Renkami geriausi mūsų rajono ūkiai. Balsuokime!

Aušrų ūkis

Lietuvoje organizuojamas jubiliejinis – 30-asis – „Metų ūkio“ konkursas. Jo organizatorių tikslas – skatinti pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis, išaiškinti geriausius savivaldybės ūkininkus.

Ne vienus metus šiame konkurse dalyvauja ir mažeikiškiai. Dabar vyksta pirmasis – regioninis – konkurso etapas, siekiama išsiaiškinti geriausius Mažeikių rajono ūkius ir ūkininkus, kurie paskui atstovaus rajonui nacionaliniame etape.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Mažeikių skyriaus taryba rajono ūkininkų bendruomenės narius, kaimų bendruomenių narius ir visuomenės atstovus pakvietė atiduoti savo balsus už 4 mūsų rajone veikiančius ūkius.

Tai, kad savo valią šiame konkurse gali išreikšti visi norintieji, – naujas dalykas. Balsavimas vyks iki šios savaitės pabaigos.

Dalyvauja keturi ūkiai

LŪS Mažeikių skyriaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame kreipimesi į visuomenę rašoma, kad šiais metais buvo pakeisti konkurso nuostatai, į nugalėtojų išrinkimo procesą norima įtraukti visą Mažeikių rajono bendruomenę.

Prie šios informacijos galima rasti ir rajono ūkininkų, sutikusių dalyvauti šių metų konkurse. Taip pat ir internetinio balsavimo nuorodą, kurią paspaudus galima atiduoti savo balsą. ( Išreikšti savo nuomonę galima čia  https://strawpoll.com/poy 9WzVJ8gJ )

Biekštų ūkis

Šiemet konkurse dalyvauja Urvikių kaimo apylinkėse Kotrynos ir Laisvūno Aušrų puoselėjamas ūkis, kuriame auginamos šilauogės, moliūgai, bulvės; Skuodiškių kaime ūkininkaujančių, žiemines ir vasarines grūdines kultūras, mėsinius galvijus auginančių Kristinos ir Vytauto Biekštų ūkis. Taip pat – Tomo Intos iš Ritinės mišrus ūkis ir Kalnijų kaime grūdinių, ankštinių bei aliejinių kultūrų auginimu besiverčiančių Oksanos ir Viktoro Mockų ūkis.

„Žinoma, mums, kaip organizatoriams, norėtųsi, kad būtų daugiau kandidatų. Turėjome tokį tikslą, kad kiekviena seniūnija pateiktų po vieną kandidatą. Bet pasiūlymų sulaukėme tik iš trijų seniūnijų ir vieną pasiūlėme mes, kaip sąjunga“, – „Santarvei“ sakė LŪS Mažeikių skyriaus pirmininkas Eligijus Pocevičius.

Rezultatus skelbs, apdovanojimus teiks lapkričio mėnesį

LŪS skyriaus vadovas paaiškino: rajono gyventojų bendruomenės balsai sudarys pusę galutinio rezultato, o kitą dalį – komisijos vertinimas.

Mockų ūkis

Komisijoje – įstaigų ir organizacijų, kurios vienaip ar kitaip bendrauja su rajono ūkininkais, žino apie jų veiklą, bei LŪS Mažeikių skyriaus atstovai, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ir jos Žemės ūkio skyriaus, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Mažeikių biuro specialistai. Komisija posėdžiavo ketvirtadienį ir savo sprendimą priėmė.

Visuomenė internetu balsuos iki sekmadienio vidurnakčio. Paskui komisijos ir visuomenės balsai bus susumuoti, išaiškinti nugalėtojai.

„Esame pradėję derinti reikalus dėl ūkininkų apdovanojimų renginio. Planuojame, kad jis turėtų įvykti lapkričio pabaigoje. Rezultatus ir nugalėtojus paskelbti norėtume šio renginio metu, pažiūrėsime, ar ta informacija „nenutekės“ iki šventės“, – juokėsi ūkininkas.

Įvedė dvi naujoves

Pasak E. Pocevičiaus, didžiausia su konkursu „Metų ūkis“ susijusi problema ankstesniais metais buvo ta, kad žmonės nenorėdavo jame dalyvauti, juos tekdavo įkalbinėti, prašyti.

Tomo Intos ūkis

„Mažeikių rajone yra daugiau nei du tūkstančiai ūkininkų. Ir būdavo apmaudu, kad, paskelbus konkursą, dalyvių neatsirasdavo. Manome, kad dalis ūkininkų mąstė apie tai, kad neaišku, kas, kaip išrenka nugalėtojus. Norėdami tai pakeisti, šiemet nutarėme įtraukti visą rajono gyventojų bendruomenę ir pakvietėme balsuoti už savo favoritus“, – paaiškino „Santarvės“ pašnekovas.

Organizatoriai sako, kad naujovė pasitvirtino: trečiadienį savo balsus internetu už, jų nuomone, geriausius Mažeikių rajono ūkius buvo atidavę daugiau nei 900 rajono gyventojų. Be to, iš dviejų ūkių sulaukta klausimų, ką daryti, kokias sąlygas reikia atitikti norint kitais metais dalyvauti konkurse. Anksčiau to nebūdavo.

Beje, mažeikiškiai iš visų LŪS skyrių yra pirmieji išdrįsę įgyvendinti naujovę, kai nugalėtojus renka ne vien komisija, bet ir gyventojai.

Dar viena naujovė konkurso nuostatose tokia, kad buvo atsisakyta komisijos narių vizitų pas ūkininkus apžiūrėti, kaip jie verčiasi.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į ankstesnių metų konkurso dalyvių išsakytas įžvalgas, kad šie vizitai sukuria papildomų rūpesčių ir streso.

26 Atsakymai į “Renkami geriausi mūsų rajono ūkiai. Balsuokime!”

 1. parašė:

  Parduodu ožką.gal kam reikia?

 2. Giedrė parašė:

  AUŠRŲ ŪKID

 3. Onutė parašė:

  Aušrų ūkis!

 4. Kristina parašė:

  Aušrų ūkis

 5. Daina parašė:

  Zinoma kad Ausrų ųki balsuojių.

 6. Toma parašė:

  Aušrų ūkis

 7. Inga. parašė:

  Aušrų ūkis.

 8. Edita parašė:

  Aušrų ūkis

 9. Anonimas parašė:

  Aušrų ūkis

 10. Anonimas parašė:

  Tai bent ukininkai. Moliugu augintojai. Juokas ima is tokiu ukininku

  1. Anonimas parašė:

   Pats moliūgas esi

 11. Anonimas parašė:

  Balsavimas turėtų būti sąžiningas, o ne toks, kai tas pats žmogus vis keičiantis vardus balsuoja už vieną ūkį. Negėda?

  1. Rūta parašė:

   Iš kur jūs žinot kas kaip balsuoja. Juk balsavimas vyksta tikrai ne „Santarvės“ komentaruos po straipsniu, o paspaudus nuorodą jei ką.

   1. Anonimas parašė:

    Tai ir nėra čia ko išsidirbinėti.

 12. Danguolė parašė:

  Aušrų ūkis

 13. Anonimas parašė:

  Tomas

 14. Lina parašė:

  Aušru ūkis

 15. Egidijus parašė:

  Aušrų ūkis

 16. Alfonsas parašė:

  Aušrų ūkis

 17. Sigita parašė:

  Aušrų ūkis

 18. Modestas parašė:

  Aušrų ūkis

 19. Giedrė parašė:

  Aušrų ūkis

 20. Stasys parašė:

  Aušrų ūkis

 21. Asta parašė:

  Aušrių ūkis

 22. Almantė parašė:

  Aušrų ūkis

 23. Vidmantas parašė:

  Biekšų ūkis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto