Renkami Lietuvos miestų simboliai – skelbiami tarpiniai rezultatai

Paštomatai. Lietuvos pašto nuotr.

Gegužės pradžioje LP EXPRESS pakvietė Lietuvos žmones balsuoti už savo miestų simbolius. Visi norintys aktyviai siūlo ir renka žodžius bei frazes, kurie geriausiai apibūdina miestą. Jau pasiūlyta daugiau nei 500 miestų simbolių ir atiduota daugiau nei 59 tūkstančiai balsų. Balsavimas tęsiasi iki gegužės 31 dienos.

Specialiai sukurtame Lietuvos pašto interneto svetainės projekto polapyje www.post.lt/miesto-simbolis gyventojai visą gegužę siūlo ir renka unikalius miestų simbolius: išskirtinius objektus, emocijas, patiekalus ir net šventes, kurie glaudžiai siejasi su jų miestu ir taikliausiai jį apibūdina. Simbolius, kurie surinks daugiausia balsų, iliustruos žymūs gatvės menininkai, o šiais meno kūriniais rudenį pasipuoš net 30 LP EXPRESS paštomatų 10-yje Lietuvos miestų.

„Projektas įdomus ne tik tuo, jog jau greitai bus išrinkti miestų simboliai – per žmonių pasiūlytų žodžių ir frazių gausą galėsime iš naujo pažvelgti į unikalius miestų veidus. Dalis pateiktų simbolių buvo nuspėjami, visgi džiaugiamės, kad žmonės yra išradingi ir teikia mažiau tikėtinų, bet ne mažiau tinkančių miestui variantų, tokių kaip „Jūros dvasia“ Klaipėdai, „Čeburėkai“ Panevėžiui, „Jurgos Ivanauskaitės katinas“ Vilniui, „Vienaragis“ Marijampolei ar „Draugystė“ Alytui“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Iš viso jau pasiūlyta daugiau nei 500 simbolių 10-čiai Lietuvos miestų. Vilniaus ženklu pretenduoja tapti „Geležinis vilkas“ arba „Oro balionas“. Kad taptų Kauno skiriamuoju ženklu, intensyviausiai varžosi „Funikulierius“ ir „Rožinis dramblys“. Klaipėdos miestą žmonės sieja su jūriniais atributais ir šiandien gausiausiai balsų renka „Laivas Meridianas“ ir „Švyturys“. Utenos mieste nedideliu balsų skirtumu varžosi tokie simboliai kaip „Ežerai“ ir „Pasaga“, Jonavoje – „Gulbė“ ir „Joninės“, Šiauliuose – „Auksinis berniukas“ ir „Saulė“, Mažeikiuose – „Ventos upė“ ir „Gatvės gimnastika“, Panevėžyje – „Senvagė“ ir „Vėžys“. Alytuje tvirtą palaikymą turi „Voverytės“ simbolis, o Marijampolėje – „Kačių kiemelis“ ir šiek tiek atsiliekantis „Šuo“.   

Lietuvos pašto nuotr.

Aktyviausiai balsuojantieji skiriamuosius ženklus renka Vilniui, Alytaus miestui, Kaunui ir Klaipėdai. Alytus labiausiai nustebino aktyvumu ir yra antroje vietoje po Vilniaus. Vangiausiai balsai teikiami Jonavos miesto simboliui.

Iš viso projekte dalyvauja 10 Lietuvos miestų: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Mažeikiai, Utena ir Jonava.

Atiduoti savo balsą galima iki gegužės 31 dienos. Su projekto rezultatais bus galima susipažinti birželio pradžioje, o LP EXPRESS paštomatai miestų simboliais pasipuoš rugsėjo pradžioje.

Šiuo metu Lietuvoje yra 285 LP EXPRESS paštomatai. Iki 2025 m. planuojama jų skaičių padvigubinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto