Reidas: kioskuose alkoholio nusipirkti negalima

Pareigūnų teigimu, kol kas Mažeikių prekybininkai laikosi įstatymo ir kioskuose alkoholio neparduoda. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Policijos pareigūnai aiškinosi, ar mieste veikiantys prekybos kioskai laikosi tik nuo Naujųjų metų įsigaliojusios griežtesnės alkoholinių gėrimų pardavimo tvarkos.

Surengė reidą

Siekdami išsiaiškinti, ar mieste veikiantys kioskai laikosi naujųjų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, mažeikiškiai pareigūnai surengė reidą.
Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas „Santarvę“ informavo, kad buvo aplankyti visi penki kioskai, kurie anksčiau prekiaudavo alkoholiu.
„Patikrinus kioskus, pažeidimų nenustatyta. Kol kas prekybininkai laikosi įstatymu numatytos tvarkos. Ateityje planuojama surengti ne vieną panašų reidą“, – akcentavo pareigūnas.

Tvarka griežtesnė

Šiais metais Lietuvoje įsigaliojo griežtesnė alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka. Nebegalima restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo vietose parduoti alkoholinius gėrimus išsinešti nuo 22 val. vakaro iki 8 val. ryto.
Be to, alkoholio nebus galima vartoti ir sporto renginiuose toje salėje, kur vyksta renginys.
Šiemet sunkiau pasidarė kioskams, prekiaujantiems alkoholiu, nes šalies valdžia uždraudė juose prekiauti gamyklų į tarą supilstytu natūralios fermentacijos sidru, alumi ir alaus mišiniais.
Siekiant užkirsti kelią kioskams persivadinti paviljonais ir toliau tęsti prekybą alkoholiniais gėrimais, Alkoholio kontrolės įstatyme yra patvirtintas naujas sąvokų papildymas. Pagal jį, paviljonas turi turėti viduje įrengtą prekybos salę pirkėjams aptarnauti. Mažeikių mieste dauguma kioskų tokios salės neturi.

Bus ir daugiau draudimų

Kitais metais įsigalios ir kiti alkoholio pardavimo draudimai. Alkoholio mažmeninės prekybos vietose bus draudžiama parduoti alų, sidrą, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais, alkoholinius kokteilius, išpilstytus į didesnę nei 1 litro tarą. Taip pat nebegalės parduoti sidro, alaus ir alaus mišinių, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 7,5 procento.
Seime buvo svarstytas ir siūlymas uždrausti alkoholį vartoti asmenims iki 21 metų, tačiau parlamentarai jam nepritarė, todėl liko draudimas vartoti alkoholį iki 18 metų.
Nuo 2016 metų numatyta visiškai uždrausti alkoholiniais gėrimais prekiauti stacionariose degalinėse.

Baudos iki penkių tūkstančių litų

Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas A. Bubliauskas priminė, kad Administracinių teisės pažeidimų kodeksas ir Alkoholio kontrolės įstatymas už alkoholinių gėrimų prekybos taisyklių pažeidimus numato griežtą atsakomybę. Bauda skiriama tiek įmonei, tiek ir pardavėjai.
Įmonei baudos dydis siekia nuo 500 litų iki 2 000 litų, nusižengus pakartotinai per 2 metus – nuo 2 000 litų iki 5 000 litų. O pardavėjui, atsižvelgiant į pažeidimą, gali tekti sumokėti nuo 500 iki 1 500 litų baudą.

3 Atsakymai į “Reidas: kioskuose alkoholio nusipirkti negalima”

  1. ausra parašė:

    as gaunu visalaik man nereike net astoniu ryto o man prezidentes nuomone nerupi

  2. Karolina parašė:

    šypsena kelia tokie pareigūnų pasakymai :)

  3. bla....bla...bla..... parašė:

    Kviečiame apsilankyti naktinėje girdykloje Sedos 16. Pažeidimų n. Kam tokius vėjus iš viso rašyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto