Renave – knygų skirtukų paroda

Nuotr. iš Renavo dvaro sodybos puslapio „Facebooke“

Nuo birželio 10 d. du mėnesius vienoje iš Renavo dvaro rūmų salių bus eksponuojama mažeikiškės dailininkės Aldonos Butkuvienės sukurtų knygų skirtukų paroda.

Kaip teigia organizatoriai, svarbiausia parodos dalis – knygų skirtukai, sukurti iš odos ir popieriaus, įvairiausių formų, spalvų, įvairiai dekoruoti, atliepiantys skirtingas temas. Ekspoziciją papildo ir kiti įvairios paskirties odos dirbiniai: dėklai, apyrankės, diržai, kaklo papuošalai, paveikslai.

Kūrybingumu, kruopštumu pasižyminti dailininkė A. Butkuvienė yra akyla aplinkos stebėtoja. Todėl jos kūriniuose atsispindi ir etnografinės detalės, ir kalnų trauka, ir kelionių prisiminimai, ir gyvosios gamtos elementai.

Dailininkė tikina, kad šią neįprastą parodą ruošė su didele meile. Skatino ir slaptas noras naujai pristatyti labai seną technologijomis ir laiko atžvilgiu taikomojo meno šaką – kūrybą ant odos.

„Dar 1975 metais atsisveikinusi su puikiais odos specialistais: dėstytojais Eugenijumi Jovaiša, Jonu Morkūnu, Pranu Valiuškiu – buvau pasiruošusi su oda dirbti savarankiškai. Tuo metu Lietuvoje Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumas buvo vienintelė mokslo kalvė, kur buvo galima išklausyti meninio odos apipavidalinimo kursą.

Laikui savaip pakoregavus mano veiklos kryptį, prieš kurį laiką su malonumu vėl grįžau prie dirbinių su oda. Šioje parodoje eksponuojami mano sukurti skirtukai knygoms, kaip atskiri maži meno kūriniai, pristatantys gamtos įvairovę augalų, žuvų, paukščių iki etnografinėmis detalėmis.

Siužeto linijoms išgauti dažniausiai naudoju deginimo techniką, o plokštumas dengiu anilininiais dažais. Vietoj aukso naudoju sidabro ar aukso spalvos rašiklius“, – taip apie parodą atsiliepia dailininkė.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto