Rašytojos Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta mūsų kraštietei

Trečiadienį buvo įteikta rašytojos Jurgos Ivanauskaitės premija. Ši nuo 2008 m. teikiama premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“.
J. Ivanauskaitės premijai šiemet buvo pateikta 15 knygų. Geriausia pripažinta buvusios mažeikiškės Linos Simutytės apsakymų knyga „Miesto šventė“.

Daugiau nei prieš dešimtmetį L. Simutytė baigė Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnaziją. Mokyklos vadovė Rima Širvinskienė „Santarvei“ sakė, kad iki šiol seka ir domisi buvusios mokinės kūrybiniu keliu.
„Nuoširdžiai džiaugiamės Linos pasiekimais. Dar jai mokantis pas mus, pastebėjome mergaitės gabumus – ir ne tik literatūrinius. Ji puikiai grojo gitara, pati kūrė dainas“, – pasakojo R. Širvinskienė.
Gimnazijos direktorė „Santarvei“ sakė: vos tik pamačiusi informaciją apie buvusiai mokinei paskirtą literatūrinę premiją, suskubo šia žinia dalytis socialiniuose tinkluose. Jos nuomone, tai nemažas pasiekimas ir pripažinimas. Pasidžiaugti kraštietės sėkme gali ne tik židikiškiai, bet ir Mažeikių, kur jaunoji rašytoja gyveno ne vienus metus, žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto