Šalies stalo tenisininkų rinktinėje kovėsi ir mažeikiškis

Irmantas Daukontas šalies antrajai rinktinei atstovavo Baltijos šalių čempionate. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Joniškyje dvi dienas vyko Baltijos šalių stalo teniso komandinis ir asmeninis čempionatas. Po ilgesnės pertraukos šalies rinktinės sudėtyje rungtyniavo ir sportininkas iš Mažeikių.

Lietuva, kaip turnyro šeimininkė, pagal reglamentą įgijo teisę turnyre išstatyti dvi rinktines. Antrąją rinktinę sudarė perspektyvūs jaunieji žaidėjai: vilniečiai Vakaris Mečionis, Lukas Rimkus ir 16-metis mažeikiškis Irmantas Daukontas.
Jauniesiems lietuvaičiams buvo sunku kovoti su gerokai vyresniais ir daugiau patirties turinčiais varžovais. Turnyro čempione tapusiai pirmajai Lietuvos rinktinei jie pralaimėjo rezultatu 0:3, Estijai – 1:3, o po gražios ir atkaklios kovos dėl trečiosios vietos jaunieji tenisininkai turėjo pripažinti latvių pranašumą – rezultatas 2:3.
Asmeninėse pirmenybėse, pogrupyje, Irmantas nugalėjo Latvijos atstovą, nusileido estui, o vėliau – ir trečią vietą užėmusiam lietuviui Andriui Preidžiui, tad į stipriausiųjų aštuntuką nepateko.
„Tai didelis jaunojo sportininko pasiekimas – vien atstovauti Lietuvai yra didelė garbė, tokiose varžybose įgaunama patirties varžytis su pajėgiais varžovais, sparčiai tobulėjama. Džiugu ir tai, kad po ilgesnės pertraukos mūsų rajono atstovas vėl pateko į šalies rinktinę“, – kalbėjo mažeikiškio treneris Raimondas Jackevičius.
Šiuo metu stalo tenisininkai dirba treniruotėse, savaitgalį jaunieji mūsų rajono atstovai išvyksta į tarptautinį turnyrą Lenkijoje, Zeliona Guroje. Po to prasidės naujojo sezono įvairių lygių stalo teniso čempionatai ir turnyrai, kuriuose dalyvaus didelis būrys mažeikiškių.