Rudeninių lapų „kalvelės“ išvežamos pagal galimybes

Susikaupusios žaliosios atliekos bus vežamos į Dargių kompostavimo aikštelę. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Spalio pradžioje prasidėjusi akcija „Darom ruduo“ tęsiasi. Dabar pats darbymetis vežant iš miesto lapus, žolę, kitas žalienas. Susikaupusios žaliosios atliekos vežamos į Dargių kompostavimo aikštelę.


Trūksta technikos

Kiek žaliųjų atliekų į sąvartyną išvežta iki šiol, miesto seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius dar negalėjo pasakyti: tai paaiškės tada, kai pasibaigus darbams bus susumuota, kiek sunkvežimių atliekų kuri įmonė išvežė.
„Šiuo metu lapus vežame kiek leidžia galimybės. Tai priklauso nuo to, kiek turime transporto. Labiausiai mums reikalinga technika, galinti lapus pasikrauti pati, bet tokios – labai mažai. Esame sudarę sutartį su „Mažeikių komunaliniu ūkiu“, labai praverčia daug lapų talpinančios jų mašinos, vežančios iš miesto šiukšles, bet jos labai užimtos, tad jų paslaugomis galime naudotis tik ribotą laiką“, – padėtį nušvietė A. Valančius.


Nepilti į bendrus konteinerius

Privažiuoti prie sugrėbtų lapų krūvų trukdo gatvių pakraščiuose palikti automobiliai – tai itin būdinga J. Basanavičiaus bei Birutės ir kai kurioms kitoms senamiesčio gatvėms. 
„Stengiamės surinkti visus sugrėbtus lapus ar žalienas, nesinorėtų jų palikti kitiems metams. Juk negalime gyventi apsivertę kaip kiaulės. Jeigu kur lieka kokia krūva, mažeikiškiai turėtų pranešti  mums“, – sakė A. Valančius.
Jis priminė, kad namų ūkiuose sugrėbtus lapus, žolę, obuolius, kitas žalienas reikia sukišti į maišus ir kiekvienos savaitės ketvirtadienį pastatyti gatvės pakraštyje prie namų, ten, kur statomi  individualūs konteineriai.
Įmonės ir organizacijos sugrėbtus lapus turėtų pilti į seniūnijos pasiųstų žmonių sugrėbtas lapų krūvas arba ten, kur yra galimybė privažiuoti lapus išvežančiam transportui.
A.Valančius primena, kad lapų ir kitų žaliųjų atliekų jokiu būdu negalima pilti į bendruosius atliekų konteinerius.

2 Atsakymai į “Rudeninių lapų „kalvelės“ išvežamos pagal galimybes”

  1. lina parašė:

    oi tai kas tuos lapus sugrebe jei ne bedarbiai? o tai gal mes dar juos ir namo turime nestis?

  2. j parašė:

    negaliu skaityti,kai verkšlenama kad nėra transporto,samdykit transportą ir išveškit,nes pav prie Darbo biržos sudėjo į maišus ir stovėjo kelias dienas kol vaikai tuos maišus išspardė,ir dar ką veikia bedarbiai ,kurie neturi darbo,kodėl negrėbiami lapai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto