REDAKTORIAUS SKILTIS: Rudens painiava

Audronė MALŪKIENĖ

Ruduo, kaip visada, prasideda per anksti. Ir gamta tai patvirtina: medžiai žali, vienas kitas parudavęs lapas nukrito dėl rugpjūčio sausros, o ne dėl metų laikų „tradicijų“.
Ir rudeniui būdingas nerimas šiemet stipresnis, nes ne tik pirmokų tėvus jaudina, koks rugsėjis laukia jų vaikų, pirmą kartą išėjusių į mokyklą. Ir kitų moksleivių tėvai galvoja, kaip pavyks jų vaikams ir jiems patiems atlaikyti koronaviruso keliamus pavojus.
Nerimauja ir mokytojai, ir mokyklų vadovai – nes teoriškai jie lyg ir atsakingi už situaciją įstaigoje, tačiau akivaizdu, kad vaikus suvaldyti galima tik pamokų ir pertraukų metu, bet ne joms pasibaigus.
Į Seimą socialdemokratų frakcijos pakviestas švietimo, mokslo ir sporto ministras, galima spėti, bus klausinėjamas ne tik apie viruso suvaldymą tarp tūkstančių mokinukų ir mokytojų, bet ir apie galimybę toliau mokyti ir mokytis nuotoliniu būdu (akivaizdu, kad tokia išeitis neatmetama).
Kaip teigia pedagogai praktikai, švietimo sistemoje situacija turėtų išryškėti per pirmąsias tris rugsėjo savaites, tuomet jau gal bus žinoma, ar ugdymo įstaigos taps infekcijos židiniais, kokiu intensyvumu koronavirusas pasireikš po atostogų, išvykų ir renginių susibūrusiose mokyklų bendruomenėse.
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad mokytojai ir kiti švietimo įstaigų darbuotojai, jei to pageidaus, jau artimiausiomis dienomis galės išsitirti dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Jiems bus atliekami greitieji serologiniai testai, kurie parodo, ar žmogus buvo užsikrėtęs šiuo virusu. Gavus teigiamą tokio testo rezultatą, darbuotojai turės išsitirti, ar šiuo metu neserga.
Operacijų vadovo sprendimu, kuris buvo pasirašytas praėjusį ketvirtadienį, savivaldybės įpareigotos organizuoti ir atlikti testavimą per dvi savaites.
Dar viena užduotis savivaldybėms ir pedagogams. Dar vienas papildomas klausimas – kas finansuos tokį testavimą. Mokyklos taip pat skaičiuoja, kiek kainuos nuolatinė dezinfekcija ir kitos saugos priemonės, kuriomis teks pasirūpinti pačiai įstaigai.
Dažnai rungtynes tarp minties ir veiksmo nugali fizinis judesys, vadovaujamasi principu: darykime, o paskui pagalvosime, kaip visa tai įvertinti. Panašu, kad ir šiandien prasidėjusio rudens painiava – ne precedentas.
Audronė MALŪKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto