Rugsėjo 1-oji. Džiaugsmo ir liūdesio nuotaikos

Vakar miesto ir rajono mokyklos, kitos ugdymo įstaigos vėl pakvietė darbui moksleivius ir pedagogus. Daugeliui tai džiugi, nuotaikinga šventė, nuteikianti prasmingam darbui. Pasitaikė ir kitokių nuotaikų.TIRKŠLIUOSE – TEATRALIZUOTAS VAIDINIMAS
Bendras, pirmasis Rugsėjo 1-osios akordas – tradicinės šv. Mišios už moksleivius, pedagogus, tėvus Mažeikių Švč. Jėzaus širdies bažnyčioje. Vėliau mokslo metų pradžiai skirti renginiai tęsėsi mokyklose.
Tirkšlių vidurinėje mokykloje rugsėjo pirmoji buvo kiek kitokia nei įprastai. Šiemet šventės iškilmėms moksleiviai, mokytojai ir svečiai rinkosi į mokyklos aikštę. Svečiai, kalbėtojai buvo pristatyti įpynus juos į teatralizuotą vaidinimą.
Buvęs šios mokyklos direktorius, dabar Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pirmą kartą moksleiviams oficialiai pristatė naująjį mokyklos direktorių Marių Vilimą.
Kita vedėjo staigmena – neįprasta, labai mokyklai reikalinga dovana – mokyklinis mikroautobusas. Šiemet į Rugsėjo 1-osios šventę atėjo Tirkšlių bažnyčios klebonas Antanas Beniušis, dalyvavo ir miestelio seniūnas Klemas Sobutas.

ĮTEIKTI PIRMOKŲ PASAI
Mažeikių “Žiburėlio” pradinėje mokykloje į mokslo metų pradžios atidarymą susirinko apie 360 pradinukų. Mokyklos direktorė Jovita Mingėlienė sakė, kad norinčių mokytis būtų ir daugiau, bet dėl patalpų stygiaus visų priimti mokytis neįmanoma. Direktorė apgailestavo, kad daliai vaikų teks mokytis antrojoje pamainoje. Ieškoma išeičių – iki Naujųjų metų popiet mokysis vieni, po Naujųjų – kiti.
J. Mingėlienė patenkinta šaunia mokytojų komanda, labai aktyviu tėvų dalyvavimu sprendžiant mokyklos problemas, individualiomis konsultacijomis su šeimomis, labai gera mokyklos savivaldos, kuriai vadovauja gydytojas Jonas Žulpa, veikla. Mokyklos pedagogai jau ketvirtus metus dalyvauja tarptautiniame projekte “Kritinio mąstymo ugdymas skaitant ir rašant”. Viena direktorės svajonių – įkurti mokykloje kritinio mąstymo metodinį centrą.
Tėvų vardu kalbėjęs Arvydas Pocius pasveikino visus šventės proga ir sakė esąs įsitikinęs, kad mokytojai, dirvon pasėję gerą grūdą, gaus puikų derlių.
Būsimieji mokyklos pirmokėliai, prieš įteikiant šiemet Švietimo ir mokslo ministerijos įvestą naujovę – “Lietuvos pirmoko pasą” – ranką pakėlę davė priesaiką mokyklai.
Pirmosios “A” klasės mokytoja Vilija Viršilienė pirmojoje pamokėlėje savo auklėtiniams pristatė dar vieną neįprastą mokinį – Zuikį Puikį, kuris parašė savo draugams laišką ir netgi atsiuntė krepšį dovanų. Jame vaikai rado pieštukų, sąsiuvinių bei dar vieną laišką sau ir tėveliams. Jį, primindama apie saugaus elgesio kelyje į mokyklą taisykles, parašė “Lietuvos draudimo” bendrovė.
Kaip tikriems Lietuvos piliečiams, mokytoja V. Viršilienė, kiekvienam paspausdama ranką, įteikė vaikams pirmokų pasus.

BENDRADARBIAUJA SU PASIENIEČIAIS
Buknaičių Henriko Nagio pagrindinėje mokykloje į šventę atvyko šios mokyklos geri draugai – pasieniečiai su savo vadu Šiaulių rinktinės Mažeikių užkardos kapitonu Sigitu Ringiu, Reivyčių seniūnas Jonas Repšys, kaimo bendruomenės atstovai. Šiemet mokykloje taip pat yra naujovių – laimėjus tarptautinį projektą bus dirbama diegiant įvairias technologines programas. Diegiant pilietinį – gynybinį ugdymą pasieniečiai moksleiviams ves pamokas, užsiėmimus, ekskursijas.

MOKYKLOJE – 12 MOKSLEIVIŲ
Pievėnuose “Santarvę” pasitiko dvejopos nuotaikos. Po šv. Mišių bažnyčioje moksleiviai, jų mamytės ir mokytojos rinkosi į šiemet pradine tapusią mokyklą. Mokytoja Elena Norvaišaitienė sakė nebežinanti, ar džiaugtis Rugsėjo 1-ąja, ar ne. Mokytojai liūdna prisiminus, kad pernai į mokyklą atėjo 43 moksleiviai, o šiemet – tik 12. Mokyklai tapus pradine, daugelis vaikų dabar mokysis Tirkšliuose, tik du mokiniai pasirinko arčiau esančią Balėnų pagrindinę mokyklą.
Susirinkusios mamos taip pat sakė besijaučiančios nekaip. “Vieni vaikai mokosi čia, kiti – kažkur kitur, o juk galėjo būti visi drauge”, – taip moterys aiškino savo susirūpinimo priežastį.
Į pirmą klasę Pievėnuose šiandien atėjo trys pirmokėliai – Aurelija, Eglė ir Dovydas. Aurelija sakė labai norinti eiti į mokyklą, net skaityti jau išmokusi. Jos bendraklasiai jautėsi kiek nedrąsiai.
Antrokus mokys jau 27-ąjį rugsėjį į mokyklą skubanti Janina Končienė. Trečios klasės Pievėnuose šiemet nėra išvis.
E. Norvaišaitienė papasakojo, kad šiemet mokykla įsikūrė viename pastate, kitas atiduotas kaimo bendruomenei. Šventinę nuotaiką mokytojai temdo ir tai, kad labai miglota mokyklos ateitis: ji dar nepriklauso seniūnijai, tad remontui pagalbos sulaukė tik iš rajono Švietimo skyriaus. Vėluos valgyklos darbas, nes nespėta jos atitverti nuo virtuvės. Mokytoja optimistė, tikisi, kad ateityje viskas išsispręs.
O likę Pievėnuose mokinukai, padainavę keletą dainelių, linksmi skirstėsi į klases.
Popiet Rugsėjo 1-osios šventė vyko Choreografijos, Dailės, Muzikos mokyklose.
Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Pievėnų pradinukai mokykloje nebesutiko savo vyresniųjų draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto