REDAKTORIAUS SKILTIS: Toliaregis sprendimas?

Audronė MALŪKIENĖ

Savaitgalį Mažeikiai žaliavo! Ne, ne medžiai netikėtai išskleidė lapus, tos naujos šviežios žalumos miestui suteikė „Bolto“ paspirtukai. Suaugusieji tradiciškai vaikščiojo pėsčiomis arba važiavo automobiliais, o tarp viso to eismo džiaugsmingai nardė paaugliai ir jaunuoliai ant žaliųjų paspirtukų.
Savivaldybė ne mažiau džiaugsmingai pristatė naują transporto priemonę. Naujovišką, tausojančią mūsų laiką ir gamtą. Neprieštarauju, yra ko džiaugtis. Gal tik išskyrus judrių ir namuose nusisėdėjusių vaikų tėvus. Jų piniginėms ši naujiena nieko gera nežada. Kadangi ekologiškas transportas išsyk tapo jaunuolių pramoga. Žinoma, tų, kurių tėvai savo atžaloms dar nenupirko modernių paspirtukų.
Sakoma, kad negražu skaičiuoti svetimus pinigus, bet vis dėlto suskaičiuokime. Juk tai tik tariamos išlaidos arba išlaidų galimybė.
Savivaldybės administracija išsamiai pateikė UAB „Bolt“ paspirtukų nuomos įkainius. Kas rašoma pranešime?
„Pirmąją savaitę Mažeikių gyventojams nebus taikomas elektrinio paspirtuko atrakinimo mokestis (vėliau kainuos 30 centų). Pirmąsias penkias minutes kelionė paspirtuku kainuos 22 centus už minutę, o po 5 minučių – dvigubai pigiau, t. y. 11 centų už minutę.“
Skaičiuokime. Taigi, kai baigsis lengvatų savaitė, arba nuo balandžio 15 d., valanda ant paspirtuko centais kainuos 30 (atrakinimo mokestis) + 110 (5 min. po 22 centus) + 605 (55 min. po 11 centų), kitaip tariant, 7,45 euro. Dvi valandos – beveik 15 eurų, trys… Ir taip toliau.
Kažkodėl kirba mintis, kad judrus laisvalaikis gryname ore nukonkuruos nesveiką maistą, naujamečius fejerverkus ir kitas pagundas, kurioms jaunieji mažeikiškiai leido tėvų įteikiamus dienpinigius, maistpinigius, premijas, dovanų pinigus ir t. t. ir pan. Bet negi priešinsiesi vaikų norui judėti, keliauti, pažinti?
Štai ir aš, žiūrėdama, kaip vaikučiai ant žaliųjų paspirtukų nardo po „Grūstės“ mašinų stovėjimo aikštelę, kaip jiems linksma ir gera būti judresniems, greitesniems, turtingesniems, nei buvo vakar, galvojau apie… vargšus tėvelius. Ir dėkojau progresui, kad prieš porą dešimtmečių tokių inovacijų nebuvo. Priešingu atveju, galimybė pražilti anksčiau laiko, be abejonės, būtų realizuota. O kaip kitaip? Kokie tėvai, nors ir susitaikę su finansiniais praradimais, ramiai lauks savo atžalos iš paspirtukų fiestos? Juk mes, tėvai, tokie keisti žmonės – mums visur vaidenasi pavojai: traumos, avarijos, kitokie nemalonumai. Gal jų ir nebus. Dažniausiai nebūna, bet, kad ir kaip norėtum, nesi apsaugotas nuo nerimo dėl savųjų vaikų.
Dabar žvelkime iš kito kampo. Iš pradžių įtartinai atrodė tas valdžios džiaugsmas (galima susirasti nuotrauką prie Savivaldybės administracijos pranešimo mažeikiai.lt) stovėti ir reklamuoti verslininkų paslaugas. O paskui šovė mintis – iš tiesų yra ko džiaugtis. Juk tie šiemetiniai paaugliai po kokių penkerių ar aštuonerių metų taps visaverčiais rinkėjais. Ir labai gali būti, kad, atėję į rinkimus, prisimins, kuri valdžia jiems padovanojo žaliąjį džiaugsmą!
Todėl ir sakau: toliaregiškas sprendimas. Ir patiems nieko nekainuoja, ir visų pusių poreikiai patenkinti: gamta atgimsta, vaikai užimti, socialinė atskirtis sutrumpėjusi. Ir dar dėkingas rinkėjas auga. Kad tik neužmirštų saugos priemonių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto