REDAKTORIAUS SKILTIS: Už mūsų visų pinigus…

Audronė MALŪKIENĖ

Tikiuosi, užpildėte pajamų deklaracijas? Kaskart tai padariusi atsidūstu: mano darbas brangiai kainuoja ir man pačiai, ir darbdaviui. Bet ką darysi, jei taip formuojama valstybės biudžeto „liūto dalis“ – iš mūsų, eilinių gyventojų, ir mūsų darbdavių mokamų mokesčių. Gali dūsauti, pykti, protestuoti – tokia tvarka, ir taškas. Nepatinka – nedirbk, nepirk nieko, kam priskirtas pridėtinės vertės mokestis ar koks akcizas (nerūkyk, negerk alkoholio, neteršk aplinkos automobilių degalais ir pan.), augink žoleles ir jomis maitinkis, tada niekas nieko iš tavęs nepaprašys… Oi, ne, klystu: reikės mokėti žemės mokestį, reikės kažkur gyventi ir už tą galimybę vėl mokėti. Žodžiu, kad ir kaip suktumeis, valstybės neapgausi. O jei apgaudinėsi, gali labai skaudžiai nukentėti. Juk ir už tai sumokame, kad ji stebėtų, ar teisingai elgiamės.

Aš ne prieš, kad už tuos mūsų pinigus būtų išlaikomi biudžetininkai, pensininkai, pareigūnai, kad šalis, kurioje gyvenu, būtų saugesnė, patogesnė ir gražesnė. Gal ir tada, kai jau nebereiks mokėti, o valstybė mokės man, tas procesas nepasikeis – gyvenimas gražės, o ne trauksis į dulkėtus pakraščius…
Nesutikčiau tik su vienu dalyku – kad mano pinigai eina partijoms išlaikyti. Bet kam tas mano galvojimas rūpi? Kas valdo – tas ir įstatymus kuria. Pinigai eina ir tiems įstatymams prižiūrėti. Jų tiek daug prikurta, bet šį tą reikia ir mums patiems žinoti.

Jau pasakojau, kaip mane „išdūrė“ parašų dėl vasaros ir žiemos laiko kaitaliojimo rinkėjos. Nurodžiusi realų telefono numerį pirmiausia susilaukiau kvietimo atsiimti laimėto „prizo“. Dabar gailiuosi, kad nenuėjau. Gal būčiau sužinojusi, kas siuntinėja man „partines“ žinutes: sveikina Velykų proga, ragina skubiai pervesti paramą ir vadina „mūsų partieti“.

Pastaruoju metu jokiuose tokiuose sąrašuose neturėčiau būti įrašyta ir niekas neturėtų trukdyti man neįdomiais reikalais ar pasiūlymais. Į paskutinę žinutę, primenančią, jog deklaruodama pajamas turiu skirti paramos „gabalėlį“ ir tai partijai, atsakiau, kad daugiau man nerašinėtų.
Pažiūrėsiu, kaip bus toliau. Todėl ir jums primenu: jei yra įstatymas, kuris saugo mūsų asmeninius duomenis, nebūkime kvaili ir nepasiduokime pagundoms juos kam nors paskelbti.
Sukčiauti galima įvairiais būdais. Net ir galimai įteisintais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto