Rūsyje aptikta pinigų spausdinimo įranga

Policijos pareigūnai aptiko nelegalią „spaustuvę“ bei paruoštus penkiasdešimties litų banknotus. Nuotrauka iš policijos archyvo

Tirdami įtariamųjų pinigų padirbinėjimu bylą, policijos pareigūnai aptiko rūsyje įrengtą banknotų gamybos „spaustuvę“.

Aptiko nelegalią „spaustuvę“

Vasario paskutinėmis dienomis Mažeikių rajono policijos komisariato kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai sulaikė tris mažeikiškius: 48-erių metų R. G., 32-ejų metų  K. L. bei ketveriais metais jaunesnį G. L., kurie įtariami padirbtų pinigų platinimu Mažeikių mieste.
Atlikus kratas mažeikiškių automobilyje rasta viena dvidešimties litų kupiūra, buvo akivaizdžiai matyti, kad ji padirbta. Asmenys sulaikyti ir uždaryti į areštinę.
Policija kreipėsi į prokuratūrą dėl kardomųjų priemonių skyrimo įtariamiesiems: R. G. skirtas dvidešimties dienų suėmimas, K. L. suimtas dviem mėnesiams, o G. L. skirtos kitos kardomosios priemonės (dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti).
Trečiadienį kriminalinės policijos skyriaus pareigūnams pavyko nustatyti ir iš namo rūsyje įrengtos „spaustuvės“ paimti netikrų pinigų gaminimo ir spausdinimo „aparatūrą“ bei apyvartai jau paruoštus penkiasdešimties litų banknotus.

Pataria būti dėmesingiems

Nuo metų pradžios Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėta vienuolika  ikiteisminių tyrimų dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo, laikymo arba realizavimo. Už tai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Po keturis ikiteisminius tyrimus buvo pradėta dėl galimai netikrų 50 ir 20 litų nominalo ir trys ikiteisminiai tyrimai – dėl galimai netikrų 10 litų nominalo banknotų.
Rajono policijos pareigūnai pataria žmonėms atidžiai žiūrėti banknotus, ypač gavus grąžą turguose, kioskuose, įsitikinti jų tikrumu, nes padirbtų pinigų kokybė tikrai prasta – spalvos neryškios, popierius neblizga, blizganti apsauginė juostelė yra sukarpyta ir priklijuota ant spausdintuvu išspausdintų pinigų.
Pareigūnai kreipiasi į Mažeikių miesto ir rajono gyventojus, kviečia nelikti abejingiems ir turint informacijos apie galimus tokio pobūdžio pažeidimus pranešti Mažeikių rajono policijos komisariato telefonais: 98 150, 98 080, 112 ar pasitikėjimo tel. 98 084, arba kreiptis į kriminalinės policijos skyriaus tyrėją N. Kontenį, 343 kabinetą. Pareigūnai būs labai dėkingi, anonimiškumas garantuojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto