Rajono gyventojai paminėjo Žolinę – tradicijų ir bendrystės šventę

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Pirmadienį Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo švenčiama Žolinė – Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo diena. Šiemet Žolinė žmonėms padovanojo ilgąjį savaitgalį. O minėjo jį kas kaip išmanė – kas dalyvavo atlaiduose, pamaldose Viekšnių, Leckavos, Pikelių bažnyčiose, kas kūrė floristinius kilimus ar klausėsi žolininko paskaitos, kas šurmuliavo Viekšnių molio šventėje, o kas leido laiką gamtoje ir džiaugėsi vasara.

Jau daug metų klubo „Mano namai“ nariai Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštėje organizuoja Žolinei paminėti skirtus renginius.

Šiemet Žolinės išvakarėse būrys veiklių klubo narių, vadovaujamų Kristos Kinčienės, inicijavo konkursą-parodą „Kai pakvimpa žolynai…“, o po jos žmones, kurie domisi gamta, vaistažolėmis, pakvietė ir į susitikimą su žolininku Mariumi Lasinsku.

„Džiaugiamės, kad mūsų rajono žmonės išmoko pažinti gamtą, augalus, pradėjo išmanyti jų spalvas, formas. Pradėjo suprasti, kokie augalai kiek laiko išsilaiko.

Džiaugiamės turėję rėmėjų, kurių dėka galėjome apdovanoti konkurso-parodos dalyvius“, – „Santarvei“ sakė K. Kinčienė.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Žolinės minėtos ir Viekšniuose – viekšniškiai jau 16 metų iš eilės nekeičia tradicijų ir per Žolinę kviečia atvykti į savo miestelį, į respublikinę Molio šventę.

Pirmadienį, dar prieš vidurdienį, po Viekšnius važinėjosi šventės kviesliai, kurie sutiktus žmones ragino nepatingėti ir ateiti į šventę. O aikštėje, esančioje prie miesto lauko estrados, savo prekystalius ėmė rikiuoti iš visos Lietuvos į Viekšnius atvykę prekybininkai. Amatų slėnyje savo įrankius dėliojo, pavėsines statė medžio meistrai, kalviai, puodžiai, audėjai.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo
Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

3 Atsakymai į “Rajono gyventojai paminėjo Žolinę – tradicijų ir bendrystės šventę”

 1. Benis parašė:

  Paimi mergelę porą kartų ir išeini medžioti.

 2. Dangiras parašė:

  Nuo Žolinės prasidėjo briedžių ir tauriųjų elnių patinų bei didelės dalies laukinių paukščių medžioklė, paskelbti jų sumedžiojimo limitai. Rajono medžiotojų ir žvejų draugija kviečia mažeikiškius medžiotojus išbandyti akies taiklumą tradicinėse varžybose. Ble…, patelės išskirtinės, keistai vykdoma selekcija, mažinkit patelių skaičių, nuo to sumažės atatinkamai patinų skaičius :) Bet geriausias isdevonas : susimokėti už komentavimą „Santarvėj“ – maušai vieni, moki pinigus už informacinę chuinią, o tie skiedžia kaip visada….Nesupykit, bet tikrai esat glušai…

  1. Dangirui. parašė:

   Didžiausias glušas esate jūs pats!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto