Ruduo – nauja pradžia mokyklose ir būreliuose

Pasitinkant naujus mokslo metus, kasmet rengiamas miesto piknikas, kuriame dalyvaujančios neformaliojo švietimo įstaigos pristato savo veiklas, vyksta įvairūs pokalbiai. Autorės nuotr.

Antradienį naujus mokslo metus pradėjusius moksleivius, jų artimuosius Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba pakvietė į senamiesčio parką. Čia vyko kasmet vasaros ir rudens sandūroje organizuojamas Mažeikių miesto piknikas.
Viešai pristatyti savo vykdomų veiklų – įvairių vaikams ir jaunimui skirtų būrelių, šokių ir dainų studijų, sporto klubų į vieną erdvę susirinko būrys Mažeikių rajone veikiančių organizacijų atstovų.

Surengtas ketvirtą kartą

Pirmą kartą Mažeikių miesto piknikas buvo surengtas 2017 metų gegužę. Tuomet jaunimas ir visi norintieji turėjo galimybę pabendrauti, padiskutuoti aktualiais klausimais su Mažeikių rajono savivaldybės meru.
Per laiką piknikas įgijo savų tradicijų. Jis organizuojamas vasaros ir rudens sandūroje, kai rajono švietimo bendruomenė po vasaros atostogų sugrįžta į mokyklas.
„Mažeikių miesto piknikas 2020“ buvo pristatomas kaip šventė, skatinanti bendruomeniškumą ir jaukų buvimą kartu.
Renginio organizatoriai, kvietę rajono moksleivius, jų tėvus atskubantį rugsėjį pasitikti senamiesčio parke, tikino, kad viena iš pagrindinių šventės idėjų – supažindinti šeimas su Mažeikių miesto galimybėmis ir būdais įsitraukti į įvairias popamokines veiklas.

Pritraukti lankytojų teks pasistengti

Praėjusią savaitę vykusiame ugdymo įstaigų direktorių pasitarime Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus kalbėjo apie tai, kad mūsų rajonas, priešingai nei kaimyniniai rajonai, turi labai daug neformaliojo švietimo įstaigų. Vien savivaldybė yra 7 vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo įstaigų steigėja. O kur dar privačių steigėjų įkurtos organizacijos, laisvųjų mokytojų vedami užsiėmimai…

Mažeikių moksleivių namų bendruomenė piknike surengė koncertą. Autorės nuotr.

Naujausiais duomenimis, neformaliojo švietimo įstaigose būrelius lanko apie 58 proc. visų Mažeikių rajono moksleivių. Tačiau vertinant Lietuvos mastu, skyriaus specialistų šis vidurkis nebetenkina. „Neformaliojo ugdymo įstaigoms darbo sąlygos šiemet bus visiškai kitokios ir šių mokyklų administracijų darbuotojai, mokytojai, tėvai turės pasukti galvas, kaip „užnorinti“ vaikus lankyti vieną ar kitą užsiėmimą, kaip sutvarkyti neformaliojo ugdymo procesus, kaip padaryti, kad tėvai neturėtų nusiskundimų. Juk būrelius vaikai lanko savanoriškai, tačiau moka atitinkamą mokestį, dėl kurio turime įvairių pamąstymų. Labai norime, kad tos įstaigos dirbtų, kad vaikai būtų užimti“, – praėjusią savaitę kalbėjo A. Stonkus.

Stengėsi prisistatyti ir sudominti

Antradienį pikniko metu „užnorinti“ rajono vaikus lankyti būrelius pabandė Mažeikių moksleivių namų, Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro, Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos ateitininkų kuopos, „Išmaniosios kartos“, „Linksmojo kaubojaus“, klubo „Okamis“, Žemaitijos skautų organizacijos, Šeimos ir vaiko gerovės centro, Mažeikių viešosios bibliotekos atstovai. Prisistačiusių būrelių, klubų asociacijų veiklos spektras itin platus – nuo kantri šokių, kikbokso, gatvės gimnastikos iki rankdarbių ar žygių į gamtą.

Savo gebėjimus demonstravo Mažeikių gatvės gimnastai. Autorės nuotr.

Prisistačiusių organizacijų atstovai pikniko dalyvius stengėsi kuo nors sudominti. Kai kas kvietė apžiūrėti motorolerių, pūsti burbulų, pasiklausyti moksleivių surengto koncerto, pažaisti judriųjų žaidimų, piešti, pasidaryti apyrankių, pakabukų. Kiti mažeikiškius vaišino pačių išvirta skautiška koše, arbata, ant grilio keptomis dešrelėmis.
Kitaip tariant, kiekvienas pikniko dalyvis galėjo išgirsti jam reikalingos informacijos ir iš renginio išsinešti įvairių potyrių.

Išliko pokalbių tradicija

Kasmet išlaikoma tradicija piknike rengti pokalbius su įvairiais žmonėmis jaunimui, kitiems renginyje apsilankiusiems mažeikiškiams bei miesto svečiams aktualiomis temomis.
Šiemet pokalbius vedė tinklalaidės „Greta“ kūrėjai ir vedėjai Marius Kazlauskas ir Justinas Viskantas. Jiedu kalbino iš Mažeikių kilusį archeologą Simoną Sprindį. Tačiau pokalbis vyko ne apie jo profesiją, o apie keliones po pasaulį.
Pokalbyje apie kūrybą, meną, muziką ir pasaulį dalyvavo Tautvydas Augustinas – daugiau nei dešimtmetį gyvuojančios grupės „Baltasis Kiras“ lyderis, meno vadovas ir pagrindinė ašis, aplink kurią sukasi kiti grupės nariai.
„Mažeikių pikniką 2020“ akustiniu koncertu užbaigė grupė „Baltasis kiras“.

Piknike buvo galima pasinerti ir į meno pasaulį. Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*