Sakralinės muzikos festivalis – pasiruošimas kompozitoriaus jubiliejui

Švč. Jėzaus širdies bažnyčioje šeštadienį vykęs trečiasis sakralinės muzikos festivalis buvo skirtas kraštiečio kompozitoriaus Konrado Kavecko artėjančioms šimtosioms gimimo metinėms. Šis renginys iš ankstesniųjų išsiskyrė dalyvių gausa. Mažeikiškiai turėjo progą pasiklausyti devynių chorų, tarp jų ir dviejų latvių kolektyvų, mūsų mieste koncertavusių jau trečiąjį kartą.
TARP DALYVIŲ – IR PROFESIONALUS CHORAS
Festivalį pradėjo vietos Savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Draugystė“, vadovaujamas Ričardo Grušo. Jis – ir renginio sumanytojas bei organizatorius. Choras atliko pirmąją užrašytą giesmę – Martyno Mažvydo „Gyvenimą tas turės pašlovintą“. Į kolektyvo repertuarą buvo įtraukta ir K. Kavecko, kurio 99-osios gimimo metinės šiemet minimos, kūrinys.
Tarp svečių buvo Kretingos kultūros rūmų kamerinis choras, atliekantis įvairių epochų kūrinius. Jame daugiausia dainuoja švietimo ir kultūros darbuotojai. Naujosios Akmenės kultūros centro mišrus choras „Cementininkas“ jau 40 metų draugauja su mažeikiškiais choristais.
Iš dalyvių vien moteriška sudėtimi išsiskyrė Saldus (Latvija) ir Kretingos kultūros centrų chorai „Varaviksne“ ir „Svaja“. Pastarasis bendrą kūrinį atliko su vyrišku Palangos karininkų ramovės jūros šaulių choru „Žilvinas“. Abiem chorams vadovauja vienas meno vadovas – kompozitorius Aloyzas Žilys.
Ilgais plojimais buvo palydėta kito kolektyvo iš Latvijos – Jaunipils kultūros centro mišraus choro solistės Ilzės Liepos atliekama solo partija. Šis choras, lapkričio pabaigoje švęsiantis 80 metų jubiliejų, buvo vienas seniausių tarp festivalio dalyvių.
Renginyje koncertavo vos prieš kelerius metus įkurtas Šilutės mišrus kamerinis choras „Vartana“.
Festivalio puošmena – vienintelis profesionalus Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, atlikęs daugiausia kūrinių.

SKAMBĖJO ĮVAIRIŲ EPOCHŲ KŪRINIAI
Festivalį vainikavo kraštiečio Roberto Varno dirigavimas jungtiniam šventės dalyvių chorui.
Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje vykusiame renginyje skambėjo įvairių epochų ir kompozitorių kūriniai. Nemažai giesmių skirta švenčiausiajai Dievo motinai.
Pirmajame sakralinės muzikos festivalyje pasirodė trys chorai, tarp jų – du iš Latvijos.
Šių metų sakralinės muzikos festivalis – tarsi įžanga kitąmet minimoms K. Kavecko šimtosioms gimimo metinėms. Kompozitorius, ilgametis dainų švenčių vyriausiasis dirigentas ir pedagogas, yra kilęs iš Tirkšlių. Ilgą laiką dirbęs ir gyvenęs Vilniuje, prieš aštuonerius metus miręs kompozitorius palaidotas Bugeniuose.

Jono STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto