Renkami parašai „Kailiams Europoje – Ne“

Europos Komisija informuoja, kad nuo gegužės 18 d. Europos piliečių iniciatyva „Kailiams Europoje – Ne“ (angl. „Fur Free Europe“) pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Šios Europos piliečių iniciatyvos organizatorių tikslas – uždrausti Europos Sąjungoje laikyti ir žudyti gyvūnus dėl jų kailio. Taip pat siekiama, kad ūkiuose užaugintų gyvūnų kailiai ir gaminiai, kuriuose yra šių kailių, būtų draudžiami tiekti į ES rinką.

Iniciatyvos „Kailiams Europoje – Ne“ koordinatorių teigimu, „gyvūnų auginimas dėl kailio nesuderinamas net su elementaria gyvūnų gerove. Dėl kailio auginamų gyvūnų ūkiuose neįmanoma patenkinti natūralių šių gyvūnų elgsenos poreikių“. Todėl jie ragina Europos Komisiją uždrausti Europos Sąjungoje prekiauti ūkiuose išaugintų gyvūnų kailiais ir iš jų pagamintomis prekėmis.

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2022 m. gegužės 18 d.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia per vienus metus surinkti ne mažiau kaip 1 milijoną ES piliečių, gyvenančių bent 7 ES valstybėse ir turinčių teisę balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, pritarimo parašų. 

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.
Parengta pagal pranešimą žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto