REDAKTORIAUS SKILTIS: Mokančiųjų skaičiuoti vis daugiau

Audronė MALŪKIENĖ

Į klausimus, kaip gyvenu renovuotame name, atsakau: gerai, mano bute rudenį ir žiemą šilta, per vasaros karščius – ne tokia Sachara, kokia būdavo anksčiau. Gyvenu devintame aukšte, virš lubų – tik stogas ir dangus, už langų – dangus, jokio šešėlio, nebent nuo praplaukiančio debesies.
Už šildymą moku gal ketvirtadalį to, ką mokėjau iki renovacijos. Ir kartkartėmis mintyse vis padėkoju Sigutei – kaimynei iš kitos laiptinės, kurios entuziazmas padėjo prišnekinti žmones atnaujinti mūsų daugiaaukštį daugiabutį… Pirmas bandymas buvo prisvilęs – savojoje laiptinėje suradau gal tris ar keturis bendraminčius.
Dabar visi, manau, džiaugiasi, kad spėjo į nuvažiuojantį traukinį – pirmasis renovacijos etapas buvo daug švelnesnis mūsų piniginei nei vėlesni – už daugelį šilumą taupančių pokyčių mums teko prisidėti po 15 proc.
Kad ir ką sakytų statybų kokybės vertintojai, ekspertai apie tą mūsų renovaciją, vis tiek yra kuo džiaugtis.
Manau, kad ir tie mažeikiškiai, kurie nutarė modernizuoti savo individualius gyvenamuosius namus, kada nors pasidžiaugs. O man tradiciškai malonu, kad tarp aktyviausių savivaldybių, kurių gyventojai pateikė prašymus dalyvauti šioje programoje, yra Mažeikiai.
Cituoju pranešimą: „Tarp mažesnių savivaldybių šiame kvietime aktyvumu išsiskyrė Mažeikių rajono savivaldybė (pateiktos 47 paraiškos), Kėdainių raj. sav. (35), Kaišiadorių bei Šilutės raj. sav. (pateikusios po 32 paraiškas).“
Vaikštant po Mažeikius, akys džiaugiasi gražiais pastatais, tikiuosi, kad juose gyvenantys žmonės patenkinti pokyčiais. Jei nepatenkinti, taip pat yra išeitis – butą galima parduoti gerokai brangiau, nei jis kainavo iki renovacijos, ir susirasti labiau tinkantį ar patinkantį.
Ministerijos pranešime yra dar pora sakinių, kurie verti mūsų dėmesio: „Skaičiuojama, jog šiandien gyvenamosios paskirties pastatai sudaro 2/3 (64 proc.) viso šalies pastatų fondo ploto, kur individualūs namai, vertinant pagal plotą, sudaro 34 proc. bendro pastatų fondo ploto. Didžioji šių pastatų dalis (75 proc.) statyti iki 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės.“
Taigi anksčiau ar vėliau teks išmokti skaičiuoti, kas mums yra naudinga.
Audronė MALŪKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto