Rungtynėse su pirmenybių favoritais – lygiosios

Praėjusią savaitę vyko šalies pirmos lygos futbolo čempionato dvidešimt septintasis turas. Mažeikių “Mažeikių” komanda Kėdainiuose susitiko su trečiąją vietą užimančia vietos “Nevėžio” ekipa. ĮVARTIS SUKĖLĖ AISTRAS
Pasak komandos trenerio Sauliaus Vertelio, rungtynės mažeikiškiams prasidėjo sėkmingai: jau septynioliktą minutę Antanas Tautvydas smūgiavo baudos smūgį, ir kamuolys, ratu aplenkęs sustatytą varžovų žaidėjų “sienelę”, įskriejo į jų vartų tinklą. Po šio dvyliktojo savo įvarčio mažeikiškis iškopė į septintąją vietą rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše.
Vietos futbolininkai rezultatą išlygino po dvidešimties minučių: po skersuoto perdavimo kamuolys atsimušė į mūsų gynėjo koją, jį pakartotiniu smūgiu į mūsų vartus pasiuntė kėdainiškis Marius Činikas.
Antrajame kėlinyje, anot trenerio, vyko graži kova: kėdainiškiai, palaikomi gausių žiūrovų, stengėsi pasiekti pergalę, o mūsų žaidėjai kontrišpuoliais nedavė ramybės varžovų gynybai. Aštrių momentų netrūko prie abiejų komandų vartų, šeimininkai net pelnė įvartį, kuris žiūrovams sukėlė daug emocijų, bet nebuvo įskaitytas. S. Vertelio teigimu, teisėjas pasielgė pagal taisykles: “Nevėžio” žaidėjas veržėsi į baudos aikštelę, pats krito, provokuodamas 11-kos metrų baudinį, ir už tai buvo nubaustas geltona kortele. Po teisėjo švilpuko, kai mažeikiškiai gynėjai nutraukė žaidimą, aikštės šeimininkai ir pelnė įvartį, kuris sukėlė aršias diskusijas.
Įtemptos rungtynės pasibaigė lygiosiomis – 1:1.

RUGSĖJĮ – DAR DVEJOS RUNGTYNĖS
Rezultatu treneris liko patenkintas: su vienais iš pirmenybių favoritų sužaista lygiosiomis jų aikštelėje. Kėdainiai rimtai kibo į futbolo komandos atkūrimą: ekipoje dirba šeši specialistai (trys treneriai ir trys vadovai), žaidėjams mokami atlyginimai, rungtynes transliuoja vietos televizija, jas stebi bene gausiausias pirmoje lygoje žiūrovų būrys (pastarosiose buvo 400 sirgalių, kai Mažeikių stadiono lankomumo rekordas – 100). Tad suprantama, kodėl lygiąsias po rungtynių kėdainiškiai įvardijo kaip pralaimėjimą.
Šeštadienį namuose mažeikiškiai sužaidė lygiosiomis 2:2 su Jonavos „Lietavos“ komanda. Abu įvarčius mūsų ekipai pelnė Antanas Tautvydas, 31 kėlinio minutę jis nerealizavo 11 metrų baudinio.
“Mažeikių” komanda, surinkusi 43 taškus (13 pergalių, 4 lygiosios ir 7 pralaimėjimai), po 24 rungtynių pirmenybėse užima penktąją vietą. Visos kitos ekipos yra sužaidusios dvejomis trejomis rungtynėmis daugiau.
Mažeikiškių rugsėjį dar laukia dvejos ypač sunkios rungtynės: rugsėjo 25 d. išvykoje žais su Panevėžio “Ekrano-2” ekipa (pirmame rate iškovota pergalė 1:0), o rugsėjo 28 dieną – vėl rungtynės Mažeikiuose su Kėdainių “Nevėžio” futbolininkais. Tai atidėtos pirmojo rato rungtynės, o dar vienerios atidėtos 26-ojo turo rungtynės – su Utenos “Uteniu”, bus žaidžiamos išvykoje spalio 27 dieną.