Redaktoriaus skiltis: Klimato kaita – ne mažeikiškiams

Audronė MALŪKIENĖ

Skaitau oficialų pranešimą – mūsų Savivaldybė prisidėjo prie geranoriškos akcijos „Žemės valanda“, skirtos atkreipti dėmesį į mūsų planetos patiriamas ekologines problemas ir skatinti žmonių socialinį atsakingumą.
Paklausite – kokiu būdu? Labai paprastu.
Šeštadienį, nuo pusės devynių, vienai valandai Mažeikių mieste: Nepriklausomybės aikštėje, Senamiesčio parke ir Laižuvos gatvės dalyje – buvo išjungtas elektros energijos tiekimas.
Skaitau toliau: iniciatyvą „Žemės valanda“ vykdo Pasaulinis gamtos fondas, žmonės iš viso pasaulio buvo kviečiami vienai valandai išjungti šviesas ir leisti mūsų planetai 60 minučių atsikvėpti.
Tokį simbolišką ekologinį žmonijos gestą sugalvojo australai. Žemės valanda prasidėjo nuo Sidnėjaus, o paskui idėja išplito po visą pasaulį. Dabar Žemės valandos akcija yra vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu. Lietuva prie šios akcijos prisideda jau kelerius metus iš eilės.
Perpasakojau viską, ką skaičiau. Tik vieno dalyko nesuprantu – kodėl Mažeikiai nesigiria, kad jie jau seniai dalyvauja ne tik tokioje iniciatyvoje bei į ją panašiose. Ir ne vienerius metus! Ir ne menką valandėlę per 365 (arba 366) dienas ir naktis, o daug ilgiau!
Netikite? Jei nuo šio teksto perkelsite savo žvilgsnį į dešinę ir perskaitysite trumpą informaciją iš serijos „Noriu paklausti“, įsitikinsite, kad nemeluoju. Mes Žemę mylime ir ją rūpinamės valandų valandas, nes visose seniūnijose vakarais ir naktimis tamsu. Na, gal išskyrus patį Mažeikių centrą, kur žibintai šviečia ir po aštuonių, arba gatves, prismaigstytas šviesoforų. Nes ir tie kažkiek pažibina. Laikraščio neperskaitysi, bet gatvės kryptį įžiūrėsi.
O po kitus – atokesnius Mažeikius, po mūsų rajono miestus bei miestelius, kaimus ir kaimo tipo gyvenvietes gali vaikščioti užsimerkęs, nes nėra jokio skirtumo, ar tu akylai žiūri, ar esi aklas lyg kurmis. Eik ir nesuk galvos. Jei bus lemta, vis tiek įkrisi į duobę ar užkliūsi už atsiknojusio šaligatvio.
Kita vertus, gal taip net geriau – jei tu nieko nematai, tai ir kiti ne ką geriau tave įžiūri. Yra galimybė išvengti nemalonių incidentų viešoje vietoje – vagysčių, apiplėšimų, netikėtų užpuolimų. Dar vienas pliusas – tik ne ekologinis, o socialinis.
Mano giminaitė pastebėjo: kaip blogai, kad ji šiais metais užmiršo prisijungti prie akcijos ir išjungti namuose šviesą. Nieko baisaus, – atsakiau, – galima apeiti tris ratus aplink kvartalą – ir būsi atidirbęs ekologijai. O gal dar leisi uždirbti medicinai.
Ak, tiesa, daktarai dabar dirba už skaidrių durų – su lipdukais ir kitokiais priminimais apie nepageidautinas neformalias pajamas. Įtariu, kad nė visuotinė tamsa jiems nebepadės.
Žodžiu, sakau visiems: kol mes gyvename taip, kaip gyvename, planeta liks mums dėkinga ir net skolinga. Ir klimato kaita gali vykti kur nori, tik ne virš mūsų rajono savivaldybės!
Mes, Mažeikių rajono gyventojai, tausojame savo aplinką ir vienu balsu sakome:
Tegul taupo tas, kas išlaidauja.

2 Atsakymai į “Redaktoriaus skiltis: Klimato kaita – ne mažeikiškiams”

  1. korvalolis parašė:

    Kad jau nebėra ką beišjunginėti! Bet už tai mažeikiškiai važinėja ekologiškiausiu pasaulyje transportu – dujomis. Ir tas tiesa.

  2. labai parašė:

    smagu,kad išdėstėte ir mano(manyčiau,kad daugelio) ekologiškąsias mintis ;)Juokėmės iš tokios valdžios iniciatyvos iki nugriuvimo.Gerai,kad dienos ilgėja ir jau šviesiau…Tik ar prašviesės naujos valdžios galvos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto