Rugsėjo 1-osios šventė Mažeikių rajone – šeštadienį

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiais metais rugsėjo 1 d. – šeštadienis, todėl ministerija siūlo pačioms mokykloms pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę. Mūsų rajone Rugsėjo 1-osios šventę mokyklos vieningai rengs šeštadienį.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus informavo, kad mokslo metų pradžios šventę šeštadienį rengs tik bendrojo ugdymo įstaigos. Lopšeliams-darželiams, daugiafunkciniams centrams ir neformaliojo ugdymo įstaigoms mokslų metų pradžia – rugsėjo 3-oji.
Vedėjas teigė, kad mokyklų direktorių pasitarime šia tema vyko rimtos diskusijos. Dar anksčiau, bene prieš mėnesį, buvo surengtas balsavimas: dvylika mokyklų, pasisakiusių už mokslų metų  pradžią šeštadienį, laimėjo prieš devynias, manančias kitaip.
Be to, ir moksleivių tėvai, kurių vaikai pirmą kartą eis į mokyklą ar keis mokymo įstaigą,  pageidavo, jog šventė vyktų šeštadienį – kad nekiltų problemų su darbdaviu. 

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Rugsėjo 1-osios šventė Mažeikių rajone – šeštadienį”

 1. to true parašė:

  Jums šventė,o pedagogams juodas darbas…Papuošti klasę,pasiruošti pirmai pamokai ir t.t.Na ne Jums suprasti…Juo labiau,kad pedagogai niekada negali nuvesti savo vaikų į Rugsėjo 1 d. šventę.

 2. True parašė:

  Štai ir nuomonės, mokėti mokytojams dvigubai, čia gi šventė, išvis nieko mokėt nereikėtu.

 3. nuomonė parašė:

  Pedagogams už darbą šeštadienį privalo sumokėti dvigubai!
  144 straipsnis. 1. Už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo (pamainos) grafiką, mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis.

 4. super parašė:

  bus tikra naujų mokslo metų šventė, be skubėjimo ir problemų dėl išėjimo iš darbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto