Renovacijai – dvigubi skaičiavimai?

Tiems namams, kuriems rangos darbų sutartys bus pasirašytos dar šiais metais, Valstybė kompensuos keturiasdešimt procentų visos renovacijos sumos, o kitais metais šis procentas gali būti sumažintas iki trisdešimties. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiuose startavo pirmasis ir antrasis daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo etapai pagal finansinį modelį JESICA. Tačiau, kaip parodė praktika, naujosios programos įgyvendinimą stabdo nekokybiškai parengti investiciniai projektai. Dėl jų koregavimo gyventojams gali tekti daugiau mokėti už renovaciją, o kai kurie specialistai gali likti be darbo.

Ne visi gavo lėšų

Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi Savivaldybės pateiktą daugiabučių namų, kurių gyventojai išreiškė norą, kad jų būstas būtų renovuotas, sąrašą, nutarė, jog pirmajame etape bus renovuota 16 namų, o antrajame etape bus atnaujinti 82 sąraše nurodyti daugiabučiai.
Tačiau šiuo metu skaičiai šiek tieks pakoreguoti, nes vienas iš pirmajame etape dalyvaujančių daugiabučių negavo finansavimo – mat už renovaciją pasisakė vos penkiasdešimt vienas procentas visų gyventojų.
Šį namą administruojančios įmonės vadovas Antanas Barvydis paaiškino, kad Pavasario g. 12-asis namas dar gali dalyvauti renovacijoje, jei savo lėšomis parengs investicinį projektą.
Romaldas Paradnikas, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už daugiabučių renovaciją pagal JESICA programą, informavo, kad iš tų 16 namų,  vienuolikai jau yra nupirkta techninio projekto parengimo paslauga – kartu su  rangos darbais. Trims namams šias paslaugas dar tik rengiamasi pirkti.

Liepė atmesti

Pasak direktoriaus pavaduotojo, rengiant pirmojo etapo namų investicinius projektus daug problemų nekilę, nors ir juos reikėjo taisyti. O štai antrojo etapo dalies namų parengti investiciniai projektai reikalauja didelių pataisymų. Ir tai užtrunka nemažai laiko.

Apie renovacijos problemas ir Mažeikiuose apsilankiusio aplinkos ministro poziciją šiuo klausimu skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

4 Atsakymai į “Renovacijai – dvigubi skaičiavimai?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Tikrai keista? Pirma sumoki ,paskui tik atlieka darbus? Kur tai matyta? O kas taisys padarytus darbo brokus? As kai neturiu pinigu,tai ir neplanuoju jokio remonto savo butui.O cia,davai! Gauk is kur nori ir tokias nemazas sumas! Bet kodel tie ponai ,kurie organizuoja tas butu renovacijas neislenda i dienos sviesa ir nepasikalba su renovuojamo namo gyventojais? Kodel viskas slapta ir tik siundomi namu pirmininkai,kurie dorai ir mandagiai kalbeti nemoka su namo gyventojais ? Tikrai,cia tik isoriniu sienu dekoras.Juk namo pamatu tai niekas nekeite i naujus ,ar balkonu grindu plokstes,liko senosios,tik aplipde? Viskas ant seno sumontuota.,sunkus metaliniai karkasai su sunkiais stiklais .Belieka tik laukti nelaimes…O kur garantija,kur parasai gyventoju,kad priimti renovacijos darbai? Gyventojai turetu gerai pagalvoti apie viska…

 2. qwerty parašė:

  20 metų garantijos nėra, statybiniams darbams garantija – 5 metai, po to jei kas nutiks – gyventojų reikalas…….

 3. renovacija parašė:

  Cia ka dabar atlieka teisingiau butu pavadinti namo dekoracija, o ne renovacija.

 4. via parašė:

  nesuprantu halturos…. oj renovacijos naudos jeigu tiesiai sviesiai pasako kad daugiau moket reikes. geriau jau nerenovuot ir moket pigiau nei renovuot ir moket 20metu brangiau. kas duos garantija kad 20 metu nieko nenutiks renovuotoms sienoms ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto