Tirkšlių „Rudens kermošius“ – galimybė susitikti bendruomenėms

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=895 template=caption] Į Tirkšlius atkeliavęs tradicinis „Rudens kermošius“ sukvietė muzikantus, šokėjus, dainininkus, prekybininkus, tautodailininkus ir daugybę žiūrovų.
Aplankyti savuosius kiemelius kvietė seniūnijos bendruomenės, o laimingiesiems loterijos dalyviams atiteko itin vertinga dovana – skrydis oro balionu.

Šventė pradėta eisena

Pirmieji Tirkšlių pušyne pradėjo šeimininkauti prekybininkai: čia, be įvairiausių skanėstų, rudens gėrybių ir kitokių prekių, taip pat buvo galima įsigyti tris eurus kainuojantį loterijos bilietą. Pagrindinis jos prizas – skrydis oro balionu, taip pat galėjai laimėti pietus restorane, nemokamą vizitą pas plaukų stilistą ar galimybę lankytis Tirkšlių kultūros centro poilsio vakaruose.
„Rudens kermošiaus“ įžanga – šventinė eisena iš miestelio centro į pušyną. Šį kartą paskui Tirkšlių vėliavą su savo vadovu Kęstučiu Dvaržeckiu žygiavo Sedos miestelio pučiamųjų orkestras „Griaustinis“ ir jo draugės – Mažeikių moksleivių namų šokių kolektyvo „Saulė“ merginos, kurioms vadovauja Ramutė Plonienė, bei neseniai iš Portugalijos parvykusio Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šokėjai ir jo vadovės Jolanta Tendienė bei Ramunė Zelbienė. Šie kolektyvai pasirodė kermošiaus koncertinėje programoje, kurią dar papildė dainininkė Vitalija Katunskytė.
Tirkšlių seniūnijos vadovas Juozas Kungys pasveikino į kermošių atvykusius svečius, padėkojo šventę papuošusioms seniūnijos bendruomenėms ir linkėjo puikiai praleisti laiką, pabendrauti. Šventės vėliavą pakelti seniūnas pakvietė naująją Tirkšlių bendruomenės pirmininkę Ingą Šušinskienę.
Po oficialių kalbų ir apsikeitimo dovanomis prasidėjo koncertas, o kermošiaus dalyviai buvo raginami ne tik klausytis muzikos, bet ir aplankyti bendruomenių kiemelius, pasidžiaugti žmonių išmone ir darbštumu, jų suneštomis rudens gėrybėmis.

Daug gražių sodybų

Šventės vietoje buvo galima apžiūrėti stendą su gražiausių seniūnijos sodybų nuotraukomis, o koncerto metu buvo apdovanoti ir jų šeimininkai.
Seniūnijos dovanos įteiktos Andželikai ir Andriui Zamalaičiams iš Voverių, balėniškiams Stasei ir Svajūnui Černikams, vienkiemyje gyvenantiems Laimutei ir Jonui Maziliauskiams bei jauniesiems ūkininkams Gitanai ir Algirdui Gabaliams. Užlieknėje savo sodybas puikiai tvarko Onutė ir Edmundas Šarpnickai bei ūkininkai Reda ir Saulius Lieliungos. Tirkšliuose pavyzdingai tvarkosi Dalia ir Vidmantas Krapauskai, akis yra kur paganyti ir Tirkšlių vaikų darželio „Giliukas“ teritorijoje. Geidžiuose dėmesį patraukia išpuoselėtos Žanetos ir Algimanto Stonkų, Pievėnuose – Daivos Gapševičiūtės ir Vidžio Garalio, Daubariuose – Jolantos ir Arūno Dapkų sodybos.
Tirkšlių seniūnas J. Kungys sakė, kad seniūnijoje galėtų išrinkti ir šimtą gražiai besitvarkančių sodybų, tad stengiasi kasmet pagerbti vis kitus šeimininkus.
„Pradėjome vertinti ir vienkiemių, ūkininkų sodybas, įmonių aplinkas – šiemet džiaugiamės darželiu – ten viskas išradingai ir skoningai papuošta. Sodybas apžiūrėti pasiūlo bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai, paskui mes jas lankome ir išrenkame, ką reikia apdovanoti“, – teigė J. Kungys.

Vadovauja savaitę

Vargu ar Tirkšlių kermošius būtų toks patrauklus, jei ne seniūnijoje esančios bendruomenės – jos ir yra ta jėga, išjudinanti visą seniūniją, skatinanti puoštis, judėti į priekį, bendrauti.
Tirkšlių bendruomenė savo kiemelį paįvairino svečio iš Plungės – tautodailininko, medžio drožėjo Jono Šakinio darbais. Šis nagingas vyras sakė Tirkšlių kermošiuje lankąsis pirmą kartą.
„Noriu pasižiūrėti, kas čia vyksta, savo rankų darbais papuošti šventę, juos pareklamuoti. Gal ką ir parduosiu. Plungėje šiandien nėra jokios šventės, tad čia pabendrausiu su žmonėmis, pasidžiaugsiu kitų darbais“, – kalbėjo tautodailininkas.
Savaitę Tirkšlių bendruomenei vadovaujanti I. Šušinskienė pasakojo, kad mintis papuošti kiemelio aplinką svečio darbais kilo spontaniškai, o visa, kas yra palapinėje – meniški, nemažai darbo reikalaujantys kulinarijos ir konditerijos gaminiai – bendruomenės moterų išmonė. Daugiausiai pastangų čia įdėjo Aldona Pocevičienė, Petra Jonušienė, Lina Kasperavičienė ir Asta Griciuvienė.
„Bendruomenei vadovauju tik savaitę, tačiau neblogai pažįstu miestelio žmones, žinau jų problemas. Per tą savaitę pasistengiau labiau išjudinti žmones, jie nesipriešino.
Viskas, ką čia matote, padaryta labai greitai. Manau, kad sėkminga bendruomenės veikla priklauso nuo geros komandos“, – kalbėjo I. Šušinskienė.

Viliojo skanumynais ir muzika

Užlieknės bendruomenės moterys kvietė ragauti čia pat verdamų spurgų su uogiene, galėjai įsigyti ir įvairių gėrybių – sūrių, medaus, bandelių, kalvystės ir megztų darbų, svečiai buvo pasitinkami su muzika – grojo kapela „Gluosnis“, kuriai vadovauja Raimondas Teniukas.
„Visko turime daug, nes esame labai turtingi. Tas gėrybes sunešė, padovanojo užliekniškiai – viskas vyko nuostabiai, „fainai“ ir nuoširdžiai.
Gaila, kad ne visi galėjo atvažiuoti, tad mes, čia atvykusieji, stengsimės, kad Užlieknė svečiams paliktų gerą įspūdį“, – puikią nuotaiką skleidė Reda Sukačevskė.
Balėniškiai svečius viliojo čirškindami skaniai kvepiančius bulvinius blynus ir siūlydami juos skanauti su namine grietine ar obuoliene. Bendruomenės pirmininkė Virginija Galdikienė sakė, kad ankstesnėse šventėse svečius vaišindavo širšių medumi, bet dabar tai draudžiama.
„Šiemet priauginome daug cukinijų, turime bulvių, kuo turtingi, tuo ir džiaugiamės. Žmones sugalvojome į savo palapinę privilioti blynų kvapu, dirbame puiki komanda, mūsų bendruomenės branduolys – vienuolika žmonių – ką pasakei, viskas yra padaryta. Vienas daro tai, kitas – dar kažką, taip ir reikia dirbti. Turime ir aukų dėžutę, bet žmonių neprievartaujame – kas turi „skrabančių“, gali paaukoti bendruomenės reikmėms“, – juokėsi V. Galdikienė.

Kermošius – ne vien koncertas

Pievėnų bendruomenės pirmininkė Dainora Butkuvienė pasakojo, kad kermošiui pasiruošė gana greitai – per savaitę. Be įvairiausių čia suneštų gėrybių – ir putpelių kiaušiniai – jas augina Dainoros mama.
„Aš manau, kad tokia šventė reikalinga: čia susirenka visos bendruomenės, pamatome, kas ką turi, ką moka ir daro, bet viskas vyksta bendrai. Ir žmonių nereikia labai raginti – visi važiuoja noriai, atsiveža, kas ką turi, daug ką surinkome ir iš kaimo gyventojų“, – teigė D. Butkuvienė.
Beje, ji buvo viena iš tų loterijos dalyvių, kurie laimėjo pagrindinį prizą – skrydį oro balionu. Pievėniškei kompaniją palaikė du tirkšliškiai, ištraukę laimingus bilietus. Lydimas šventės dalyvių plojimų, oro baliono ekipažas pakilo iš šventės vietos.
Tirkšlių seniūnas J. Kungys džiaugėsi kermošiaus nuotaikomis, čia susirinkusiais žmonėmis.
„Visi patenkinti, atlikėjams ploja net atsistoję. Už koncerto surengimą noriu padėkoti Kultūros centro vadovui Leonardui Žalimui. Mūsų kermošius – ne tik koncertas: čia susirenkame jau pabaigę darbus, nuėmę derlių, bendruomenės suveža, ką turi.
Dabar visi esame kartu, tai paskutinė tokia bendra šventė, o paskui jau kiekvienas iki pavasario gyvensime savo gyvenimus“, – kalbėjo J. Kungys.


2 Atsakymai į “Tirkšlių „Rudens kermošius“ – galimybė susitikti bendruomenėms”

  1. apas parašė:

    Mačiau pro virtuvės langą balioną skrendant Mažeikiuose.

  2. ??? parašė:

    Dovana šiaip jau būna, kai gauni ją nemokamai. O čia, berods 3 eurus teko susimokėti norint pretenduoti į tą „dovaną“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto