Saugumas kelyje, kodėl būtinos žieminės padangos?

Ruduo – itin nepalankus metas eismo dalyviams: dažni lietūs, tirštas rūkas, sutrumpėjusios dienos. Žiema taip pat turtinga kaprizų. Šalnų ir atlydžių kaitaliojimas, lietus ir sniegas, vidutinės žiemos temperatūros poslinkis į teigiamą pusę – visa tai itin apsunkina transporto priemonių eksploatavimą žiemos sąlygomis, todėl vairuotojai kelis kartus per sezoną verčia keisti vairavimo stilių.

Tačiau daugiausia nelaimių įvyksta perėjimo iš rudens į žiemą laikotarpiu, prasidėjus pirmiesiems šalčiams, kai per naktį šlapias kelias gali virsti slidžia čiuožykla, o vairuotojai dar nėra pasiruošę keisti vasaros vairavimo stiliaus. Vairuoti tokiomis sąlygomis sunku ir nesaugu.

Žiemos sąlygos reikalauja ne tik specialių vairavimo įgūdžių, bet ir kruopštaus automobilio paruošimo darbui šiuo laikotarpiu. Svarbiausias elementas, be kurio žiemos kelyje neapsieinama ir nuo kurio dažnai priklauso žmonių gyvybės, yra žieminės padangos.

Žieminių padangų modeliai nuo vasarinių ir universalių padangų skiriasi ne tik protektoriaus raštu, kuris labiau tinkamas važiuoti snieguotu keliu, bet ir gumos sudėtimi, kuri nepraranda savo elastingumo ir esant dideliam šalčiui. Išties automobilių padangoms žiema prasideda oro temperatūrai nukritus iki 7 laipsnių. Jau esant tokiai temperatūrai standartinių vasarinių padangų guma pradeda kietėti, o tai gerokai sumažina sukibimą su keliu.

Universalių padangų privalumai

Žieminių ir vasarinių padangų savybių derinimas vadinamos universaliomis bet kokiam orui skirtomis padangomis. Daugeliu atvejų padangų gamybai naudojamas junginys – medžiaga, kuri vienodai atspari aukštai ir žemai temperatūrai. Be to, universalios padangos R15 ar kito dydžio, turi ​​sumontuotas specialias lameles, kurios užtikrina gerą sukibimą su kelio danga. Tačiau gamintojai perspėja dėl temperatūros ribų, per kurias galima naudoti visasezonines padangas. Todėl prieš pirkdamas vairuotojas turėtų pasverti privalumus ir trūkumus. Visų pirma, bet kokiam orui skirtos padangos tinka tiems, kurie žiemą važinėja retai. Taip sutaupysite šeimos biudžetą.

Taip pat atkreipiame dėmesį į prieinamą tokių vasarinių ratų kainą, kuri paprastai kainuoja tiek pat, kiek žieminių ar vasarinių padangų komplektas. Nenuostabu, kad šiandien, ištikus krizei, daugelis automobilių savininkų galvoja apie galimybę taip smarkiai sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto