Redaktoriaus skiltis: (Ne)naujos technologijos

Audronė MALŪKIENĖ

Paradoksas, bet kartais girdamas žmogų gali jam labiau pakenkti nei peikdamas ar kritikuodamas.
Gal prieš dešimtmetį detektyve perskaičiau apie taikų būdą susidoroti su rinkimų oponentu. Vieno iš kandidatų priešininkai nepagailėjo pinigų – sumaketavo, išspausdino ir išplatino agitacinius lapelius, kuriuose visų didelio miesto prostitučių vardu buvo raginama balsuoti už pretendentą (tą, kuriam reikėjo pakenkti). Seniausios profesijos atstovės tikino, kad kandidatas yra nuostabus vyras ir geras žmogus.
Manau, nereikia aiškinti, kad tokių rinkiminių „technologijų“ išlaidos oponentams apsimokėjo?
Ir nukentėjusysis negalėjo prikibti, kad jį kažkas įžeidė. Priešingai – pagyrė, agitavo atiduoti balsą.
Dar šiek tiek anksčiau „agitaciją“, kurios poveikis panašus, išvydau viename nacionaliniame dienraštyje. Jame buvo aprašytas žinomo politiko vizitas į mūsų miestą, ne rinkiminis, bet su šia potekste. Po susitikimo žurnalistė pakalbino keturis žmonės, buvusius salėje. Du jų politiką gyrė, kiti du kritikavo. Taigi, žurnalistinis objektyvumas lyg ir išlaikytas. Tačiau pristatydama pašnekovus autorė juos trumpai apibūdino. Taigi, politiku abejojo ar jo gebėjimus neigė ilgametis pedagogas A ir klestinčios įmonės vadovė B. Kaip savą, gerą, kompetentingą, pasitikėjimo vertą žmogų jį gyrė C ir D, nuo kurių dvelkė vakarykščiai išgerto alkoholio ir seniai neprausto kūno kvapas…
Gudrus menamo žurnalistinio objektyvumo pasireiškimas. Nes teoriškai subjektyvumu autoriaus neapkaltinsi – parinkta po lygiai pašnekovų, pasisakančių už ir prieš. O praktiškai…
Šias senas istorijas priminė žvilgsnis į komentarus, kurie pasirodė po informacija apie „Santarvės“ organizuotus politikų debatus. Mūsų svetainėje skaitinėdama mažeikiškių atsiliepimus aptikau įdomų komentarą – gal pusšimtyje žodžių buvo padaryta tiek pat ir net daugiau klaidų. Komentaro autorius agitavo už vieną iš kandidatų. Panegirika, vietomis perauganti į akivaizdų sarkazmą, ir klaidos atrodė „neskaniai“.
Soceldemokratas 2019-02-27 11:51
Mes mazeiku soceldemokratai raginam balsoti uz gerbema mera Teny. Jis visada laikosi zodzo ir dotu pazadu visos gatves mazeikuose sutvarkitos beveik visi kemai isasvaltoti sukurta dauk nauju darbo vetu. Klastero mazeikems nereikejo nes ten butu isnaudojemi zmones o Tenis visus absaugojo no isnaudojimo. Kai vel ji isringsim jis nutes dviracu taka i palanga ir mazeikei bus kurortinis mestas. O rimkene ira bloga.
Po kelių minučių – atsakymas:
to socialdemokratas 2019-02-27 11:58
oj bebriune tu bebriune. :DDDDDDD Savo asmeninio lenino net pavardes neparasai teisingai.
Keista, bet Soceldemokratas dėl to nesiginčijo su oponentais. Jis toliau agitavo. Ir labai „įdomiai“.
Soceldemokratas 2019-02-27 15:23
Mes mazeiku soceldemokratai ne isverskurei visi kiti parsidave amerikosams o mes sakem ir sakisim kad tik su Rusija musu lauke klestejimas. Venintele salis zemeje kurei dar rupi darbo zmogus ir balsodami uz gerbema Teny mes suartesim su Rusija o pres amerikosus nesiklaupsim.
Po ilgos pauzės – komentaras, kuris gal net galėtų sudominti specialiąsias tarnybas:
Soceldemokratas 2019-02-27 22:30
Parodikit nors vena sali kure rusai okupavo. Visos salys jungesi pre Rusijos savo noru nes supranta kur klesti teisibe. Krimas savo noru prisijunge nes ukrai vaikus valge. Kaip mes per soceldemokratu susirinkimus venbalsei kalbam Letuva be Rusijos prazus. Ir reike ismest visus is valdzos kure eina pres Rusija. Balsokime visi veningai uz gerbema Teny ir soceldemokratu partija.
Kadangi šie komentarai – mūsų svetainės reikalas, galėjau pasidomėti komentatorių IP adresais. Paaiškėjo, kad iš to paties kompiuterio atsiliepimus rašo ir visiškai kitaip į vietos valdžią žvelgiantis asmuo, pasivadinęs Aha. Jis nemėgsta vargintis, rinkdamas lietuviškas raides, tačiau rašybos klaidų – gerokai mažiau.
Aha to B 2019-02-27 11:37
<…> Tu matyt nesupranti kokie pinigai ten sukasi? Va sugalvojo svietimo skyrius 2 klases Ventos progimnazijos rusyje irengti, rusys naudojamas rubinems, tad neapleistas. Uz poros pertvaru pamurijima, nutinkavima, lempuciu isvedziojima, be baldu – 100 000 euru!!!! Bugeniuose, uz tvartuko (naudojamo bendruomenes) nuspakliavima, stogo pakeitima, mansardos apsiltinima – 150 000 euru!!!! <…> Ir tokiu projekteliu – devynios galybes… Ir as sventai isitikines, jog visi tie konkurseliai ir viesieji pirkimai vyksta skaidriai, nes musu savivaldybes – saziningiausios savivaldybes Visatoje.
Ir mero pavardė parašyta teisingai (vieną kartą):
Aha 2019-03-01 10:31
<…> Isivaizduoju, jei koks Tenys paskambintu i koki uaba, jog reikia zolyna nugrebt, uabas Teny na…ui pasiustu. <…>
Žinoma, galima daryti prielaidą, kad toje pačioje šeimoje (manau, kad tai ne darbovietės kompiuteris, kadangi komentarų rašymo laikas labai įvairus) nėra sutarimo politiniais klausimais, kad visi dalijasi vienu PC, bet kažkodėl abejoju.
Juk viskas, kas nauja, kaip kažkas išsireiškė, yra tik gerai primiršta sena.

One Reply to “Redaktoriaus skiltis: (Ne)naujos technologijos”

  1. As parašė:

    Kokia kandidatė, tokios ir technologijos. Tai pasamdo beraštį pakaliką kvailus komentarus rašinėti, tai pati sau gedulingą puokštę pakiša, o po to sukelia didžiausią triukšmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto