Rajono neįgaliųjų problemoms – trijų dienų konferencija

Tris dienas vyko Mažeikių rajono savivaldybės socialinės paramos centro darbuotojų organizuota konferencija „Gyvenimo kokybės gerinimo sąlygos ir kliūtys, kai šeimoje neįgalus“, skirta Pasaulinei neįgaliųjų dienai. GALĖJO PABENDRAUTI
Savivaldybės tarybos narė, Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rita Lidžiūtė teigė, kad ankstesniais metais Pasaulinei sveikatos dienai paminėti būdavo organizuojamas vienos dienos renginukas.
Dabar prieita prie nuomonės, kad neįgaliesiems reikėtų skirti daugiau dėmesio ir pakviesti į didesnį renginį – ne tik papramogauti, bet suteikti praktinių, švietėjiškų žinių. Taip apsistota ties trijų dienų konferencijos idėja.
„Džiaugiuosi, kad surengta konferencija skirta ne tik neįgaliesiems, bet ir tiems, kas su jais dirba, kad socialiniai darbuotojai dabar turėjo progą sueiti į krūvą, pabendrauti“, – pasibaigus konferencijai sakė R. Lidžiūtė.
Renginyje šiemet dalyvavo ir seniūnijų socialiniai bei slaugos darbuotojai.

SUNKU SUKVIESTI LEKTORIUS
Patys didžiausi konferencijos rengimo darbai gulė ant Socialinės paramos skyriaus vyresniosios specialistės Stanislavos Dabulskienės pečių. Pasak jos, pagal naująjį įstatymą, neįgalieji dabar pagal amžių skirstomi į tris grupes, tad ir konferencijoje klausimai buvo analizuojami tokiu pat principu. Pirmoji diena skirta neįgaliems vaikams, antroji – dirbantiems neįgaliesiems, trečioji – neįgaliems pensininkams.
Be to, iki šiol, pasak S. Dabulskienės, labai trūko arba išvis nebuvo renginių, skirtų neįgaliųjų vaikų tėvams. „Tai savotiška Savivaldybės dovana tiems tėvams, kurie rūpinasi, dalija savo meilę šeimoms, vaikams“, – teigė specialistė.
Moteris pasakojo, kad į Mažeikius labai sunku prisikviesti lektorius, kiti užsiprašo labai didelių pinigų, tad stengtasi surasti ir išnaudoti netoliese gyvenančių savų specialistų žinias ir patyrimą.

DAUG NAUDINGŲ PATARIMŲ
Pirmąją konferencijos dieną pranešimą apie ankstyvąją pagalbą vaikams ir šeimoms skaitė socialinių mokslų daktarė, specialiojo ugdymo mokslinio centro direktorė, docentė Stefanija Ališauskienė, Vaiko raidos centro specialistė Aušrelė Matukevičiūtė pasakojo apie psichologinės pagalbos aspektus šeimoms, auginančioms sutrikusios raidos vaikus, Gitana Merepolskienė kalbėjo apie šeimų, auginančių neįgalius vaikus, psichologines ir socialines problemas.
Tos dienos konferencijos dalyviai dalyvavo nuotaikingoje diskotekoje su „Mama roc’n’roll“.
Antrąją dieną analizuotos darbingo neįgaliojo šeimoje problemos. Apie darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymą supažindino Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Plungės teritorinio skyriaus vedėjas Vladimiras Ivanovas, įvairios reikalingos informacijos, patarimų suteikė Darbo biržos direktorė Alfreda Normantienė, „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorės pavaduotoja Birutė Ignotienė, apie išmokas darbingo amžiaus neįgaliesiems pasakojo Socialinės paramos skyriaus vyriausioji išmokų specialistė Joana Žiubikaitė, Mažeikių rajono savivaldybės juridinio skyriaus specialistas Gražvydas Gudauskas antrąją ir trečią konferencijos dienas teikė juridinę informaciją.

ORGANIZUOS IR KITĄMET
Naudingų patarimų gausiai susirinkę klausytojai išgirdo ir trečiąją konferencijos dieną.
Su jais bendravo Mažeikių poliklinikos Slaugos ir palaikomojo skyriaus gydymo vyriausioji specialistė Augenija Česnauskienė, apie tai, kokių vaistų reikėtų turėti namų vaistinėlėje, kitais patarimais dalijosi farmacininkė Valerija Čepienė, S. Dabulskienė supažindino su neįgaliųjų specialiaisiais poreikiais ir jų lygio nustatymu, notarė Rita Reistaitienė kalbėjo apie paveldėjimo dokumentus.
Visas tris dienas tarp konferencijos dalyvių vyko diskusijos, pranešėjai atsakinėjo į klausimus.
Antrąją dieną koncertavo grupė „Ring“, konferencija baigėsi nuotaikinga vakarone su Viekšnių kaimo kapela „Jonkelis“.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Gagienė sakė, kad konferencija pavyko, padėkojo visiems jos organizatoriams, lektoriams ir išreiškė tikėjimą, kad kažką panašaus reikia organizuoti ir kitais metais.
Konferencijos dalyviai pildė anketas, kuriose jie apie konferenciją galėjo išsakyti savo nuomonę, parašyti, ko pageidautų dar, įvertinti lektorių kompetenciją.
„Mūsų neįgalieji labai užsidarę, labiau linkę bendrauti uždarame savame rate, o ne eiti į viešumą, tad tokie renginiai suartina juos, paragina, kad apie jų bėdas būtų kalbama ir viešai“, – sakė skyriaus vedėja.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.:
Didelę darbo patirtį turinti vaistininkė V. Čepienė konferencijos dalyviams negailėjo patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto