Šalies rinktinės treneris – apie kelionę į Uralą, Europos pirmenybes ir stalo teniso naujoves

Lietuvos vyrų stalo teniso rinktinė savo tikslus Europos pirmenybėse įvykdė. Antras iš dešinės - rinktinės treneris Raimondas Jackevičius. Asmeninio albumo nuotr.

Kelionė į Rusijos gilumą, kur vyko Europos pirmenybės, mažeikiškio, šalies stalo teniso vyrų rinktinės trenerio Raimondo Jackevičiaus žodžiais, nebuvo itin sudėtinga – organizatoriai pasistengė, kad sportininkų ir trenerių delegacijoms jokių problemų neiškiltų.

Pagrindinis kriterijus – šalies pirmenybės

Šalies stalo teniso vyrų rinktinės treneriu ketverių metų olimpiniam ciklui mažeikiškis stalo teniso specialistas tapo laimėjęs skelbtą konkursą.
„Treneris turi įtakos rinktinės formavimui, tačiau svarbiausias dalykas yra žaidėjų pasirodymas asmeninėse Lietuvos stalo teniso pirmenybėse. Jeigu tu jose pasirodai nekaip, galima sakyti, jog durys į rinktinę tau yra užvertos. Aišku, dar yra keletas atrankos barjerų, tačiau pasirinkimas priklauso nuo tenisininko pasirodymo vienose iš pagrindinių sezono varžybų,“ – apie rinktinės formavimą kalbėjo Raimondas Jackevičius.
Taip ir atsitiko mūsų kraštiečiui, ilgamečiam rinktinės nariui Arnoldui Domeikai – jis prastai pasirodė kovo mėnesį vykusiose šalies pirmenybėse ir neteko galimybės rinktinėje atstovauti šaliai. R. Jackevičiaus duomenimis, Arnoldas šiuo metu treniruojasi, ruošiasi artėjančiam sezonui – visose asmeninėse varžybose jis atstovaus Mažeikiams, o komandinėse – Vokietijos klubui.

Stipriausius išsiaiškina prie stalų

Po septynerių metų pertraukos Europos komandinės ir asmeninės pirmenybės vyko Rusijos mieste Jekaterinburge. Šis didelis miestas – visai šalia Uralo kalnų, kurie vadinami Europos ir Azijos riba. Nukakti į pirmenybių vietą, pasak trenerio, nebuvo varginanti kelionė – iš Vilniaus lėktuvu į Maskvą, po to –  dviejų valandų kelionė oru tiesiai į Jekaterinburgą.
„Labiausiai įsiminė epizodas, kai Šeremetjevo oro uoste ėjome į kitą terminalą ir sutikome Ukrainos delegaciją, kuri vilkėjo nacionalinės vėliavos spalvų sportinius kostiumus…
Pirmenybių metu jokių incidentų ar nesusipratimų tautiniu pagrindu nebuvo, tai dar kartą parodė, kad sportas – toli nuo politikos, čia viskas yra išsiaiškinama varžybų metu“, – sakė treneris.
Pirmenybės buvo puikiai organizuotos, pasak mažeikiškio, rusai pasistengė, kad jos atitiktų visus Europos stalo teniso sąjungos keliamus reikalavimus – ir turnyras buvo aukščiausio lygio.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto