Rūgštys – nepaneigiamos odos priežiūros gelbėtojos

Pastaraisiais metais pastebimas ryškėjantis odos priežiūros kultas – kruopščiai domimės kiekvienu prausikliu, toniku ar kremu, išbandome naujus prekių ženklus ir testuojame populiariausius jų. O štai jau keletą metų odos priežiūros produktų viršūnėse karaliaujančios rūgštinės priemonės pastaruoju metu – itin paklausios. Priemonės su rūgštimis yra itin veiksmingi cheminiai šveitikliai, vis dažniau pakeičiantys veido šveitiklius su granulėmis, mat pastarieji ilgainiui silpnina natūralų odos barjerą dėl šiurkštaus poveikio. Neprofesionaliai naudojant šio tipo šveitiklius odoje atsiranda mikro įtrūkimų, ima varginti padidėjęs jautrumas, raudonis. Tuo tarpu rūgštys, šias naudojant atsakingai ir saikingai, ištirpdo negyvas odos ląsteles be jokios žalos odai. Vis dėlto, prieš įtraukiant tokius produktus į savo kasdienę odos priežiūros rutiną, verta išsamiai susipažinti su dažniausiai kosmetikoje naudojamomis rūgštimis.

AHA rūgštys

Alfa hidroksi rūgščių, pavyzdžiui, pieno ar glikolio, pagalba naikinamos negyvos odos ląstelės – ištirpinamas senas sluoksnis ir atskleidžiamas naujas, jaunatviškas, elastingas ir gyvybingas. Kaip bebūtų, šias rūgštis reikėtų naudoti itin atsargiai – pavyzdžiui, serumą su AHA rūgštimis užteks naudoti daugiausia porą kartų per savaitę, paliekant 10-15 minučių ant veido odos ir kruopščiai nuplaunant. Tiesa, patepus priemonės su šia rūgštimi ant odos, galite justi dilgčiojimą, tačiau išsigąsti nereikėtų – taip bus tik keletą pirmų kartų, kol oda pripras. Jei tokias rūgštis naudojate vakare, kitą rytą nepamirškite gausaus sluoksnio kremo nuo saulės, mat AHA padidina jautrumą saulei. Jei turite kitų odos priežiūros produktų su AHA rūgštimis, naudokite jas pakaitomis, nes per didelis kiekis gali neigiamai paveikti odą.

BHA rūgštys

Beta hidroksi rūgštys, pavyzdžiui, salicilo, dažniausiai naudojamos mažinti raukšlėms ir apskritai pagerinti odos būklę. Tokios rūgštys geba giliai prasiskverbti į odos epidermį, išskaidyti ir pašalinti negyvas odos ląsteles ir bakterijas, šitaip skatindamos susidaryti naują odos sluoksnį. Priešingai nei AHA rūgštys, BHA rūgštys nėra tokios agresyvios, tad jas galima naudoti ir kasdien – taip bus keliama odos tolerancija UV spinduliams. Šias rūgštis vertėtų pasirinkti aknės atveju, mat AHA rūgštys gali būti per stiprios – jų negalima naudoti esant odos pažeidimams ar atviroms žaizdoms.

PHA rūgštys

Poli hidroksi rūgštys, kaip ir AHA bei BHA rūgštys, padeda odai atsinaujinti šalindamos negyvas odos ląsteles, tačiau kartu sąveikauja su kitų odos priežiūros priemonių ingredientais, pagerindamos jų efektyvumą. Jos yra dar švelnesnės nei dvi minėtosios anksčiau, labiau veikia epidermį, o ne gilesnius odos sluoksnius, tad yra tarsi prieš tai naudotų priemonių katalizatorius. Šios rūgštys tinkamiausios jautrios odos savininkams arba susiduriantiems su egzema ar dermatitu.

Rūgštines priemonės jūsų rutinoje – tik su profesionalo priežiūra

Rūgštys, be abejo, yra cheminiai šveitikliai, todėl savavališkai įtraukti jas į savo veido odos priežiūros rutiną būtų neatsakinga. Stokojant profesionalaus suvokimo apie šiuos produktus keliate grėsmę savo odai – ją gali kamuoti išsausėjimas ar net visiška dehidratacija, perštėjimas, deginimo jausmas, bėrimas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Būtent dėl šios priežasties, nusprendus atnaujinti savo odos priežiūros rutiną, sumanu kreiptis į šios srities profesionalus, kurie, įvertinę jūsų odos būklę, patars, kaip ir kokiomis priemonėmis ją prižiūrėti. Venkite nepagrįstų eksperimentų namuose bei savavališko priemonių pasirinkimo – verčiau išbandykite rūgštinio odos valymo procedūras, kuriose tereikės atsikvėpti ir patikėti savo odą profesionalams. Lazerinės dermatologijos klinikoje Skin Olympus galite išbandyti net tris jūsų veido odos atsinaujinimui naudingas rūgštinio valymo procedūras, o SkinOlympus.lt tinklalapyje galite jomis pasidomėti plačiau ir nedelsiant išsirinkti jums tinkamiausią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto