Renkame čiužinį vaikui: kaip nesuklysti?

Vaikiško čiužinio pasirinkimas ne ką mažiau nusileidžia svarba lovos pasirinkimui. Pasirūpinus puikiu miego pagrindu, vaiko poilsis bus kokybiškas, o augimas – sveikesnis ir saugesnis. Ko gero, daugelis sutiks, kad populiariausi čiužiniai vaikams 80×160 cm. Šie matmenys gana universalūs, tačiau renkantis tinkamiausią prekę vaiko miegui, visuomet svarbu įvertinti ir kitus veiksnius.

Kaip rinktis tikslingai? Į ką atsižvelgti?

Renkantis čiužinį vaikui, svarbu remtis keliais kertiniais aspektais. Jie padės apsispręsti ir rasti tinkamiausią baldo dalį atžalai:

Čiužinio storis. Jų storis turėtų svyruoti nuo 6 iki 15 cm. Tačiau labiau rekomenduojama atkreipti dėmesį į jo kietumą.
Čiužinio kietumas, elastingumas. Čiužiniai, kurie yra per minkšti, ženkliai padidina SKMS (staigios kūdikių mirties sindromo) ir uždusimo riziką. Įprastų, iš poliuretano pagamintų čiužinių tankis turėtų būti 25–35 kg/m3. Vaikams rekomenduojama pirkti šiek tiek kietesnius čiužinius nei suaugusiems. Tai padės vaiko stuburui ir kitiems kaulams vystytis sveikiau.
Čiužinio dydis. Svarbu, kad čiužinys puikiai atitiktų lovos matmenis. Tai patikrinti ypač lengva: jei į tarpą tarp lovos rėmo ir čiužinio telpa ne daugiau nei du pirštai, laikoma, kad čiužinys yra tinkamo dydžio. Pagal matmenis ypač patogūs čiužiniai vaikams 80×160 cm: jie tinka ir patiems mažiausiems, ir šiek tiek paaugusiems. Tačiau visuomet svarbu neskubėti ir rinktis pagal vaiko lovelės matmenis.
Funkcionalumas. Dvipusiai vaikiški čiužiniai puikiai atitiks šį kriterijų. Dažnai viena pusė yra kietesnė, tinkanti jaunesnio amžiaus vaikams, o kita – minkštesnė, tinkanti vaikams nuo 1,5 metų. Tokį čiužinį bus galima naudoti ilgiau.
Užvalkalas. Rekomenduojama rinktis tokį, kurio užvalkalas bus lengvai nuimamas. Jį prireikus galėsite tiesiog išskalbti.
Tinkama ventiliacija. Tai dar vienas vaiko miego higieną užtikrinantis veiksnys. Kokybiški čiužiniai turi specialias angas, kurios padeda pasišalinti nereikalingai drėgmei ir kvapams. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad geriausias efektas pasiekiamas naudojant lovą su grotelėmis.
Apsaugos, antibakterinės savybės. Tai svarbu, nors neretai yra pristatoma tik kaip prekybinis triukas. Antibakterinį lygį galima lengvai palaikyti paprasčiausiai laikantis įprastų higienos įpročių: reguliariai skalbiant užvalkalus ir vėdinant patalus. Visgi papildomos priemonės, padedančios užkirsti kelią dulkių erkučių, kenksmingų mikroorganizmų dauginimuisi, išties praverčia.

Pateikti aspektai leis ne tik paprasčiau išsirinkti vaikui labiausiai tinkamą čiužinį, bet ir padės pasirūpinti geresne šios baldo dalies priežiūra, kad ši liktų funkcionali ilgą laiką. Be to, svarbu rinktis pardavėją, kuris pasiūlys daug prekių ir įvairių jų variantų: čiužiniai vaikams 80×160 cm, 90×180 cm ir kt., jų apsaugos, priedai. Tai padės taupyti laiką, paaugus vaikui leis naują prekę ar priedus išsirinkti greičiau.

Kokių tipų čiužinių būna?

Išsiaiškinus pagrindinius aspektus, kaip pasirinkti čiužinį, gali kilti klausimų apie jų rūšis, tipus. Tokia informacija dar labiau palengvina tobulo čiužinuko paiešką. Taigi, čiužiniai skirstomi į tokius tipus:

Poroloniniai. Tai bene populiariausias pasirinkimas. Jie lengvai prižiūrimi. Visgi juose greičiau atsiranda gulėjimo žymių, todėl juos keisti reikėtų dažniau nei kitos rūšies.
Spyruokliniai. Šio tipo čiužiniai yra patvaresni, ilgaamžiškesni. Dėl tarp spyruoklių esančių oro tarpų juose geriau cirkuliuoja oras, išeina drėgmė ir nepageidaujami kvapai. Patariama rinktis spyruoklinį čiužinį su ne mažiau nei 135 spyruoklėmis. Tai užtikrins oro cirkuliaciją ir patogią vaiko pozą miego metu.
Lateksiniai. Jie dėl tvirtesnės struktūros ypač tiks vyresniems vaikams. Tačiau tokie čiužiniai mažiau pralaidūs orui, tad būtina pasirūpinti mikroventiliacija papildomai.

Šiandien įsigyti galima ir įvairių medžiagų derinių. Geriausia, kai minėtų medžiagų sluoksniai derinami su kitais, natūraliais – pavyzdžiui, kokosų plaušu.
Jei norite, kad vaikas visuomet galėtų miegoti saldžiai ir saugiai, skirkite čiužinuko pasirinkimui pakankamai laiko. Be to, nepamirškite, kad čiužinį galiausiai teks keisti – ne tik prižiūrėkite daiktą, bet ir stebėkite jo būklę. Nors populiariausi čiužiniai vaikams 80×160 cm ir juos dažnai galima naudoti kiek ilgiau, visuomet reguliariai įvertinkite, ar ši baldo dalis dar netapo per maža.

Čiužiniai internetu – https://hilding.lt/produkto-kategorija/spyruokliniai-ciuziniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto