Renaviškius supykdė ne ten statomi konteineriai

Rajone šiais metais turėtų atsirasti 132 nauji rūšiavimo konteineriai. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Rajone vis dar statomi plėtros konteineriai. Vieni seniūnai tariasi su gyventojais, su bendruomenių pirmininkais, kiti konteineriams vietą parenka savo nuožiūra.
Renaviškių nepasitenkinimas kilo po to, kai jie išvydo šalia bažnyčios tvoros išbetonuotą aikštelę, skirtą atliekų konteineriams. Nepatenkinti gyventojai Sedos seniūnę kaltina vienašališku vietos aikštelei parinkimu, pyksta, kad ji nesitarė su vietos bendruomene.
Atliekas tvarkančios įmonės vadovo teigimu, ne konteineriai gyventojus turi gąsdinti, bet nederamas elgesys prie jų.

Darbai tik įsibėgėja

Projektą, pagal kurį rajone bus įrengtos 44 konteinerinės komunalinių atliekų surinkimo aikštelės, įgyvendina UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – TRATC). Kiekvienoje iš jų bus pastatyta po tris „varpelius“, skirtus rūšiuoti stiklui, plastmasei ir popieriui.
TRATC vadovas Vidimantas Domarkas „Santarvei“ teigė, kad ilgai – daugiau kaip metus – truko paruošiamieji darbai, projektavimas, viešieji pirkimai. Projekto įgyvendinimas startavo praėjusiais metais: statybininkai įrengia aikšteles, o gamintojai veža konteinerius. Mūsų rajone jie sandėliuojami Dargių sąvartyne, ketvirtadienį turėjo atvykti paskutinė jų partija. Iš viso mūsų rajone atsiras 132 nauji „varpeliai“.
Kol kas visiškai įrengtos bene šešios aikštelės. Darbus pristabdė orai, tačiau tikimasi, kad visas aikšteles pavyks įrengti dar šiemet ir pastačius konteinerius atsiras daugiau galimybių rūšiuoti atliekas.
Renave rūšiavimo konteineriams skirta aikštelė rajone įrengta viena pirmųjų – praėjusių metų lapkričio mėnesį.

Dėl vietos su bendruomene nesitarta

Nepasitenkinimas dėl šalia bažnyčios, už kelių metrų nuo jos tvoros, įrengtos konteinerių aikštelės kilo prieš keletą savaičių, kai parapijiečiams dėl tokios kaimynystės pasiguodė klebonas. Dvasininko paprašytas padėti spręsti problemą ėmėsi Renavo kaimo gyventojas Algimantas Barauskis. Jis vyko į Sedą, susitiko su seniūne Audrone Dipševičiene, Tarybos nare, sediške Genoveita Griciene, yra pasiryžęs kreiptis ir į Seimo narę Laimą Nagienę.
„Kitoje kelio pusėje – kapinės. Gyventojai baiminasi, kad kapinių tvarkymo sezonu, kai atliekos nebetelpa į už kapinių esančius konteinerius, žmonės eis per kelią ir jas kraus į naujai pastatytus konteinerius. Atsiras nauja netvarkos vieta – ir dar visai šalia bažnyčios. Be to, įrengiant aikštelę buvo nukirstos ir kelios eglės, kurios gražiai puošė bažnyčios prieigas“, – renaviškių nepasitenkinimą vyras išsakė ir „Santarvei“.
A. Barauskis nesupranta, kodėl su vietos bendruomene nebuvo tartasi tokiu svarbiu klausimu. Seniūnė bandžiusi jį įtikinti, kad aikštelei vietos parinkimas buvo derintas su bendruomenės pirmininke, tačiau ši vyrui paaiškinusi, jog nieko panašaus nebuvę.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Renaviškius supykdė ne ten statomi konteineriai”

 1. Ona parašė:

  Konteineriai visur statomi gyventojams ir technikai privaziuoti patogiose vietose. Mieste jie statomi prie daugiabuciu, prekybos centru, ligoniniu ir.t. Jie aplinkos gal ir nepuosia, bet savo funkcijas atlieka. P. Barauskis siuo atveju elgiasi labai neprotingai.

 2. Loreta parašė:

  O kad vasaros estradą pastatė šalia bažnyčios, tai nieko tokio? 😂 Kaimiečiai neturi ką veikt ir eina iš proto.

 3. Tai tai parašė:

  Aikštelė parinkta labai geroje vietoje. Visi galés jomis naudotis. Toje teritorijoje néra kur sudėt atliekų.

 4. bimbam parašė:

  davatkos siauteja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto