Rugsėjo orai pagaliau nudžiugino grybautojus

Vidutinio dydžio kibirėlis (12 litrų) baravykų kainuoja nuo 15 iki 20 eurų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rugsėjo pradžia grybautojams ir grybų mėgėjams nieko gero nežadėjo. Vis tik gausūs lietūs, pakankamai šiltos dienos ir naktys sudarė palankias sąlygas grybams dygti. Ir rugsėjo viduryje bei mėnesiui baigiantis, grybautojai krepšius ėmė pildyti vertingaisiais baravykai, raudonviršiais ir kitais grybais.  

Kai mėnesio pradžioje „Santarvė“ Mažeikių didžiajame turguje ir turgelyje ieškojo grybų, „radybos“ buvo menkos. Vos kelios moterys prekiavo pačių surinktomis voveraitėmis. Tada apie įvairesnį ir gausesnį grybų derlių buvo galima tik pasvajoti.
Tądien sutiktas aistringas grybautojas Pranas prognozavo, kad ruduo dar parodys savo dosnumą ir grybų tikrai bus.
Panašiai ir atsitiko. Ištaikę laisvesnę minutę žmonės leidosi į „savo vietas“ – į tokius miškus, kuriuose pažįsta bemaž kiekvieną laukymę ar kalvelę ir kurie nenuvilia. Kiti džiaugėsi miesto centre, parke, per pietų pertrauką ar vakare sportuojant surinktais „kepurėtaisiais“, kurių didžioji dalis buvo sveiki.
Na, o nenorintys grybauti, bet mėgstantys šias miško gėrybes mažeikiškiai gali jų nusipirkti ne tik turgavietėse, bet ir internetu. Vidutinio dydžio kibirėlis (12 litrų) baravykų kainuoja nuo 15 iki 20 eurų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto