Pusę amžiaus drauge gyvenančios poros patarimas: išmokite laviruoti

Felicija ir Pranciškus Jenciai. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikiškiai Felicija ir Pranciškus Jenciai praėjusį šeštadienį minėjo auksines vestuves – penkiasdešimties santuokos metų jubiliejų.
Į klausimą, koks yra sėkmingos santuokos receptas, pora atsakė: didelės paslapties nesą, bet pagrindinė recepto sudedamoji dalis – pusiausvyra.

Sukaktuvių minėjimai – nedažni

Žinia apie tai, kad šeštadienį mažeikiškių pora minės auksines vestuves, su „Santarve“ pasidalijo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo funkcijas atliekanti Laura Bušmė.
Kol vyksta Civilinės administracijos patalpų, esančių Mažeikių rajono savivaldybės administracijos pastate, remontas, santuokų registravimo, jų sukakčių minėjimo ceremonijos vyksta Mažeikių muziejaus didžiojoje parodų salėje.
Jubiliejinių santuokos sukakčių minėjimas mūsų rajone nėra itin dažnas įvykis. Tačiau šiemet tokių iškilmių daugiau.
Rugpjūtį vyko vienos mažeikiškių poros sidabrinių vestuvių paminėjimas. Jos minimos, kai žmonės santuokoje išgyvena 25 metus. Praėjusį šeštadienį buvo minimos auksinės vestuvės. Dar viena pora lapkritį švęs rubinines vestuves arba kitaip – 40 metų santuokos sukaktį.
„Gal tų sukakčių yra ir daugiau, tačiau ne visi žmonės dėl jų paminėjimo kreipiasi į Civilinės metrikacijos skyrių“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.

Šeimos židinys – anūkui

Šeštadienio popietę į santuokos jubiliejaus paminėjimo ceremoniją Felicijos ir Pranciškaus Jencių pora atvyko juoda „Volga“. Juos į šventę atlydėjo būrys vaikų, anūkų.
Sukaktuvininkai prieš ceremoniją sakė, kad jaudulį jaučia, tačiau jau kiek kitokį, nei tada, kai 1968 metų rugsėjo 20 dieną vienas kitam ištarė lemtingąjį „Taip“.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*