Šalčiui atspariausi „moksliukai“ ir pedagogų vaikai

Speigas pakoregavo rajono švietimo įstaigų darbą: daugelyje jų pastarosiomis dienomis nevyko pamokos.
„Santarvė“ vakar aplankė keletą miesto ir kaimo mokyklų.
MOKOSI SU STRIUKĖMIS
Ketvirtadienį prasidėję speigai tos dienos rytą miesto mokyklų moksleivių dar neišgąsdino: daugelyje jų susirinko kiek mažiau nei pusė.
Visai kitokia padėtis buvo vakar: kai kuriose mokyklose pamokos nevyko iš viso, o tiems moksleiviams, kurie atėjo, buvo duodamos papildomos užduotys, ir po kelių pamokų, šiek tiek atšilus orui, jie buvo išleisti į namus.
„Ventos“ ir Pavasario vidurinių mokyklų moksleiviai skundėsi, kad kai kuriuose kabinetuose šalta. Pavasario vidurinės mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas sutiko, kad kai kuriuose kabinetuose, ypač šiaurinėje pusėje, yra kiek šalčiau, bet pagal higienos reikalavimus temperatūra dar atitinka normas.
Jeigu būna šalčiau, esą mokytojai leidžia kabinetuose sėdėti su striukėmis.
Direktoriaus nuomone, pastarosiomis dienomis į mokyklą ateina tik tie mokiniai, kurių namuose nėra termometrų ar gyvena arčiau mokyklos.
„Ventos“ vidurinės mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė pripažino, kad klasėse gal ir šaltoka, bet temperatūra dar atitinka reikalavimus – ne mažiau kaip 18 laipsnių šilumos.
Mokyklos langų rėmai seni, sukiužę, tad daugelyje kabinetų jie užkamšyti ar aptraukti plėvele. „Gyvenam lyg amžino įšalo žemėje: radiatoriai karšti, o vaikštom su striukėmis“, – sakė R. Badaukienė.
Ketvirtadienio rytą pamokos nevyko pradinėms klasėms, daug mažiau susirinko ir vyresniųjų moksleivių. Šie buvo perspėti, kad kitą dieną, jei bus taip pat šalta, į mokyklą neitų.
Vakar rytą į „Ventos“ vidurinę atėjo tik du mokiniai. Abu – mokykloje dirbančių tėvų vaikai.

MOKSLEIVIAI ATĖJO PADIRBĖTI
PAPILDOMAI

Vakar pamokos nevyko ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos Urvikių skyriuje, Krakių pagrindinėje, Viekšnių, Kalnėnų, Tirkšlių vidurinėse mokyklose. Mažeikiškiai ir viekšniškiai pedagogai dirbo su nedidelėmis moksleivių grupelėmis – tais, kurie norėjo pagerinti pusmečio pažymius, pasimokyti papildomai.
Merkelio Račkausko gimnazijoje pamokų taip pat nebuvo. Keletas ketvirtos gimnazijos klasės moksleivių tobulino savo matematikos žinias ir teigė, kad į gimnaziją atėjo savo noru. Klasėje tuo metu buvo pakankamai šilta.

PRADINUKAI Į MOKYKLĄ NEINA TIK PARAGINTI
Darželyje-mokykloje „Kregždutė“, esančioje Reivyčių gyvenvietėje, ketvirtadienį buvo septyni mokiniai. Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Skurdauskaitė sakė, kad nė vienas vaikas neatvyko iš aplinkinių Buknaičių, Reivyčių, Kušlėnų, Tulnikių kaimų. Perpus mažiau buvo ir darželinukų: atėjo tik tie, kurie gyvena arčiau, arba tie, kuriuos atvežė tėvai.
„Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Asta Žukauskienė sakė, kad klasėse ketvirtadienį buvo po 13–15 moksleivių. Temperatūra klasėse palaikoma tokia pat, kaip ir kitomis dienomis. Pasak direktorės, ateina tie, kurie gyvena arčiau, o dirbantiems tėveliams saugiau žinant, kur yra jų vaikas.
Penktadienį mokykloje jau nebuvo nė vieno vaiko, mokytojams surengtas metodinis susirinkimas.

KAIMO MOKYKLŲ VAIKAIS PASIRŪPINTA
Daubiškių pagrindinės mokyklos direktorė Silva Poškienė džiaugėsi, kad šiemetę žiemą mokykla pasitiko turėdama naujus plastikinius langus, tad mokykloje nėra šalta. Ketvirtadienį į pamokas susirinko trečdalis vaikų. Iš atokesnių Ašvėnų, Gyvolių kaimų atėjo po vieną, iš Gudų kaimo nė vieno mokinio. Pamokos nevyko, įdienojus pamaitinti vaikai išleisti namo.
Vakar rytą į Buknaičių Henriko Nagio pagrindinę mokyklą susirinko šeši vaikai. Po pamokų, pasak direktorės Reginos Arbatauskienės, jie išvežioti į namus.
Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė sakė, kad penktadienio rytą Židikuose spaudė 28 laipsnių šaltis. Šalta šiomis dienomis buvo ir mokykloje – dėl senų, supuvusių langų.
Moksleiviai buvo iš anksto perspėti, kad, esant žemai temperatūrai, į mokyklą neitų, todėl penktadienį įprastu maršrutu pervažiavęs mokyklos autobusiukas neatvežė nė vieno vaiko.

DIREKTORIAI BUVO INFORMUOTI
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigė, kad mokyklų vadovai iš anksto buvo informuoti, kaip dirbti esant žemai temperatūrai.
Vedėjas sakė, kad atėjusieji į mokyklą vaikai jokiu būdu negali būti iškart išleisti į namus. Tai padaryti galima tik įdienojus. Neįvykusias pamokas mokytojai turės kompensuoti pakoregavę programą.
Kad kai kuriose mokyklose būna šalti kabinetai, vedėjas sakė girdėjęs, bet oficialaus rašto ar skundo skyrius nėra gavęs.

NESILAIKO REIKALAVIMŲ
Pasak visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialo vyriausiosios gydytojos Irenos Macijauskienės, kabinetų temperatūra mokyklose turėtų būti ne žemesnė kaip 18–19 laipsnių, kai pamokos nevyksta – ne žemesnė kaip 15 laipsnių. Gydytoja sakė, kad iš pernai ugdymo įstaigose atliktų 118 temperatūros matavimų, 90 neatitiko higienos reikalavimų: patalpose vyravo nuo 13,5 iki 17,8 laipsnio temperatūra.
Gydytojos manymu, dėl to uždaryti mokyklas būtų negerai, kadangi mokiniai atsiliktų nuo programos ir turėtų dirbti papildomai.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Tirkšlių vidurinėje mokykloje vakar klasės buvo tuščios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto