dantų ginkluota besmegenių minia labai laisvai gali mažas mergaites grobti oligarchų sex pramogoms, daužyti senelius – basus į nuovadą varyti ir kaltinti bala žino kuo. Prekyba jaunomis moterimis, merginomis ir vaikais dabar įgauna pagreitį ne be policijos priedangos – stogo. Jų načalnikai kokius rūmus išsistatę, kad net vokiečių policajai pavydėtų tokios prabangos ir niekieno nekontraliuojamo babkių srauto iš šono. Ir dar, kaip plaštakės kalba, kad jomis naudojasi dykai – neužsimokėdami ir dar išsityčioja. Baisu, kad Lietuvoje nebeliko tikrų vyrų – tik sporcmienai ir oligarchijos tarnai.

 5. Baron Munchausen von Bugenen parašė:

  Jo, Garliavoje parodė savo tikrąjį veidą – atidengė kortas, kad tvirtai stovės Oligarchijos sargyboje ir eis prieš tautą – eis prieš Eilinę Lietuvą “polnym chodom”. Atsistojo šalia Lukaškos ir Putkos tegu į juos ir kreipiasi dėl algų pakėlimo, o ne iš Lietuvos lupa tai, ko neverti, ko nenusipelnė. Šitiek iki dantų ginkluotų kaukėtų “bojevykų” atakavo tą vargšę mergaitę, net aukščiausios prabos “sporcmienų” pas juos ten būtą, o gal net ir CCCP čempionų, kas juos ten žino. Su Uspaskiu va kiek metų tamposi ir nieko, o eilinius už nieką baudžia, lupa ir tyčiojasi kiek tik fantazija leidžia ir dar tokiems algas didinti? Tegu kraustosi pas Lukašką kitaminčių lupti ir daužyti, o ne čia protestuojančias ir Tie-SOS reikalaujančias bobulkas daužyti.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Na,parašykit kas nors gero apie mūsų ,,angelus sargus”.

 7. Rūta parašė:

  Dichlofoso jiems ne didesnio atlyginimo. Teko kartą susidurt, daugiau policijos net nekviesčiau. Atvažiavo išsityčiojo, apkaltino, kad pati įsilaužiau, nes gal kokius mokesčius nuslėpt noriu ir kt. ir t.t… Dabar po Garliavos mergaitės brutalaus pagrobimo kai prieš mažą vaiką buvo mestos tokios pajėgos , na, kad nekenčiu, pasakyt būtų per švelnu…

 8. Omonui - Ne! parašė:

  Oligarchų užkurtoje pedofilijos byloje – žudikėje jau šitiek žmonių nugalabyta ir jiems dzin, tik algų didesnių nori. Jau nužudyti teisėjas Furmanavicius, Naruševičienė, Kedys, Ūsas, Furmanavičiaus kaimynas, kuris mate, kad teisėją nušovė žemo ūgio, azijietiškų tamsių bruožų vyras ir liudininkui iškart infarktas suorganizuotas. Taip pat lipdukų spaustuvės savininkas, kuris patvirtino, kad ne Kedys užsakė ir ne Kedys atsiėmė lipdukus, kuriais buvo apklijuotas identiškas autobusiukas irgi numarintas, bet policijai dzin. Jiems svarbu oligarchų gerovė ir saugumas, bet ne eilinių piliečių.
  Žvejys, kuris, prisistatė į policiją ir pasakė, kad matė kaip Kedį išmetė atvažiavę trys vyrai, jo parodymai užfiksuoti 6 valandą ryto – žmogus uždarytas į beprotnamį.
  Kaime, kuriame su keturačiu motociklu lakstė Ūsas, keliu važiavo ūkininkas su vežimu į kurį Ūsas vos ne atsitrenkė – po kiek laiko šis žmogus buvo dirbtinai, atrodo, susargdintas depresijas ir priverstas pasikarti. Policijai tai irgi nerūpi. Sargas, dirbęs mašinų aikštelėje, atpažinęs pagal sudarytą fotorobotą Aido (?) atvaizdą ir įvardines su kokia mašina jis važinėja ir dar daugiau detalių – jo taip pat nebėra gyvųjų tarpe.
  Bunkeris, kuriame spėjama, buvo laikomas ir kankinamas Kedys niekam nežinant – kažkodėl staiga nesenai sulygintas su žeme. Mokyklos psichologė, pradžioj užsiminus, kad Narusevičiūtė skundėsi dėl seksualinės prievartos, sekantį kartą pasakė, kad kalbės tik su prokurorais. Naruševičienės kaimynai, matę, kaip telefonu iškviestą Kedį prie Naruševičienės namų, jam net nespėjus prie namo prieiti – suėmė ir surakinę antrankiais įgrūdo į autobusiuką (ten irgi dalyvavo žemas tamsaus gymio smogikas) – kaimynams pasiūlyta tylėti, nes bus blogai – privers pasikarti.
  Teisingumo ministras, paskutinis matęs Ūsą, bet tik po trijų dienų pasakė, kad kur Ūsas prigėrė, ten netoli yra Furmavičiaus mamos sodyba, kad Ūsas turėjo kabinetą Vaiku namuose ir ten susitikdavo po darbo partijos susitikimams (PATVIRTINTA PACIO DIREKTORIAUS), kad jis ir prie Vaikų teisių apsaugos patarėju dirbo tik su vidurinės išsilavinimu. O dabar nukentėjusios mergytės palėptos ir pagrindinė liudininkė paimta į nelaisvę.

 9. Antiomonininkas parašė:

  Kelia ranką prieš tautą, prieš Eilinę Lietuvą ir dar algos už išdavystes ir menkystę didesnės nori. Šlubo Frico jums reikia, kad gerai kailį pavanotų už ėjimą prieš tautą.

 10. Jonas parašė:

  Vertinti pareigūnų protesto akciją po Garliavos įvykių paprastai ir vienareikšmiškai nebeišeina.Skirti didesnes išlaidas policijai neišsigydžiusiai sovietinės milicijos sindromo, beprasmiška.Savo laiku toks tūlas veikėjas Vagnorius , būdamas premjeru, pakeldamas atlyginimus, bandė gydyti teisėjų korpusą.Kokie dabar teisėjai matome.Su visa teisėsauga ir teisėtvarka reikėjo pasielgti taip , kaip kariuomenėje, kai per 20 m. buvo visiškai atsikratyta sovietinio balasto.Niekuomet karys nestos prieš savo valstybės pilietį, o policininkai Garliavoje pasielgė neįtikėtinai grubiai

 11. papildau parašė:

  ,, Varo į neviltį tai, kad prieš kelerius metus buvo sumažinti atlyginimai, ir jų negrąžina į ankstesnį lygį,..”, o mane varė į neviltį ,,Santarvėj” 2009m. vasario 14d Nr.19(9401) policijos pareigūno žodžiai (citata) ,,Pareigūnas sako, kad ir šįkart ,,darbuojasi” tie patys asmenys, kurių atžvilgiu dėl sukčiavimo mieste lapkritį( pastaba : turbūt 2008m. lapkritį) jau yra pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai, tik dabar piktadariai pasuko į kaimus”, tačiau šiandien (2012 -birželį) teisiamųjų suole sėdi tik vienas piktadaris. Ko laukėt – aukų? Galėjot parodyti operatyvumą, jei žinojot, kad baltas,,” golfas pasuko į kaimus. O ar žinot, kaip gražiai tas,,golfas”pravažiavo 2009m pro policijos langus , kai komisaro kabinete sėdėjo ,,Lietuvos ryto” žurnalistė , susidomėjusi šiais įvykiais. Gražiai skamba plakate užrašas ,, „Mes davėm priesaiką ir jos laikomės. O jūs?“ Reikalaujat ,,nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus ir sąžiningus pareigūnus”, o aš norėčiau, kad atsakytų tie, kurie vilkina bylas iki tokio lygio, kad kaltinamasis nieko nebeatsimena, viską ,,pamiršta” ir šaiposi iš prokurorės , kuri prašo specialisto paaiškinti kompiuterinių technologijų elementarias sąvokas ,,failas”, ,,kukis” ir pan. jis tas technologijas puikiai išmano, nors tik išklausęs 12 klasių.

 12. buvo įdomu.... parašė:

  Pilnai pritariu p.Daivos mintim ir gerbiu ją už drąsą, deja,mūsų visuomenei tokių nereikia.
  Šiandien po beveik ketverių metų atverta viena sukčių byla teisme ir prasidėjo jos procesinis nagrinėjimas. Deja, per ilgai vyko ikiteisminis tyrimas – kai kurie sukčialiai išsilakstė po užsienius ar paprasčiausiai ,,dingo”, kai kurių atžvilgiu nutraukti tyrimai, vienas atvestas jau su uždėtais antrankiais (jau spėjo padaryti naują nusikaltimą) . Kaip bebūtų skaudu, vieno iš nukentėjusių jau nėra gyvųjų tarpe. Norisi paklaust, ar tie kurie tyrė šią bylą, gali pridėję ranką prie širdies pasakyti ar jie viską teisingai padarė? Šiandien nukentėję drebiančiom rankom rašė priesaiką, kad atsako už melagingus parodymus, o policijos pareigūnams, deja, nereikia atsakyti už savo darbo broką….. Neprotestuoti reikia, o dirbti, kad įgyti piliečių pasitikėjimą, ne proteguoti pažintis ir ryšius, tada ir paprasti piliečiai jus palaikys

 13. Daiva Šideikienė parašė:

  Š.m. kovo 23 ir gegužės 17 dienomis Lietuvos policijos pareigūnai pademonstravo savo ,, orią tarnybą” ir kokia yra ,, saugi visuomenė”, kai aplinkui ,, skraido” angelai sargai paleisti iš skurde ir varge skęstančios teisėsaugos institucijos.

 14. policijai parašė:

  Kai paprasti zmoneliai protestuoja,vykdo taikias eisenas,tai mentai filmuoja.O paskui kiekvienam protesto dalyviui pritaiko po pazeidima.Nesuprantu delko mentai protestuoja ir ju del to niekas neseka,atlyginima ir tai per dideli gauna.

 15. pareigunai parašė:

  turejau omenyje

 16. Patreigunai apatiski parašė:

  Siandien ejau Laisves gatve ir ten kur anksciau buvo ukio bankas,sunkiasvore masina kuri isvezioja krovinius-prekes buvo pasistacius masina ant naujai paklotu trinkeliu(kas is ju beliks?) ir negana to, taip pasistate ,kad saligatviu neimanoma buvo praeiti ,teko iseiti i gatve ir apeiti ta sunkvezimi,o tuo tarpu policijos ekipazas kaip niekur nieko pravaziavo pro sali .Manau jei netaisiklingai pastatytas sunkvezimis gali pakenkti savivaldybes turtui ir kelti gresme pestiesiems ,kurie priversti iseiti i vaziuojama kelio ruoza ,tai jau nusizengimas,o pareigunai apatiski.Ir siaip kada bus sutvarkyti masinu savininkai kurie stato masinas arciau kaip 5 metrai nuo ivaziavimu ir pesciuju pereju,dabar neimanoma is kiemu isvaziuoti ir prie perijos turi vos ne sustoti ,kad apsizvalgytum ar kas nesiruosia eiti per pereja.

 17. milicijai parašė:

  eikit geriau dirbt ,o ne maistaukit :)minimumo jums uztektu uz toki darba :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto