Ruošimasis šventėms – tausojant aplinką

Nuotr. iš įstaigos archyvo

Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė “ jau 15 metų dalyvauja gamtosauginėje veikloje. Šių mokslo metų gamtosauginei programai „Rūšiuokime ir rūpinkimės“ mokytojos Gražina Kraulienė ir Rasa Naglisienė parengė projektą „Smagiosios Kalėdos“, kuriame susijungia ekologiškumo svarba ir meninė raiška.

Šio projekto tikslas – skatinti vaikų ir tėvelių kūrybiškumą bei mažesnį vartojimą, atkreipti dėmesį į švarios gamtos saugojimo svarbą. Mūsų tikslas buvo paskatinti juos pasipuošti šventėms, nekertant medžių, o panaudojant gamtinę medžiagą ir antrines žaliavas.
Projektas vyko trimis etapais. Pirmiausia vaikai buvo supažindinti su įvairiais antrinių žaliavų naudojimo būdais, priminus Kalėdų ir eglučių puošimo tradicijas, buvo gaminami žaislai iš gamtinių ir antrinių medžiagų. Jie bus naudojami eglutėms ir kitiems lauko medeliams puošti, „šildyti“. Antrame etape vaikai kartu su tėveliais gamino kalėdines eglutes ir dalyvavo darželio-mokyklos „Kregždutė“ organizuotame netradicinių eglučių konkurse „Smagi eglutė“.
Trečias etapas – rezultatų aptarimas, apdovanojimas. Kalėdinės eglutės iškeliavo į Viešąją biblioteką. Ten lankytojų širdis jos džiugins iki Trijų karalių, kai tradiciškai baigiasi kalėdinis laikotarpis.
Nuoširdžiai dėkojame šio projekto dalyviams – mažiausiems darželio vaikams, mokinukams ir jų kūrybingiems tėveliams, darželio-mokyklos „Kregždutė“ mokytojoms.
Ne veltui sakoma „Daug rankų didelę naštą pakelia“, tad ir projekto rezultatai puikūs, padaryta gražių darbų. Viliamės, kad ši iniciatyva bus tęsiama ir daugelį žmonių paskatins susimąstyti, jog vartotojiškumą galime sumažinti, prikeldami daiktus antram gyvenimui.
Gražina KRAULIENĖ
Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė “ mokytoja

Nuotr. iš įstaigos archyvo

One Reply to “Ruošimasis šventėms – tausojant aplinką”

  1. mmm parašė:

    Nenorėčiau papuošalo iš šiukšlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto