Rajono gyventojai minėjo Laisvės gynėjų dieną

Autorės nuotr.

[nggallery id=“1001″]  Minint 28-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, penktadienio rytą įvairių Mažeikių rajono įstaigų, organizacijų languose sužibo žvakutės – vyko pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.
Laisvės gatvėje nuvilnijo „Laisvės banga“.

Ryte nušvito žvakutės

Nors tikroji Laisvės gynėjų diena bus sekmadienį, pagarbą 1991 metų sausio 13-osios aukoms dalis mažeikiškių išreiškė ir penktadienį.
Pirmiausia, dalyvaudami Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau dvyliktąjį kartą inicijuotoje žvakučių uždegimo akcijoje. 8 valandą ryto švietimo įstaigų, valstybės institucijų, organizacijų bei pavienių gyventojų namų languose sužibo žvakės – gyvybės, vienybės, teisingumo, atminties simbolis.
Ne pirmus metus prisiminti žuvusius kovoje už laisvę lietuviai kviečiami ir prisisegant prie drabužių vieningą popierinį ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą.
Penktadienį mūsų rajono mokyklų bendruomenės Lietuvos piliečių nueitą kelią siekiant nepriklausomybės prisiminė ne tik pamokų metu, bet ir dar viena iniciatyva – ugdymo įstaigų teritorijose „pražydusiomis“ neužmirštuolių pievelėmis.

Nuvilnijo tradicinė „Laisvės banga“

Vidurdienį Laisvės gatvėje nuo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos pastato pašto link nusidriekė gyvoji žmonių grandinė. Skambant gražiausioms dainoms apie laisvę, Lietuvą, ne vienas pilietinės akcijos „Laisvės banga“ dalyvis, ko gero, bent trumpam pajuto bendrumą, vienybę su kitais dalyviais – klasės, mokyklos draugais, kolegomis.
Ši akcija Mažeikiuose vyko dešimtą kartą. Jos organizatoriai – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenės, kasmet minint Sausio 13-ąją, Laisvės gatvėje trumpam susitikti, susikibti ir prisiminti pakviečia savo socialinius partnerius, kitas ugdymo įstaigas, gyventojus.
Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė pasidžiaugė, kad dešimtąjį kartą surengta akcija sulaukė nemažai dalyvių. Akcija simbolinė, tačiau primenanti: susitelkus, susikibus už rankų, vardan Lietuvos, vardan vieni kitų galima daug padaryti.

Plačiau apie Laisvės gynėjų dienai skirtus renginius – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Rajono gyventojai minėjo Laisvės gynėjų dieną”

 1. Hmm parašė:

  Nieks nesikeicia . Kaip senais laikais suvare mokinukus ir atraportavo – padaryta …..

 2. nusivylęs parašė:

  šventa atkarpa: savivaldybė- Gimnazija.Buvo ir kitų mokyklų

 3. Sajudis parašė:

  Nuostabu, visada sitaip.

 4. patriotas parašė:

  Sveikinu,Puiku

 5. Pranas parašė:

  Jei jau rinkiminiais metais neuždarė, tai kaži ar kada uždarys. Iki jų galvų tokia mintis turbūt „nedaeina“.

 6. praeivis parašė:

  Rajono valdžia bent dešimčiai minučių galėtų uždarytą eismą Laisvė gatve, kad būtų saugiau ir kad visi galėtų pasidžiaugti puikia akcija!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto