Rajono kultūros paveldo objektuose – „FIXUS Mobilis“ komanda

Nuotr. iš Renavo dvaro sodybos archyvo

Lietuvoje savo veiklą pradėjęs „FIXUS Mobilis“ yra pilotinis paveldo objektų prevencinės priežiūros projektas. Savo globon paėmę 200 šių išskirtinių objektų, projekto specialistai jų savininkams suteiks žinių ir įgūdžių, kaip teisingai rūpintis paveldo statiniu.
Kovo pabaigoje viešojoje erdvėje buvo paskelbta informacija, kad šeši Mažeikių rajone esantys kultūros paveldo objektai sulauks šio projekto mobilios komandos vizitų.
Trečiadienį „FIXUS Mobilis“ komandos specialistai atvyko apžiūrėti Renavo dvaro sodybos pastatų, įvertinti jų būklę.

Į nekilnojamųjų Kultūros vertybių registrą Lietuvoje yra įtraukta per 20 tūkst. pavienių ar į kompleksus įeinančių objektų.
„FIXUS“ projektu siekiama gerinti kultūros paveldo valdymą skatinant priežiūrą. Vykdant projektą kuriama kultūros paveldo objektų stebėsenos ir priežiūros sistema bei stiprinamas kultūros paveldo objektų valdytojų sąmoningumas ir objektų priežiūros įgūdžiai.
Susidomėję kultūros paveldo objektų savininkai ir valdytojai kviečiami užpildyti objektų atrankos anketą ir pretenduoti į nemokamas priežiūros paslaugas.
Sutartu laiku į objektus atvyksta specialistų mikroautobusai-mobiliosios dirbtuvės ir įvairių sričių specialistai – prevencinės priežiūros meistrai, architektai, konstruktoriai, net chemikai. Komanda iš pradžių atvažiuoja apžiūrėti pastatų, juos tiria bei teikia ataskaitas apie atrinktų objektų būklę, konsultuoja objektų savininkus ir valdytojus, atlieka nedidelius priežiūros darbus, parengia individualų objekto priežiūros kalendorių – planą, o vėliau sugrįžta atlikti priežiūros darbų jau aplankytuose objektuose.
Dalyvauti „FIXUS Mobilis“ projekte buvo atrinkti šie Mažeikių rajone esantys objektai: profesorių Mykolo, Vaclovo, Viktoro Biržiškų gimtasis namas Viekšniuose, Viekšnių vandens malūnas, buvęs Mažeikių bankas, Renavo dvaro rūmai bei svirnas, Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia.
Renavo dvare specialistų komanda darbavosi trečiadienį, netrukus jie vyks ir į kitus mūsų rajono kultūros paveldo objektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto