Renavo dvaras tradiciškai kviečia klasikos mylėtojus

Jau tradicija yra vasarą surengti klasikinės muzikos koncertą Renavo dvare. Rugpjūčio 7 d. vakarą svečius pamalonins tarptautinė artistų trupė – solistai Aistė Širvinskaitė ir Donato Ravini (Italija), pianistė Rūta Blaškytė, vakaro vedėja Vigailė Karpavičiūtė. Rafinuotam Žemaitijos publikos muzikiniam skoniui renginio meno vadovas D. Ravini parengė klasikinės programos koncepciją. Čia puikuojasi Albeniz, Tosti, Granados, Bovio, Di Capua, Leoncavallo, Lorca ir kitų nemirtingų autorių kūriniai.
Šios vasaros koncertų žinia – kadaise žymaus kino režisieriaus, revoliucionieriaus, poeto ir filosofo Pier Paolo Pasolini išsakyta mintis: „Be kultūros visuomenė miršta, su kultūra ji gyva.“

Apie artistus:
Donato Ravini mokėsi tarptautinėje G. Forzano operinio dainavimo akademijoje pas žymų Italijos baritoną, maestro ir kino aktorių Lino Puglisi, stažavosi pas maestro Paolo Silveri ir kitus teatro ir kino mokytojus, tarp kurių yra Nobelio premijos laureatas Dario Fo, Silvano Agosti. Tenoras dainavo ir kūrė koncertuose su Italijos ir užsienio atlikėjais: Carlo Di Cristoforo, Antonio Pergolizzi, Alla Popova, An Sungmin, Ohgeon Yoon bei daugeliu kitų. Nuo 2015 m. D. Ravini nuolat koncertuoja Lietuvoje ir Latvijoje, dainavo akompanuojant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentui maestro Martynui Staškui, atliko operos programą su primadona Joana Gedmintaite, scena dalijosi su dirigentais Robertu Bliškevičiumi ir Guntars Bernats, kvartetu „Archi Quartet“, pianistais Aleksandru Vizbaru, R. Blaškyte ir Linu Dužinsku. Artistas yra italų klasikinio, operos ir neapolietiško dainavimo atlikėjas, jo mokykla ir stilius kilę iš italų belcanto, kurį perdavė jo mokytojai.
Klasiškas ir elegantiškas dainavimo būdas supažindina su kūrėjais, kurie gyveno belcanto epochoje ir auksiniu neapolietiškos dainos laikmečiu.
Donato taip pat yra koncertų idėjų ir meno vadovas, jis parengia ir scenoje pristato klasikinių programų koncepcijas.
Aistė Širvinskaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė magistrantūros studijas, mokėsi primadonos prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje. Stažavosi Virgilijaus Noreikos vadovaujamoje operos studijoje prie LNOBT. Šiame teatre ji sukūrė vaidmenis Balio Dvariono „Dalioje“, Piotro Čaikovskio „Eugenijuje Onegine“, Giuseppe’s Verdi „Aidoje“, Richardo Wagnerio „Valkirijoje“. Taip pat dainavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymuose – Johanno Strausso „Šikšnosparnis“ ir „Vienos kraujas“, Giacomo Puccini „Sesuo Angelika“. Nemažai koncertavo su senosios muzikos ansambliu „Musica humana“. Yra trio RAMuzika narė, koncertuoja Lietuvos valstybinės filharmonijos repertuaruose.
Rūta Blaškytė LNOBT septynerius metus ėjo akompaniatoriaus pareigas. Ji baigė magistrantūrą ir aspirantūrą LMTA, šiuo metu dirba Kauno muzikiniame teatre, taip pat akompaniatore Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedroje pas prof. Tomą Ladygą. Ji yra nuolatinė tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė, kuria koncertus su D. Ravini. Kiekvienais metais kartu su kolegėmis trio RAMuzika narėmis paruošia vieną naują programą, kuri įtraukiama į Lietuvos valstybinės filharmonijos koncertų repertuarą.
Bilietus į koncertą rekomenduojame užsakyti iš anksto telefonu 8 615 46 031. Koncertą organizuoja Renavo dvaro sodyba ir koncertų organizatoriai bei kūrėjai Klasikos degustacija, koncerto mecenatas – įmonė „Promona“, rėmėjai ir partneriai: „Mingresta“, „Jubana“, „Mažeikių šilumos tinklai“ ir „Santarvė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*