Redaktoriaus skiltis: Tarp žodžio ir veiksmo

Audronė MALŪKIENĖ

Praėjusio penktadienio Savivaldybės tarybos posėdis sunaikino bent vieną iš gandų, sklandančių aplink Savivaldybę ir jos administraciją.
Tėvynės Sąjungos-Lietuvos konservatorių partijai atstovaujantiems tarybos nariams paskelbus apie suformuotą opoziciją, subliuško gandas, kad antrasis mero pavaduotojo postas laikomas būtent šios partijos atstovams, jei valdančiajai daugumai pavyktų prisikviesti papildomų pajėgų. Šis gandas neatrodė iš piršto laužtas, nes daugumos persvara balsuojant kartais pasirodo esanti labai trapi. Neduok, Dieve, susirgtų kas, išvažiuotų atostogauti į šiltus kraštus ar šiaip sugalvotų neateiti – ir koks nors svarbus sprendimas liktų nepriimtas.
Šnekos apie tai, kad tarybos naujokams reikėtų sparčiuoju būdu mokytis valdyti rajoną, irgi neatrodo kaip teiginys iš fantastikos srities. Tad ir pajuokavimas, kažin kiek tarybos narių galėtų greitai iššifruoti abreviatūrą TRATC, nieko negalėtų įžeisti. Sudėtinga bendrovė, sudėtinga veikla, sudėtingi santykiai su mažeikiškiais. Geriau jų išvis nekalbinti ir nepažinti. Aš čia bandau oponuoti tiems, kurie nustebo, kodėl tarybos nariai, susirinkę į svarbiausio (kaip kai kas teigia) komiteto posėdį, nieko neklausė TRATC-o vadovo, kuris kažkaip užklydo į Mažeikius ir buvo pasiruošęs (arba bent jau galėjo būti priverstas) atsakyti į visokius – jam malonius ir nelabai malonius klausimus, kurie rūpi gyventojams. Ai, tiek to. Matyt, ne fasonas knaisiotis po šiukšlinus reikalus, tad niekas rankų ir nesitepė, burnų neaušino.
Pasidomėjus, kokia situacija švietimo sistemoje, nuoširdžiai norėtųsi, kad niūrios prognozės, kurių prašosi statistika, irgi būtų tik muilo burbulas, kurį po gero dešimtmečio prisimintume su šypsena: atseit, buvo toks pamąstymas, gandų pamušinėjimas pirmyn-atgal, bet viskas puikiai išsisprendė – į Mažeikius atvyko gausus būrys edukologijos universitetų absolventų, atnaujino ir atjaunino švietimo įstaigų bendruomenes. Vaikai džiaugiasi, tėveliai rankomis ploja, visi nori lankyti šiuolaikiškas, modernias mokyklas. O dar ir mažų vaikeliukų padaugėjo, nes prisikvietėme investuotojų, prikūrėme darbo vietų, galiausiai ir tie jauni mokytojai demografinę krizę padeda įveikti…
Nesuprantu, kam tie ironiški žvilgsniai. Jei netikėsime, ir nebus. Štai aš netikėjau aplink sklandančiais gandais, ir štai: vicemero postas – dar laisvas.
Gera vieta. Beje, ir jokių kompetencijų, jokių įrodymų, kad esi puikus žmogus ir geras vadybininkas, kad žinai, kas tai yra TRATC-as ir kiti dalykai, jokiai agentūrai nereikia pateikinėti.
Tai ir sakau: mažiau kalbų, daugiau darbų. Turiu galvoje nepagrįstas kalbeles ir labai brandžius, kaip žemaičiai sako, gruntaunus darbus.
Tegul žodis ir veiksmas nesipyksta.
Audronė MALŪKIENĖ

One Reply to “Redaktoriaus skiltis: Tarp žodžio ir veiksmo”

  1. nu parašė:

    ką sakiau,į rajono,miesto,šalies valdžią gali eiti,jei pakvies savi bebrai.Nereikia nei kompetencijų(kaži ar jie nors žodžio reikšmę žino),nei išsilavinimo(Mažeikių profkės bakalauras neakivaizdiniu) nei amžius (60+).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto