Rugsėjo 1-osios šventę pakoregavo pandemija

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena. Po trijų mėnesių nuotolinio mokymosi bei vasaros atostogų į gatves pabiro būriai įprasto mokyklinio gyvenimo, savo draugų bei mokytojų pasiilgusių vaikų ir jaunimo.
Nors mokslo metai prasidėjo, švietimo įstaigų administracijos, pedagogai nuogąstauja, kad sklandžiam ir įprastam ugdymo procesui kliudys koronaviruso pandemija. Juolab kad neseniai išplatintos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos dėl Rugsėjo 1-osios šventės organizavimo bei ugdymo proceso saugaus įgyvendinimo 2020–2021 mokslo metais kelia daugiau klausimų nei atsakymų.
Mažeikių rajono ugdymo įstaigų vadovai atsakymų į rūpimus klausimus ieškojo ketvirtadienį surengtame švietimo įstaigų direktorių bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistų pasitarime.

Šiemet Rugsėjo 1-oji sutapo su antradieniu. Todėl ugdymo įstaigų bendruomenėms, priešingai nei būdavo ankstesniais metais, nebeteko spręsti dilemos: kada – savaitgalį ar darbo dieną – organizuoti naujųjų mokslo metų pradžios šventes.
Mažeikių rajono ugdymo įstaigos, organizuodamos mokslo metų pradžios šventes, atsižvelgė į ministerijos specialistų parengtas rekomendacijas dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių mokyklose Mokslo ir žinių dieną.
Jos įvertino savo bendruomenių narių skaičių ir atsisakė masinių renginių, kuriuose dalyvautų visi mokyklos mokiniai. Renginiai organizuoti atskiromis grupėmis skirtingu metu, skirtingose erdvėse. Dėl Lietuvoje galiojančios ekstremalios situacijos kai kur mokinių tėveliai ar globėjai iš viso neįleisti į klases.
Švenčių dalyvių prašyta dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis vieniems nuo kitų saugaus atstumo.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*