REDAKTORIAUS SKILTIS: Suskaičiuokime ir pamąstykime

Audronė MALŪKIENĖ

Suskaičiuokime ir pamąstykime

Skaitau informaciją apie geriausių rajono moksleivių, pelniusių aukščiausius įvertinimus už valstybinių brandos egzaminų darbus, pagerbimą. Štai: Alytaus rajono, Alytaus, Panevėžio bei Šiaulių miesto savivaldybės savo šimtukininkus paskatino ne tik gražiais žodžiais ir padėkos raštais, bet ir pinigais.
Toliau:
Alytaus rajono savivaldybė trims pažangiausiems moksleiviams išmokėjo po 290 eurų. „Mes apdovanojam tris pažangiausius Alytaus rajono moksleivius, kitą kartą tai nebūtinai būna šimtukininkai, bet šįkart taip sutapo“, – žiniasklaidos priemonė cituoja Alytaus mero pavaduotoją.
Panevėžio miesto savivaldybė pažangiausius moksleivius apdovanojo dovanų čekiais. Tie, kurie gavo du šimtukus, buvo apdovanoti 100 eurų mieste esančio prekybos centro dovanų čekiu, tuos, kurie tris ir daugiau, valdžia pamalonino 200 eurų dovanų čekiu.
Šiaulių miesto savivaldybė bene dosniausiai apdovanojo savo mokyklų pažangiausius moksleivius. Abiturientams buvo skiriama premija: už kiekvieną gautą šimtuką – po 100 eurų. Nemažos išlaidos, turint galvoje, kad iš viso šiauliškiai pelnė 120 šimtukų. Bet valdžia nesiskundė, o džiaugėsi tokiais rezultatais. Bent jau viešai nedūsavo, kad biudžetas palengvėjo visais 12 tūkstančių. O kur dar mokesčiai…
Alytaus miesto savivaldybė už kiekvieną šimtuką skyrė po 50 eurų. Buvo ir tokių moksleivių, kurie gavo po 100 ir po 150 eurų ar net daugiau.
Kitos savivaldybės pinigais pernelyg „nesisklaidė“, tačiau surengė geriausių rajono ar miesto moksleivių pagerbimo šventes: kvietėsi į merų pusryčius ar pietus, susitiko su mokiniais atnaujintuose rūmuose, kitaip bandė parodyti dėmesį. Žinoma, padėkos raštų ir simbolinių dovanėlių neišvengta. Bet reikia tikėtis, jos buvo apgalvotos ir pritaikytos jaunam žmogui. Kad ir Valdovų rūmuose surengtoje šventėje kiekvienas į ją pakviestas vakarykštis abiturientas iš valdžios sulaukė ne tik padėkos rašto ir rankos paspaudimo, bet ir dovanos, tegul ne pačios ištaigingiausios, tačiau pritaikomos…
Ką noriu pasakyti šia maža apžvalgėle? Ogi nieko. Tiesiog nesubtili užuomina ateičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto