REDAKTORIAUS SKILTIS: Sugrįžimo diena

Audronė MALŪKIENĖ

Gal kada nors gegužės 3-ioji bus švenčiama kaip Abiturientų sugrįžimo arba tiesiog Sugrįžimo diena? Taip pajuokavo viena abiturientė, po ilgai trukusio nuotolinio mokymosi vėl pravėrusi savo mokyklos duris.
Dvyliktokams šis pirmadienis buvo išskirtinis. Vakar į mokyklas buvo leista grįžti abiturientams, toliau iki egzaminų jie mokysis mišriu būdu – bus derinamos pamokos klasėje ir mokymasis iš namų. Egzaminų procesas taip pat gana sudėtingas – turi būti laikomasi visų saugumo reikalavimų, erdvės, tenkančios vienam žmogui, higienos priemonių ir t. t.
Ministerija primena, kad ugdymo proceso metu, esant poreikiui, gali būti koreguojamas švietimo įstaigos darbo laikas, skirtingų klasių pamokų pradžios ir pabaigos, pertraukų laikas. Jei yra galimybė, skirtingoms klasėms priskiriami skirtingi įėjimai ir išėjimai, numatomi atskiri judėjimo maršrutai iki klasės, valgyklos, kabinetų, sanitarinių mazgų. Mokinių spintelės, jei įmanoma, išdėstomos tame pačiame aukšte, kur vyksta pamokos tų klasių mokiniams, drabužinės gali būti įrengiamos prie mokymo patalpų ar jose. Turi būti užtikrinta, kad abiturientai neturėtų tiesioginio kontakto su darbuotojais ar kitais asmenimis, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su mokiniais. Vykstant ugdymo procesui pašaliniai asmenys į švietimo įstaigą neturi būti įleidžiami. Ir t. t. ir pan.
Sukonspektavau ne visus reikalavimus, kuriuos mokykloms savo sprendimu yra numatęs valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, tiktai dalį. Ir kaip matome, daugelyje ŠMSM pateiktų taisyklių bei tvarkų kartojasi žodžiai „esant galimybei“, „Jei įmanoma“, „gali būti“, „galėtų“. Rekomendacinis pobūdis išlieka, nes mokyklos „covidui“ nepritaikytos. Nebent jose būtų keliolika mokinių. O ką daryti toms, kurios dvyliktokų turi daug, skaičiuoja dešimtimis ar net šimtais?
Jei atidžiai įsiskaitytume į tuos „rekomendacinius reikalavimus“ (paradoksalus žodžių junginys, ar ne?), suvoktume, kodėl savivaldybės neskuba į mokyklas sugrąžinti visų mokinių. Nėra galimybių viso to įgyvendinti tinkamai – gerai ir greitai.
Gerai abiturientams, jie jau sugrįžo į mokyklas. „Keistas pirmadienis, kažkoks graudžiai džiugus jausmas“, – kalbėjo mokiniai ir mokytojai. Žinoma, ne kiekvienas tai pajuto, tačiau tie, kuriems mokykla, klasė – ne tik patalpa su atstumais ir kvadratais, jau pasiilgo to tikrojo, IT priemonių neredaguoto kontakto. Ir savęs būryje. Mokiniai tikisi, kad dabar pasiruošimas egzaminams vyks greičiau ir geriau, tačiau bijo, kad laiko gali pritrūkti. Juos galima paguosti nebent tuo, kad kiekvienam jaunam žmogui prieš egzaminą vis tiek pritrūksta dar vienos nemiegotos nakties… Bet laiko dar yra. Kaip ir galimybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto