Santykiuose nebeliko sekso: kaip tai ištaisyti?

Kai seksualinis potraukis pradeda santykiuose silpnėti, žmonės jaučiasi pasimetę. Kai šis visai pradingsta, atrodo, kad santuokinis gyvenimas sugriuvo. Abu partneriai jaučia, kad daro kažką blogai. Jie bijo, kad santykių pabaiga jau visai čia pat ir nebėra būdų, kaip grąžinti seksą į intymų gyvenimą. Šią temą dažnai aptarinėti nejauku, kad ir kiek metų pora pragyvena kartu, tačiau to nepadarius, problema savaime neišsispręs. Jeigu esate pasiryžę ją išspręsti, turite atsiverti ir su antrąja puse kalbėti nuoširdžiai bei atvirai. Tikriausiai net nesusimąstėte, kad ne tik pokalbiai, tačiau ir prekės suaugusiems gali tapti vienas iš problemos sprendimo būdų. Tačiau prieš tai aptarkime, kokius „namų darbus“ reikia atlikti, jog grąžintumėte harmoniją.

Užduokite sau keletą klausimų

Visų pirma, keletas klausimų sau gali padėti išsiaiškinti daugiau detalių ir priežasčių, kodėl galėjo taip nutikti, jog intymus gyvenimas tarsi netikėtai nutrūko. Paklauskite savęs:

• Kiek laiko tai tęsiasi?
• Galbūt nutiko kažkoks įvykis, po kurio viskas ir prasidėjo?
• Ko nuoširdžiai trokštate?

Gal į jūsų poros gyvenimą pasibeldė nauja gyvybė, kuri nulėmė hormoninius, kūno ir gyvenimo būdo pasikeitimus? Ne paslaptis, kad nėštumas ir gimdymas dažnai pakeičia poros seksualinį gyvenimą iš esmės. Visgi svarbu paminėti, kad tokios prekės suaugusiems internetu kaip lubrikantai ir intymi kosmetika yra specialiai sukurtos padėti sklandžiai grįžti į intymųjį gyvenimą. Vis dėlto, jeigu neįvyko nieko tokio akivaizdaus, kas galėjo pakeisti tarpusavio santykius, pamėginkite atsekti laiką, nuo kada visa tai prasidėjo.
Galvodami apie savo norus ir troškimus, būkite specifiški. Ar norite mylėtis kartą per savaitę? Norite daugiau įvairovės? O gal pastovumo? Jeigu būsite nuoširdūs sau, galėsite lengviau antrajai pusei išreikšti lūkesčius ir pradėti kalbėti. Sekso ekspertai pabrėžia, kad santykiai be sekso, jeigu abi pusės jo negeidžia, nėra blogi ar nenormalūs – tai tiesiog visuomenės primesta dogma.

Pasitelkite kūrybiškumą

Vienas geriausių būdų sugrąžinti intymumą į miegamąjį yra praplėsti savo supratimą apie seksą. Juk tai toli gražu ne tik varpos įskverbimas į makštį. Prekės suaugusiems šiandien gali padėti patirti kur kas daugiau sekso formų – tai masažas su šildančiais ar šaldančiais aliejais, masturbacija, oralinis seksas, net suvaržymo žaidimai. Kuo daugiau naujų idėjų ir sekso žaisliukų pasitelksite, tuo labiau norėsite sugrąžinti seksualinį gyvenimą į santykius. Darykite viską, kad kartu jums būtų įdomu.
Pradėjus kalbėtis apie problemą vienas su kitu, jūsų šansai atgaivinti seksualinį gyvenimą padidėja kone perpus. Kartu paanalizuokite esminę priežastį, kodėl nebesimylite, kaip anksčiau – ji gali būti fizinė arba emocinė. Fizinės priežastys: hormoniniai pokyčiai, chroniškas skausmas, susižeidimai, negebėjimas patirti seksualinio malonumo arba sumažėjęs libido. Prie emocinių priežasčių psichologai priskiria stresą, pasitikėjimo trūkumą, gėdą.
Priėję vieną ar kitą išvadą, ieškokite sprendimų ir raskite kompromisą. Kai kurios poros, pasak ekspertų, pradeda vaikščioti į reguliarius pasimatymus, į kuriuos integruoja ir intymumą. Čia didelį vaidmenį taip pat atlieka prekės suaugusiems – masažinis aliejus ar stimuliuojantis kremas padeda padaryti įžangą į tolimesnius, aistringesnius žaidimus. Išnaudokite visas jų galimybes: sekso žaisliukus masturbacijai, poroms, išorinei stimuliacijai ar kitus.
Iškilus tokiai problemai, svarbiausia nepradėti kaltinti vienas kito, nes priežastys gali būti kompleksinės, o faktorių – daugybė. Pradėję pokalbį apie seksą, visuomet prisiminkite savo meilę antrajai pusei ir išreikškite norą turėti sveikus, visavertiškus santykius. Būdami kantrūs, supratingi, nuoširdūs bei atviri, palaikydami vienas kitą pasieksite geriausių rezultatų. O jeigu išeities nerandate, nebijokite kreiptis pagalbos ir konsultuokitės su specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*