
Senamiesčio progimnazijos penktoko Ugniaus Lesnik vienas iš mėgstamiausių laisvalaikio užsiėmimų – Rubiko kubų rinkimas.
Prieš porą metų susidomėjęs šiais galvosūkiais, moksleivis greitai perprato, kaip juos rinkti, pradėjo dalyvauti varžybose Lietuvoje bei užsienyje ir jau turi laimėjimų.
Moksleivis ne tik parodė keletą savo dažniausiai naudojamų kubų, bet ir pademonstravo, kokiu greičiu juos dėlioja, parodė vaizdo įrašą, kuriame įamžintas varžybose Vilniuje jo pasiektas rekordas.
Sukurtas prieš pusę amžiaus
Rubiko kubas – mechaninis galvosūkis, kurį 1974 m. išrado vengrų skulptorius ir architektūros profesorius Ernė Rubikas. Jį sudaro maži kubeliai, besisukantys ant branduolio, kurio nesimato iš išorės. Kiekviena iš devynių matomų sienelių, esančių viename iš šešių Rubiko kubo šonų, turi po vieną iš 6 spalvų: žalia, mėlyna, oranžinė, raudona, balta ir geltona. Pagrindinė užduotis yra sutvarkyti kubą taip, kad kiekviena iš šešių sienų būtų vienos spalvos. Toks yra klasikinis Rubiko kubo apibūdinimas.
Laikui bėgant, radosi vis daugiau ir vis įvairesnių Rubiko kubų, kurie skiriasi savo forma, dydžiu, mechanizmu bei sprendimo principais.
Skirtinguose šaltiniuose Rubiko kubai vadinami skirtingai. Vienuose tai – mechaninis galvosūkis, kituose žaidimas, trečiuose sportas.
Mokėsi savarankiškai
Visą straipsnį galite skaitykite laikraštyje „Santarvė“ arba užsisakę laikraščio elektroninę versiją.
Prenumeruok internetu