Rajone tvarkomi keliai ir gatvės su žvyro danga

S. Šiurys: „Mieste dauguma gatvių jau nugreideriuota, kaimiškosiose seniūnijose darbai taip pat vyksta.“ Nuotr. iš redakcijos ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvų

Įsibėgėjus pavasariui, vyksta intensyvūs žvyruotų gatvių bei kelių greideriavimo darbai. Nors permainingi orai dar trukdo šiems priežiūros darbams, vienose seniūnijose pagrindiniai keliai jau sutvarkyti, kitose dar tvarkomi. Mieste nugreideriuota dauguma gatvių.

Greideriuojami kiekvieną pavasarį

Mažeikiuose žvyruotų gatvių ir kelių yra beveik 25 km, jie kasmet greideriuojami ir tvarkomi priklausomai nuo gaunamų lėšų, oro sąlygų, eismo intensyvumo ir kelio būklės.
Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio teigimu, įprasti pavasariniai greideriavimo darbai tiek mieste, tiek rajone pradėti dar kovo mėnesį.
„Greideriuojamos ne tik didesnės žvyruotos miesto gatvės, takai, bet ir miesto teritorijoje esančių sodininkų bendrijų. Tose vietose, kur negali dirbti didysis greideris, važiuoja mažoji technika“, – sako S. Šiurys, pridurdamas, kad dauguma miesto gatvių su žvyro danga jau sutvarkyta, priežiūros darbai vykdomi nuolat.

Numatyta pirmenybė

Rajone yra 806 km vietinės reikšmės kelių su žvyro danga. Atšilus orams, kaimiškosios seniūnijos pradėjo intensyvesnius šių kelių priežiūros darbus.
„Dalyje kelių dar laikosi įšalas, drėgmė, ypač tarp miškų, paunksmėje, todėl ne visose vietovėse galima greideriuoti, – pastebi Savivaldybės administracijos direktorius. – Prioritetą kaimiškosiose seniūnijose skiriame tiems keliams, kuriais vaikai vežami į mokyklas ar vyksta intensyvesnis eismas.“
Židikų seniūnijoje nugreideriuoti keliai, kuriais važiuoja mokykliniai autobusai. Likusieji bus tvarkomi šį ir kitą mėnesį. Iš viso seniūnija prižiūri apie 112 km kelių su žvyro danga.
Reivyčių seniūnija, turinti 118 km žvyruotų kelių, laukia užsakyto greiderio ir ruošiasi pakartotiniam kelių greideriavimui.
Viekšnių seniūnijoje yra 193 km kelių su žvyro danga – du trečdaliai jau nugreideriuoti.
Žvyruotų kelių lyginimo darbai vyksta ir kitose seniūnijose. Šerkšnėnų seniūnija prižiūri 113 km šių kelių, Tirkšlių seniūnija – 116,51 km, Laižuvos seniūnija – apie 50 km, Sedos seniūnija – daugiau nei 100 km. Šiose seniūnijose pagrindiniai keliai nugreideriuoti, o kiti bus sutvarkyti artimiausiu metu, kai tik leis oro sąlygos.

Prižiūrimi nuolat

Atlikus žvyrkelių lyginimo darbus, toliau stebima šių kelių techninė būklė ir vykdoma nuolatinė jų priežiūra.
„Atsiradus duobėtam ir provėžuotam paviršiui, kuris trikdo saugų eismą, greideriavimo darbai atnaujinami. Šis procesas yra nenutrūkstamas“, – komentuoja S. Šiurys.
Savivaldybės administracijos direktorius atkreipia dėmesį, kad greideriai ir mažoji technika juda pakankamai lėtai, todėl rajono gyventojų prašoma būti supratingiems, kantriems ir atsargiems.
Regina GIRDENIENĖ

Sut. MS-63

7 Atsakymai į “Rajone tvarkomi keliai ir gatvės su žvyro danga”

 1. Savas parašė:

  O kaip su nauju asvalto keliu Tirkšliai -Pievėnai. Tragedija tokio asvalto dar nesu matęs. Komisija tikrai nepriimkit to kelio. Tegul tvarko tą broką kurį padarė. Vien nelygumai. Juk po metų iš to asvalto nieko nebeliks

  1. Klausimas parašė:

   Šiaip tai yra žodis asfaltas. Keliai asfaltuojami, dengiami asfalto danga. O asvalto tai tikrai ne tik Jūs, bet turbūt niekas nėra matęs. Kas tai yra?

 2. xxx parašė:

  Laižuvos gatvę pragreideriuokit, jei galit.

 3. L parašė:

  nuklokit asfalta nuo Vieksniu per Sovaicius i Laizuva.ACIU

 4. keista, kad giriasi, jei darbai nepadaryti parašė:

  deja reikėtų nemeluoti, yra seniūnijų, kurių seniūnai nesusitvarko su savo pareigomis… turėtų būti gėda saivaldybei dėl netvarkomų ir nenugreideriuotų kelių…. neriekėtų viešai girtis, jei darbai nėra atlikti

  1. Anonimas parašė:

   Tai juk ir parašyta, kad vienur nugreideriuoti, kitur dar tik bus greideriuojami. Iš kur tas įprotis visada ir prie visko kabinėtis?

   1. gal padarykim darbus iki galo, o tada kartokim? parašė:

    žmogutį, kitur kartos antrą kartą, o kitur nėra ar nebuvo pirmo karto… tai gal pirma padarykime, kad visur būtų atlikti darbai o po to kartoti, juk gerai žinome, kad ponai pirmiausia tvarko savo šalia esančius kelius, o po to žiūri kur reikia žmonėms… kanbinėtis yra viena, o argumentuoti yra kita…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto