Rinkimų įkarštyje prisimenamos visos politikų nuodėmės

Iki Seimo rinkimų likus vos trims dienoms buvo panaikintas vieno iš mažeikiškių kandidatų neliečiamumo statusas. Vyriausioji rinkimų komisija gavo prokuratūros prašymą, kad Naujosios sąjungos nariui Viktorui Bugnevičiui būtų panaikintas neliečiamumas, nes dar tebevyksta tyrimas dėl šių metų birželio mėnesį jo sukelto eismo įvykio.


ATLIKTA TIK PROCEDŪRA
Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis „Santarvei“ sakė, kad į Vyriausiąją rinkimų komisiją prieš pat rinkimus kreiptasi buvo todėl, kad tik spalio 7ąją prokuratūrą pasiekė bylos medžiaga.
„Tyrimo eigoje nebuvo išsiaiškinta, kad Viktoras Bugnevičius kandidatuoja į Seimą.
Šis kreipimasis yra tik dalis procedūros. Kol jis turi politinį neliečiamumą, negalima jo nei apklausti ir netgi bylos nutraukti. Čia tikrai jokios politikos nebuvo“, – aiškino M. Povilaitis. Tačiau prokuratūros atstovas pripažino, kad paskelbta informacija apie prašymą panaikinti neliečiamumą galėjo neigiamai paveikti politiko rinkėjus.
PAKENKĖ RINKIMAMS
Tą patį pripažino ir V. Bugnevičius. Politikas tikino labai nustebęs, kai iki rinkimų likus vos trims dienoms, prokuratūra Vyriausiosios rinkimų komisijos paprašė panaikinti jo, kaip kandidato į Seimo narius, neliečiamumo statusą.
„Paskelbtoje informacijoje nebuvo smulkiai išaiškinta, kas ir kaip. Viskas nuskambėjo taip, lyg būčiau baisus nusikaltėlis. Ir jei žmogus dar abejojo, balsuoti už mane ar ne, žinoma, po to nuo manęs nusisuko“, – kalbėjo buvęs kandidatas į Seimą.
Anot V. Bugnevičiaus, apie tai byloja ir rinkimų rezultatai, jis užėmė vienuoliktą vietą tarp trylikos kandidatų, surinkęs tik 2,33 procento rinkėjų balsų (tokie išankstiniai rinkimų duomenys vakar buvo skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje).
„Nenoriu daryti politinio šou ir kaltinti ko nors, bet reikia pripažinti, kad keistai atrodo, kai likus trims dienoms iki rinkimų išlenda tokie dalykai. Žinoma, gal tai tik sutapimas“, – sakė jis.
V. Bugnevičiaus teigimu, jam nėra svarbu, kaip nuspręs rinkimų komisija.
„Man tai jokio skirtumo, kaip bus: ar atims neliečiamumą, ar ne. Tik kaip atrodys rinkėjui, nes daug kas priklauso nuo to, kaip ši informacija bus pateikta žiniasklaidoje. Žmonės juk gali pagalvoti, kad iš tiesų padariau baisų nusikaltimą ir jį nuslėpiau“, – kalbėjo politikas, kol dar nebuvo aiškus komisijos sprendimas.
VISKĄ APVERTĖ
AUKŠTYN KOJOM
Politikas įsitikinęs, kad eismo nelaimė gali nutikti bet kuriam žmogui. Anot jo, birželio 10ąją įvykęs eismo įvykis neatrodė labai sunkus nusižengimas. Tuomet jis net nebuvo įformintas kaip įskaitinis – toks, kai nukenčia žmonės.
„Pripažįstu, kad dėl savo neatsargumo nepastebėjau per Žemaitijos g. ir Ventos g. sankryžą ėjusios moters. Tačiau smūgis nebuvo labai stiprus. Ji tik rankomis atsirėmė į automobilio kapotą, net nenugriuvo. Iš karto iškviečiau policiją ir medikus“, – tos dienos įvykius prisiminė V. Bugnevičius.
Pėsčiajai ligoninės priėmimo skyriuje buvo nustatytas raiščių patempimas. Buvo patikrintas V. Bugnevičiaus blaivumas.
„Visų pirma blaivumas buvo patikrintas alkoholio matavimo prietaisu, po to paimtas kraujas. Nebuvo ko baimintis, nes alkoholio nebuvau vartojęs“, – sakė jis.
Policijoje buvo surašytas protokolas, o V. Bugnevičius buvęs nuramintas, kad nieko rimto neįvykę ir kad jam bus skirta tik administracinė bauda. „Tačiau daugiau nei po mėnesio kaip perkūnas iš giedro dangaus – sužinojau, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – kalbėjo politikas.
Kai V. Bugnevičius kreipėsi į policiją norėdamas sužinoti, kodėl pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam buvę paaiškinta, kad nukentėjusi pėsčioji po įvykio turėjo nedarbingumo lapelį daugiau nei dešimt dienų. Pagal įstatymus ikiteisminis tyrimas turėjo būti pradėtas.
„Sužinojau, kad tyrimo eigoje galima pasirašyti su nukentėjusiąja taikos sutartį, ką ir padariau. Dokumentuose buvo nurodyti nukentėjusiosios patirti nuostoliai, aš juos atlyginau ir su šia moterimi draugiškai išsiskyrėme. Maniau, kad viskas taip ir baigsis, bet rinkimai šį eismo įvykį iškėlė į viešumą“, – sakė V. Bugnevičius.
ĮTARIA BANDYMĄ
PAKENKTI RINKIMŲ
REZULTATAMS
Naujosios sąjungos komunikacijos vadovas Marius Ulozas „Santarvei“ sakė, jog partijos vadovai nemano, kad šis eismo įvykis turėjo tiesioginės įtakos bendriems rinkimų rezultatams.
„Žinoma, keista, kad likus kelioms dienoms iki rinkimų prokuratūra priima tokius sprendimus. Manome, kad tai galima traktuoti kaip kai kurių institucijų politikavimą“, – aiškino jis.
Anot M. Ulozo, eismo įvykis buvo prieš keturis mėnesius, todėl turbūt buvo galima viską išsiaiškinti, sutvarkyti anksčiau. Be to, žinia buvusi paskelbta tokiame kontekste, kad ne tik iš V. Bugnevičiaus buvo atimtas neliečiamumo statusas, bet ir iš Evaldo Lementausko, Rolando Pakso.
„Nors iš šių politikų buvo atimtas neliečiamumas dėl daug svarbesnių nei V. Bugnevičiaus atveju priežasčių, tačiau viskas buvo sulyginta ir pastatyta į tą patį lygmenį. Įdomiausia, kad neliečiamumas buvo atimtas tik dėl vienos dienos, nes sprendimas priimtas praėjusį ketvirtadienį, vadinasi, veiksmams buvo palikta tik viena darbo diena – penktadienis. Tačiau mano žiniomis, prokuratūra tą dieną nesiėmė jokių veiksmų. Vis dėlto peršasi išvada, kad buvo priimtas politinis sprendimas, gal nebūtinai siekta sukompromituoti, bet tiesiog neigiamai paveikti rinkėjus“, – sakė komunikacijos vadovas.
„Santarvė“ primena, kad V. Bugnevičius, kaip kandidatas vienmandatėje apygardoje, rinkimuose į Seimą dalyvavo jau antrą kartą. Pirmą kartą – prieš aštuonerius metus – jis surinko 3646 rinkėjų balsus ir buvo antras po tąsyk nedidele balsų persvara rinkimus laimėjusio Jono Jurkaus.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo: V. Bugnevičius įsitikinęs, kad eismo įvykis gali atsitikti bet kuriam žmogui, ir nebūtina to dirbtinai išpūsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto